SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Po siłowni, o siłowni

Dodaj odpowiedź

Jak zbudować własną siłownię

Wysłana -
Ćwiczę w domu, a dokładniej w garażu i moim największym problemem była krzywa podłoga. Jakby miała skos w jedną stronę, problemu by nie było, ale podłoga krzywa w każdą stronę to już problem. ławka stała niestabilnie i zamiast prosto to jeszcze lekki skos, nie mówiąc o stojakach, które kiwały się jak trawa na wietrze. W końcu postanowiłem wyprostować podłoże. Brałem kilka opcji pod uwagę : wylewka całej podłogi, zrobienie szalunku i wylanie kawałka itd. Jednak ostatecznie wpadłem na inny, tańszy i dostępny dla mnie bez dodatkowego sprzętu.
Zamówiłem w stolarni odpady ze sklejki (2mm grubości) pocięte na kwadraciki (zapłaciłem tylko za pocięcie ), oraz dociętą płytę osb (22mm grubości). Kwadraciki kleiłem do podłogi klejem montażowym, a następnie doklejałem kolejne, aż uzyskałem odpowiedni poziom oraz gęstość podstawek. Następnie na posmarowane klejem podstawki położyłem płytę osb. W końcu mam prosto :D
(Przepraszam za jakość zdjęć ale miałem tylko telefon do dyspozycji)

Wysłana -
Usunięty przez anubis84 za naruszenie Pkt 7 regulaminu forum.
Wysłana -
siema, chciałem zapytać o obciążenia do mojej małej domowej siłowni. Na razie w jej skład wchodzą hantle (obciążenia żeliwne), drążek. Chcę zainwestować w ławeczkę i w sztangę prostą, ale widziałem że pieniądze za obciążenia żeliwne do sztangi są 2x większe, niż cementowe więc chciałem zapytać o wytrzymałość i jakość tych cementowych.
(żeliwne 400zł
cementowe 200zł za 60kg) + ławeczka ze stojakiem 300zł.
Na ile mi wystarczy cement? Jakieś jeszcze plusy żeliwnych?
Wysłana -
+ żeliwnych że są wytrwalsze, mniej miejsca zajmują na sztandze. Tylko nie kupuj takiej ławki

Wysłana -
jakiej nie kupować?
Myślałem o jednej z tych dwóch
reg forum

Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2015-08-31 12:41:09
Wysłana -
No to właśnie takiej nie kupuj ostatnio ktoś taką kupił i żałował http://www.sfd.pl/Wybór_gryfu_prostego_-t1086033.html 
Wysłana -
o, dzięki za pomoc. W takim razie kupię chyba jakąś lepszą ławkę na początek, potem najwyżej dokupię sztangę+stojak
Bo stojak na sztangę nie musi być w zestawie z ławeczką, nie?

Myślałem że zmieszczę się w 500zł za sztangę stojak i ławkę, ale widzę że może być ciężko :/
Wysłana -
Usunięty przez anubis84 za naruszenie Pkt 5 regulaminu forum.
Wysłana -
Usunięty przez anubis84 za naruszenie Pkt 5 regulaminu forum.
Strona 20 z 20
Dodaj odpowiedź