SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Odchudzanie i forma po męsku

Dodaj odpowiedź

Jak zgubić parę kg na masie?

Wysłana -
Witam od 5 miesięcy chodzę na siłownię i regularnie ćwiczę. Widzę efekty więc plan treningowy mam dobry. Jednak z niewiedzy trochę nieumiejetnie ułożyłem dietę i zaniedbalem parę kwestii
(już wiem co i jak, po konsultacji z osobą kompetentna, wszystko poprawione).
Niemniej jednak efekt jest taki że ważę o 5kg za dużo (83 kg przy 177cm). Chciałbym ważyć te 78kg. Chciałbym wykonywać interwały. Tu mam parę pytań:
1.podobno nie łączy się ich w te same dni co treningi siłowe, więc robiłbym to pomiędzy np środa i niedziela (dni wolne od treningów silowych). I tu moje pytanie, czy wpłynie to negatywnie na masę mięśniową? Da się uniknąć jej utraty zbijając te 4-5kg zbędnego tłuszczu?
2. Zostawić dietę taka jaka mam i tylko robić te interwały np dwa razy w tygodniu czy zmniejszyć na jakiś czas spożywane kalorie? (obecnie 2500,przy 4 treningach siłowych w tyg,i pracy raczej siedzącej szkoła, czasem normalne aktywności w ciągu dnia typu odkurzanie).
3. Ile kalorii jednorazowo powinno się spalać podczas jednego treningu intetwalowego? Ostatnio na bieżni w niecała godzinę spalilem 500-600kcal, tyle starczy czy więcej?
Jeśli czegoś nie dopisałem albo ktoś nie rozumie którejś z części mojego pytania to doprecyzuje. Z góry dziękuję za pomoc. :)
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Aeroby możesz robić po treningu siłowym lub jak masz czas w dni nietreningowe. Wystarczy jak dołożysz te 2 aeroby i zostań przy tym co jesz, a jeśli nie będzie spadać masa to wtedy odjąć kcal. Jeżeli szybko zgubisz parę kg to na pewno poleci coś z mięśni. Nie ma szans zgubić samego tłuszczu.
Wysłana -
Po pierwsze nie ma szans zgubić tłuszczu jeśli jest się na plusie kcal (jeśli waga rośnie). A cardio czy interwal mało w tym pomoże. Ew. (podczas masy) może w jakiś sposób ograniczyć/zminimalizować łapanie fatu . Ale małe szanse że że spali tłuszcz. Zwlaszcza sam tłuszcz.
Wysłana -
A jakby Szybka redukcję zrobić np miesiąc /dwa na zrzucenie tych paru kg? Czym To będzie skutkowało? Przecież na redukcji też się jak najmniejszym kosztem Mięśni gubi tłuszcz
Wysłana -
Mini cuty to normalna rzecz na redukcji. W niczym to nie przeszkodzi tylko musisz to odpowiednio rozplanować.
Wysłana -
netheon7
A jakby Szybka redukcję zrobić np miesiąc /dwa na zrzucenie tych paru kg? Czym To będzie skutkowało? Przecież na redukcji też się jak najmniejszym kosztem Mięśni gubi tłuszcz

jak szybko to vlcd pozostaje
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź