SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zrzucić masę?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6204

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
Witam. Na początku zacznę od tego, że to moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina... Mam 18 lat, wzrost ok. 180 cm waga... 120KG (no comment). No i powiedzcie mi Panowie i panie, co mam zrobić, żeby zredukować moją wagę poniżej 100 (marzy mi się mniej niż 90, ale jakoś mi się to wydaje niewykonalne...). Zaniedbałem się przez siedzący tryb życia (duzo czasu spędzam przed komputerem) no i przed łakocie. Ostatnio starałem się to ograniczyć, tzn. słodycze już sporadycznie, ale coś czuje, że długo to nie potrwa. Nie wiem jakie ćwiczenia zacząć, jaką dietę i jak się zmotywować? Wmawiam sobie od dłuższego czasu, że pora zacząć, ale zawsze nachodzi mnie myśl, że jednak (jak już wspomniałem) jest to niewykonalne.. Brak mi motywacji. Jeśli możecie, to napiszcie mi co zrobić, żeby zrzucić ten zbędny balast...

Płeć: Mężczyzna

Wiek: 18

Waga: 120

Wzrost: 180

Obwód klatki: sporo

Obwód ramienia: nie wiem

Obwód talii: ponad 110

Obwód uda: ok 80? nie jestem pewien

Obwód łydki: nie wiem

Szacunkowy poziom tkanki tłuszczowej: sporo jak dla mnie

Aktywność w ciągu dnia: nie dotyczy :P

Uprawiany sport lub inne formy aktywności: klikanie myszką ?:/

Odżywianie: nie przepadam za warzywami i owocami (tzn niektórymi)... z owoców to lubie - jabłka, banany
z warzyw - sałata, ogórek, rzodkiewka, marchew, kapusta...


Cel: szybka redukcja

Ograniczenia żywieniowe: w sumie to chyba nic

Stan zdrowia: obecnie zdrowy

Preferowane formy aktywności fizycznej: w domu mogę wieczorami ćwiczyć, ewentualnie jakieś biegi, ale wątpie czy się zmotywuje (szybko się męcze)

Stosowane aktualnie i wcześniej preparaty: nic

Czy możliwe jest wprowadzenie suplementów: jeśli trzeba

Stosowane wcześniej diety: brak

Zmieniony przez - torx91 w dniu 2009-11-13 23:08:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
Okej, teraz poświęcę czas na ogarnięcie jeszcze tego jadłospisu. Ale to już jutro, bo jeszcze czeka mnie nauka ang :P
Pozdrawiam no i bardzo dziękuję za pomoc :*
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Moim zdaniem poczatkowe 'wyczyszczenie' diety z przetowrzonych produktów, co pomoze Ci zredukować troche wage. Poźniej zobaczaymy, bo organizm sie adoptuje i trzeba robić zmiany.

Do tego przeczytaj sobie linki podwieszone w tym dziale, jest tam sporo cennych informacij i przykładowe menu. Jesli mówisz, ze ciezko Ci bedzie odsunąc słodycze, to proponuje własnie BTW: 30/20/50 i zobaczymy co sie bedzie dziać. Oblicz zapotrzebowanie energetyczne, BTW, rozłóz sobie posiłki na 5-7.


Preferowane formy aktywności fizycznej : w domu mogę wieczorami ćwiczyć, ewentualnie jakieś biegi, ale wątpie czy się zmotywuje (szybko się męcze)
Dodaj ruch ... nie ręką po klawiaturze (chyba, ze czytasz linki podwieszone)! Zacznij uprawiać jakis sport ... Biegi jedni mówią, ze są zalecane jedni nie przy takiej wadze. Ty musisz wiedziec, co jest dobre dla Ciebie. Moze rower, poczatkowo po kilka minut dziennie. Piszesz , ze łątwo sie meczysz. Nie spodziewaj sie, ze jak do tej pory siedziałęś przed komputerem, to nagle bedziesz miał dobrą kondycje w biegach ???

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Pod moim postem masz 2 linki. Przeczytaj je. Jak już będziesz wiedział mniej-więcej co robić, to możesz zadawać pytania w tym wątku. Pomogę Ci to zrzucić, ale wymagam minimum wiedzy i zaangażowania od Ciebie.
Pozdr
EDIT
Czytaj uważnie co pisze Akneraj, bo dziewczyna ma pojęcie

Zmieniony przez - Morales_37 w dniu 2009-11-14 06:42:04
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
No to tak. Poczytałem te 2 tematy z Twojego podpisu i trochę mnie to przeraża... Trochę się wypowiem na temat tego co zrozumiałem z tej lektury.

Rozumiem, że dieta ma być rozłożona na 6 posiłków. Ilość węglowodanów, białek, tłuszczów zależy od mojego zapotrzebowania. Pisałeś, że średnio to jest 2.0 - 2.5g/kgmc (tzn 2.0-2.5 grama na kilogram masy ciała?). No w sumie trochę sobie tego nie wyobrażam, bo póki co jadłem kiedy chciałem i co chciałem - to był błąd i chyba ciężko będzie mi się oswoić z tym. Poza tym, jak chodzę do szkoły to nie jadam śniadania :/ jakoś mi nigdy nie wchodziło... Tzn. jak mam wolne (soboty, niedziele) to oczywiście jem. W szkole zazwyczaj zjem jakąś kanapkę, ale to też w różnych porach. W ogóle prowadziłem nieregularno-siedzący tryb życia... Teraz co do samej diety... Mam parę pytań.
Posiłek I
-jajka
-garść orzechów włoskich
-tran
-płatki owsiane
-pomidory (dodaję je do jajecznicy)
Posiłek II
-pierś z kurczaka
-surówka z kapusty, marchewki i buraczków
olej lniany
Posiłek III
-łosoś
-szpinak
Posiłek IV
-pierś z kurczaka
-kasza gryczana

***TRENING***

Posiłek V
-wołowina
-ryż biały
Posiłek VI
-twaróg półtłusty
-oliwa z oliwek
-brokuły

Podoba mi się nawet ten plan, ale pomidory, szpinak i brokuły... No jakoś mi to nie pasuje, bo jak już wspominałem, to do warzyw i owoców, to ja niechętny jestem (tzn. do niektórych). Gdyby zastąpić to czymś innym to byłoby git! Poza tym, czy jedna dieta przez cały czas ma jakieś skutki? Tzn. dzień w dzień te same produkty. Czy też warto zrobić sobie jakieś 3 warianty tej samej diety? W każdy dzień, albo co tydzień zmieniać produkty na inne? Kolejne pytanko tyczy się tego tranu. Czy może on być w kapsułkach? Złe wspomnienia mam z tranem w formie płynnej :P. Aaaa i właśnie... Chodzę spać i wstaje w różnych godzinach, czy to ma jakiś wpływ? Do szkoły jak idę to 7 czasem 8,9, a na weekendy bywa, że ok 10, 11. Spać zazwyczaj chodzę o 12 w nocy, ewentualnie 1 (ale to na weekendy).

Teraz do samego treningu. No więc też mnie to przeraziło. Od początku - trening siłowy, póki co, odpada, bo nie mam dostępu do siłowni obecnie, ale prawdopodobnie będę miał, tyle że nie wiem kiedy dokładnie. HIIT odpada, bo przeczytałem, że to jest dla ludzi o dobrej wydolności tlenowej i wytrzymałości (kondycji). Trening w domu? No to na razie jedyna opcja do wyboru. Tylko tamten plan w przykładzie nie podoba mi się, bo wiem, że jednak temu nie podołam. Jeżeli byłaby jakaś inna opcja, to ja bardzo chętnie ;]. Mogę robić pompki, brzuszki, czy coś w tym rodzaju. Drążka nie mam, ale i tak bym się nie podciągnął:P próbowałem nie raz na WF :D. Trening aerobowy? Myślę, że byłbym wstanie uzupełnić tym treningiem swój plan treningowy. Pływalni nie ma u nas, ale planuje kupić jakiś w miarę tani rower. Bo biegać z moją wagą to trochę chyba nie korzystnie na stawy wpłynie, prawda? Jeżeli pomoglibyście mi poprawić ten plan dietetyczny i zalecić jakiś trening w domu, to byłbym bardzo wdzięczny - do końca życia :P a jak by jeszcze udało się zrzucić ten zbędny balast, to normalnie całowałbym stopy :P

Teraz mam pytanie do akneraj
Co masz na myśli mówiąc "'wyczyszczenie' diety z przetowrzonych produktów"?
Co to jest: BTW 30/20/50?
No z tą aktywnością to wiem, ale jakoś nie mogę się zmotywować do tego. Sukcesem jest, że w ogóle napisałem :P myślę, że jak będę miał już wszystko dopięte na ostatni guzik, to motywacja przyjdzie ;)
Pozdrawiam, torx91.

Edit; Zainteresował mnie ten artykuł: https://www.sfd.pl/[ART]_CO_JEŚĆ_GDY_JESTEŚMY_W_SZKOLE/PRACY_-t525889.html Tyle, że nie widziałoby mi się brać całej 'michy' obiadu do szkoły... Ale ten koktajl mógłbym spróbować, bo w sumie lubię mleko, płatki owsiane i orzechy ;]

Edit: Jutro postaram się ułożyć jakąś dietkę i plan treningowy do oceny ;> no chyba, że będę miał problemy, to zgłoszę się.
Zmieniony przez - torx91 w dniu 2009-11-14 23:56:37

Zmieniony przez - torx91 w dniu 2009-11-15 00:45:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Ja polecam L-Karntityne U mnie zdziałała ona cuda tzn. ze 105kg w 3 miesiące do 73kg Nie, nie żartuje musisz ganiać jak szalony i brać L-karnityne. Tutaj akurat polecam TREC L-Karnityna 120x1200mg gdyż wychodzi najtaniej, ma sporo l-karnityny w sobie i nie ma smaku co jest wielką zaletą (nigdy więcej l-karnityny z zielona herbatą bleee) Jeśli chodzi o odżywianie to mam dla ciebie złe wieśći, byłem taki jak ty ale zmobilizowałem się no i tak nic nie jadłem cały dzień na drugi dzień coś najwyżej małego i tak cały czas. Mi się udało tobie też się uda. Ja mam 188cm wzrostu a ważę 73kg i mam cel zejść do 65kg
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
Ale tak od razu faszerować się jakąś chemią? Chciałbym się dowiedzieć więcej jak działa i co to jest ta L-Karntityna?
Poza tym niejedzenie, albo jedzenie za małych ilości składników nie jest korzystne chyba dla organizmu (przynajmniej ja tak wyczytałem). Spróbuje się jakoś zmobilizować do tego i poczytam o tej L-Karnitynie.

Edit: Poczytałem trochę i mi się to nie podoba... Trzeba cwiczyc duzo, a ja na początku na pewno nie zmotywuje się, żeby ćwiczyć dziennie 1-2h. Poza tym po odłożeniu może wystąpić efekt jojo (przy dodatkowych suplementach (?) ). Na razie wolałbym na sucho, tzn. dietka i jakieś ćwiczenia + ewentualnie rowerek. Dopiero po jakimś czasie mógłbym ewentualnie spróbować tej L-Karnityny. Musze sobie jakoś w tym tyg. ułożyć jakąś dietę do oceny i plan ćwiczeń również.

Zmieniony przez - torx91 w dniu 2009-11-16 20:08:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 552 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 14298
No z tą aktywnością to wiem, ale jakoś nie mogę się zmotywować do tego. Sukcesem jest, że w ogóle napisałem :P

Wmawiam sobie od dłuższego czasu, że pora zacząć, ale zawsze nachodzi mnie myśl, że jednak (jak już wspomniałem) jest to niewykonalne..

Podoba mi się nawet ten plan, ale pomidory, szpinak i brokuły... No jakoś mi to nie pasuje

Tylko tamten plan w przykładzie nie podoba mi się, bo wiem, że jednak temu nie podołam. Jeżeli byłaby jakaś inna opcja, to ja bardzo chętnie ;]


Z takim podejściem to lepiej idź kup sobie beczke smalcu i jakiś wygodniejszy fotel do siedzenia przed kompem, bo nikt za Ciebie chudł nie będzie. Chcesz coś ze sobą zrobić to weś się ****a za robote, niema tego nie lubie, wolałbym inną opcje, niemam na to motywacji. Chcesz przestać być spaślakiem to trzeba sobie postanowić "****a, zrobie to !" a nie jak Ty to pisałeś "niemam motywacji" i inne tego typu bzdury. Robisz to dla siebie, nie dla nas. Zastanów się czy chcesz schudnąć, dobrze wyglądać (co będzie Cie to kosztować wiele wyrzeczeń i poświęceń) czy wolisz wyglądać jak chodzący pulpet.

Tyle odemnie

trzeba j**ać

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
Taka rozmowa na pewno mnie nie zmotywuje ;] Ja po prostu szukam optymalnego wyjścia. Takiemu co podołam. Wyrzekłem się już paru rzeczy, które wcześniej miały miejsce a nie powinny. Dlatego napisałem, żeby uzyskać dalszą pomoc, tzn. dieta i ćwiczenia...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 195 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 2287
Popieram wypowiedz kolegi. Do diety trzeba mieć motywacje a wszystko da się przejść z odpowiednim podejściem. Mi osobiście pomogła motywacja (która jest taka gdyż mam taki typ charakteru): Jestem lepszy od tych ch..i! . To było moje hasło dzięki któremu udało mi się. Jak się zmotywujesz to ci się uda a jak nie to kup sobie beczkę smalcu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 21 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 112
No ja wlasnie jestem gotowy podjąć się tego wyzwania, tylko najpierw muszę znaleźć chwilę czasu, żeby ułozyć dietę i dać do oceny (myślę, że jutro będę miał sporo czasu, który przeznaczę nań). Zauważyłem, że moja waga wymyka się spod kontroli, dlatego chce coś z tym zrobić.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 3181 Wiek 42 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 11710
Teraz dopiero zauwazylam, ze mnie wołano :)

Wiesz jak nie bedziesz zmieniał prodktów, to dopadnie Cie monotonia ... i siegniesz po coś 'zakazanego'. Jesli chodzi o pory dnia i jak jesc. Wazne jest bys zjadł sniadanie najlepiej do pół godziny od wstania, potem jesz co 2-3 godziny małe posiłki i jest GIT.

Co masz na myśli mówiąc "'wyczyszczenie' diety z przetowrzonych produktów"?
a jak myslisz? łakocie, słodycze, fast foody .. wyrzuć z diety na poczatek, zastąp innymi pełnowartośiowymi weglowodanami ...

Co to jest: BTW 30/20/50? - czytasz posty, czy nie: Białko, Tłuszcze i Weglowodany. Rozkłąd procentowy obliczony z zapotrzebowania energetycznego.

Sukcesem jest, że w ogóle napisałem :P myślę, że jak będę miał już wszystko dopięte na ostatni guzik, to motywacja przyjdzie ;)
co za leń!! i do tego pod swoją ankietą brakuje Ci podpisu: 'Szukam pracy lżejszej od spania'

Podoba mi sie Twoje podejcie do 'chemi', dobra dieta i teningi pomogą.

Weź sie zmobilizuj, zacznij ćwiczyć cokolwiek, chodzić ... moze po pokoju. Zaraz Ci lukne do diety :)

"All diseases begin in the gut."
Aktualny dziennik: zamkniety.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problemy z dokladnym ulozeniem diety

Następny temat

dieta na rzezbe i spalenie tluszczu

WHEY premium