SFD.pl Odżywki i suplementy

Dodaj odpowiedź

Jaka odżywka dla chudzielca? :)

Wysłana -
Cześć,
mam 22 lata i ważę niewiele ponad 47 kilo. Jestem kobietą, raczej aktywną (dość ciężka praca fizyczna, do tego siłownia 5 razy w tygodniu).
Wiem, że polecą hejty, bo powinnam dostarczać sobie odpowiednich wartości odżywczych z pokarmu a nie odżywek, ale mówię to w pełni świadomie,
że nie jestem w stanie tego dokonać. Mój tryb życia jest taki, że jem, kiedy mi się przypomni lub kiedy jestem głodna. Wtedy często wystarczy jabłko i banan, żeby mnie zapchać. Uwierzcie mi, próbowałam na milion sposobów przybrać na masie (i tłuszczowej, i mięśniowej), ale mój organizm buntuje się i reaguje odruchami wymiotnymi i złym samopoczuciem przez kilka godzin, jeśli się przejadam. Moje posiłki, zwłaszcza w tygodniu, gdy pracuję, wyglądają identycznie: 10.20 rano śniadanie: jabłko i banan. Obiad o 12.30- zazwyczaj dwie kanapki z białym serem typu Almette. Później zazwyczaj nie jem nic aż do wieczora, kiedy to po treningu wmuszam w siebie kanapki z masłem orzechowym. Oczywiście będąc totalnie szczerą, jem słodycze. To jest moja ogromna zmora, choć nie jem jakichś niemożliwych ilości.
Ale tu właśnie moje pytanie: jaką odżywkę powinnam stosować, aby dostarczać sobie odpowiednich makroskładników potrzebnych do budowania mięśni? Oraz które maszyny pomogą mi budować mięsnie na siłowni (jestem typową cardio-girl- 50 minut na bieżni, bo kocham biegać, później schodki, na końcu leg press lub inne ćwiczenia na nogi).
Z góry dziękuję za pomoc!
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tylko ze Ty akurat nie jesz prawie nic . Śniadanie , obiad porażka .Mozna kupić gainera śle na takim jedzeniu to słabo to widzę
Wysłana -
Wiem, jem niewiele. Ale problem tez leży u mnie trochę w psychice, ponieważ, gdy tylko widzę, że rośnie mi brzuch po posiłku (co zazwyczaj dzieje się po nawet niewielkiej ilości spożytego jedzenia), to od razu się zniechęcam i mam wrażenie, że moje treningi i wysiłek idą na marne, skoro brzuch po jedzeniu wygląda, jakbym zjadła 3 pudełka lodów, a nie spędziła godziny na bieżni wylewając siódme poty.


Zmieniony przez - Melaenel w dniu 2018-05-12 12:10:37
Wysłana -
Tutaj możesz przeczytać o podstawach:
http://potreningu.pl/articles/290/jakzabrac-sie-za-ukladanie-diety 
Zacznij od policzenia zapotrzebowania kalorycznego
http://www.sfd.pl/-t276436.html 
jeżeli masa to dodajesz Ok 300 kcal
http://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135440.html- Źródła białka w diecie.
http://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie.
Wysłana -
Ale to normalna sprawa że brzuch rośnie po posiłku, to pożywienie gdzieś się musi przecież podziać.
Wysłana -
W tej diecie nie ma żadnego wartościowego posiłku. I od tego trzeba zacząć. Chyba, że dążysz do zaburzeń hormonalnych (albo już je masz). Mięso, ryby, jajka, kasze, ziemniaki, tłuszcze, a nie "ser" spulchniany azotem.
Wysłana -
metodą małych kroków dokładaj co jakiś czas dodatkowy posiłek i więcej jedzenia do posiłku, jak masz teraz spowolniony metabolizm przez tak małe spożycie kalorii to stopniowo dokładająć będzie się rozpędzał i apetyt rósł
Wysłana -
Kup "garnierka", a poza tym lepiej dodaj 1000 kcal do diety i będzie git.
Wysłana -
Do jakiej diety ? Przecież jej nie ma ?
Wysłana -
Dieta to ogólno pojęte pojęcie związane z odżywianiem. Zapoznaj się ze słowem potem odpowiadaj.
Wysłana -
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź