SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zostać trenerem personalnym? Kilka pytań

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2471

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Cześć,
Od kilku lat trenuje na siłowni.
Od jakiegoś czasu każdą wolną chwilę wykorzystuje na trening.
Pomyślałem więc sobie, aby zrobić kurs trenera personalnego. Jeśli nawet nie wiązałoby się to z otrzymaniem pracy to chciałbym to zrobić dla siebie.
W internecie widzę mnóstwo ofert szkoleń - krótkie, długie, dzienne, weekendowe itd.
Z tego co wiem to zawód trenera nie jest kontrolowany, stąd też tak duża liczba szkoleń, które dają zarys tematu i papierek.
Mi natomiast zależy na konkretniejszym zgłębieniu tematu.

Dajcie proszę znać jeśli macie jakieś rady, spostrzeżenia. Może lepiej samemu zdobywać wiedzę, a kurs potraktować jako zwykłe zdobycie papierka?

Dzięki!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Monkey jak chodzi o PAS w Krakowie, to jest prowadzony przez Tomka Maciejowskiego i Jarka Woźnickiego. Co by nie mówić to pasjonaci sportów sylwetkowych. Ja byłem na instruktorze kulturystyki i na pewno sporo można wynieść z techniki ćwiczeń. Pewnie z 90% czasu jest poświęcone na omówienie technik, prezentację i praktykę.
Nie za wiele teorii. Odżywianie to w sumie niemalże nietknięte, ale tutaj chyba zbyt wiele byś się nie dowiedział. Trochę się podśmiewaliśmy akurat z tego, bo Jarek gdzieś tam na kursie rzucił tekstem, że dla nikogo nie ma miejsca w diecie dla owoców. Owoce to cukier i samo zło itd. Więc z tą wiedzą dietetyczną to chyba raczej jest ryż + kurczak + brokuł

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 92 Napisanych postów 292 Wiek 24 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 13190
W pracy na siłowniach różnych jako trener właśnie wymagają tylko papierka, wiedza którą posiadasz i ciągły dodatkowy rozwój świadczyc bedzie o tym jak dobrym trenerem bedziesz. Tyle w tamacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3674 Napisanych postów 31005 Wiek 33 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 294221
Zrobiłem ponad 50 różnych kursów i szkoleń, jednak największa wiedza to po prostu chęć ciągłego samorozwoju czytania, doświadczania na sobie oraz na podopiecznych różnych opcji
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Jeśli nie chcesz pracować to szkoda czasu na kurs, mozesz tak trafić że się nic nie dowiesz nowego,

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 0 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 5
Moim głównym zamiarem jest praca, dlatego zależy mi na realnej wiedzy, a nie wyłącznie na dokumencie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Realna wiedza to jak wskazał Popuri- samokształcenie i doświadczenie

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33010 Napisanych postów 23119 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277940
Czy ktoś kto ma wieloletnie doświadczenie i dobrą wiedze ( samouk ) może pracować na siłowni lub jako trener personalny bez przysłowiowego papierka za 100 zł z internetu lub jakiegokolwiek innego ??
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Szacuny 14673 Napisanych postów 53175 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400620
Pewnie podstawowy papier będzie wymagany w sieciówkach
Jak pójdziesz do prywatnej siłowni to nie koniecznie musi być wymagany, ale nie wiadomo

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Monkey nie bardzo, do danej pracy musisz mieć kwalifikacje, coś się stanie itp to zaraz będzie że trener nie miał uprawnień itp.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
monkey22 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 33010 Napisanych postów 23119 Wiek 43 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 277940
anubis84
Monkey nie bardzo, do danej pracy musisz mieć kwalifikacje, coś się stanie itp to zaraz będzie że trener nie miał uprawnień itp.
Czyli właśnie na tym polega troche chore podejście do tematu że wielokrotnie ktoś ma słabą wiedzę lub doświadczenie ale ma np kurs za 100-300 zł i może pracować na legalu .Liczy się papier jak w każdej dziedzinie a co w głowie to już obojętne .:) -no chyba że siłownie się cenią i robią dobrą selekcje .

Możecie polecić jakieś dobre miejsca w Krakowie lub Tarnowie gdzie można zrobić dobry wartościowy kurs ( może trwać kilka miesięcy w weekendy ) byle nie kosztowal z 5-10 k :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
W Krakowie podpytaj George on w Pasie robił, powie Ci jak to wyglądało i czy warto, ja robiłem w wawie to dla mnie jedynie fajne zajęcia z anatomii były, coś się dowiedziałem, bo o odżywianiu czy treningu to już mniej, ale ja robiłem instruktora, na personalnym może mają to jakoś rozszerzone. Kurs ok 1500 weekendowy robiłem, dojazdy mnie wyniosły drugie tyle, dobrze że nie musiałem za mieszkanie jakieś płacić.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Brama na siłownię domowa około 5tys zl

Następny temat

Ankieta Czynniki Psychologiczne w sportach siłowych

WHEY premium