SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zbudować własną siłownię

temat działu:

Po siłowni, o siłowni

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 310888

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 34 Napisanych postów 895 Wiek 51 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 29990
Ćwiczę w domu, a dokładniej w garażu i moim największym problemem była krzywa podłoga. Jakby miała skos w jedną stronę, problemu by nie było, ale podłoga krzywa w każdą stronę to już problem. ławka stała niestabilnie i zamiast prosto to jeszcze lekki skos, nie mówiąc o stojakach, które kiwały się jak trawa na wietrze. W końcu postanowiłem wyprostować podłoże. Brałem kilka opcji pod uwagę : wylewka całej podłogi, zrobienie szalunku i wylanie kawałka itd. Jednak ostatecznie wpadłem na inny, tańszy i dostępny dla mnie bez dodatkowego sprzętu.
Zamówiłem w stolarni odpady ze sklejki (2mm grubości) pocięte na kwadraciki (zapłaciłem tylko za pocięcie ), oraz dociętą płytę osb (22mm grubości). Kwadraciki kleiłem do podłogi klejem montażowym, a następnie doklejałem kolejne, aż uzyskałem odpowiedni poziom oraz gęstość podstawek. Następnie na posmarowane klejem podstawki położyłem płytę osb. W końcu mam prosto :D
(Przepraszam za jakość zdjęć ale miałem tylko telefon do dyspozycji)







...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 7 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 12
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 601
siema, chciałem zapytać o obciążenia do mojej małej domowej siłowni. Na razie w jej skład wchodzą hantle (obciążenia żeliwne), drążek. Chcę zainwestować w ławeczkę i w sztangę prostą, ale widziałem że pieniądze za obciążenia żeliwne do sztangi są 2x większe, niż cementowe więc chciałem zapytać o wytrzymałość i jakość tych cementowych.
(żeliwne 400zł
cementowe 200zł za 60kg) + ławeczka ze stojakiem 300zł.
Na ile mi wystarczy cement? Jakieś jeszcze plusy żeliwnych?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
+ żeliwnych że są wytrwalsze, mniej miejsca zajmują na sztandze. Tylko nie kupuj takiej ławki

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 601
jakiej nie kupować?
Myślałem o jednej z tych dwóch
reg forum


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2015-08-31 12:41:09
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
No to właśnie takiej nie kupuj ostatnio ktoś taką kupił i żałował https://www.sfd.pl/Wybór_gryfu_prostego_-t1086033.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 41 Wiek 29 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 601
o, dzięki za pomoc. W takim razie kupię chyba jakąś lepszą ławkę na początek, potem najwyżej dokupię sztangę+stojak
Bo stojak na sztangę nie musi być w zestawie z ławeczką, nie?

Myślałem że zmieszczę się w 500zł za sztangę stojak i ławkę, ale widzę że może być ciężko :/
1
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 6
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 5 regulaminu
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 11 Wiek 36 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 304
...
Napisał(a)
Usunięty przez anubis84 za pkt 1 regulaminu
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 5 Wiek 3 lata Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 22
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

BUŁGARIA WYPOCZYNEK BYL KTOS?

Następny temat

siłownie w Poznaniu

WHEY premium