SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć w młodym wieku? Pytania do weteranów, realizacja marzeń.

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1418

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

17

Waga

ok. 70

Wzrost

185-186

Staż treningowy

Podany w wątku (brak profesjonalnego treningu, codziennie bieg po 8km, poranne i wieczorne serie ćwiczeń w domowych warunkach)

Obwód pasa

N/A

Obwód klatki piersiowej

N/A

Obwód uda

N/A

Uprawiany sport lub inne formy aktywności (jak często)

Bieganie (codziennie), koszykówka (co tydzień), lekcje wychownia fizycznego (2 dni w tygodniu), okazyjnie chodzę po górach.

Ograniczenia żywieniowe (uczulenia, choroby)

Brak.

Stan zdrowia

Kategoria A.

Preferowane formy aktywności fizycznej

Bieganie, drużynowe, A6W, pompki, etc.

Stosowane wcześniej diety (rozklad białko/ węglowodany/ tłuszcze)

Brak.

Wrażliwość na stymulanty

N/A

Możliwosci finansowe

Niewielkie.

Cel/problem/opis

Selekcja do wojsk specjalnych, okres ok. 8 lat.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Czołem wszystkim!

Dzisiaj zwracam się do Was z prośbą o pomoc. Jestem młodym facetem o kiepskiej budowie (17 lat, 186cm wzrostu, ~70kg wagi). Nie mniej jednak moje marzenia sprowadzają się do służby w wojsku. Postanowiłem zacząć jak najwcześniej. Oczywiście nie znam się na tym kompletnie i nie wiem jak mógłbym zacząć. Póki co zaczynam skromnie, codziennie biegam po 8-11km (z jedną przerwą w połowie trasy), szybka seria ćwiczeń na pobudkę (5 x 20 pompek, 5 x 30 brzuszków, 5 x 20 przysiadów) i wieczorem około dwie godziny ćwiczeń (A6W, między ćwiczeniami 30 brzuszków, pomiędzy seriami 20 pompek).

Dieta? Brak.

Brak nałogów, nie palę (raz na 3 tygodnie spędzam około 3 godzin w towarzystwie palaczy, ale to chyba niewiele?), nie piję, nie biorę narkotyków. Jedyny problem zdrowotny jaki znam, to krzywa przegroda nosowa (możliwa operacja, więc nie powinno być problemów).

Moje cele są następujące: w maksymalnie osiem lat (plan naprawdę obszerny) przystąpić do selekcji do wojsk specjalnych. Chciałbym Was prosić o pomoc, mianowicie:

- Jaką dietę powinienem przyjąć? (sądzę, że powinienem zacząć od przybrania na wadze, bo niedawno borykałem się z niedowagą),
- Czy takie ćwiczenia wystarczą na następne 3 miesiące?
- Jak powinienem rozwijać ćwiczenia?
- Co można dodać do mojego planu ćwiczeń?

Wymagania selekcji:
http://www.grom.wp.mil.pl/pl/14.html

Dodam tylko, że ze względu na edukację (równie wymagający plan edukacyjny, tj. wymagające liceum, a następnie planowane studia na Wojskowej Akademii Technicznej) nie mam wiele czasu, ani finansów. Prosiłbym serdecznie o pomoc i pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Uuu kolego bardzo odważny krok na przód. Życzę sukcesów. Zacznijmy od tego że przetrenowujesz brzuch. Ćwiczenia typu a6w spalają tylko tłuszcz a nie wyrabiają upragniony sześciopak. Napisz mi jaki masz dostęp do sprzętu jeszcze :)

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 821 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 3944
Dieta jest najważniejsza. Skoro masz przed sobą plan na x lat to raczej nie jesteś napalony na to by wyglądać cudownie i olśniewająco w wakacje. To na pewno ułatwi nam sprawe bo będziesz mógł w spokoju masować. Dietę znajdziesz zaraz pod postami które pisze a w szczególności ostatni link. Zajrzyj do niego. Tzn. diety nie znajdziesz tylko jak ją układać. Tutaj raczej uczymy niż dajemy gotowce. Gotowiec możesz dostać płacąc chyba 70zł, ale myślę że nei potrzebujesz tego robić.


Zmieniony przez - sinboy321 w dniu 2014-02-05 14:42:36

"Dziś zrób to czego innym się nie chce, jutro zrób to czego inni nie będą w stanie"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Niestety, ale dostęp do sprzętu nikły. Na szczęście nie należę do gatunku "sweet-modeli", którzy chcą podrywać na sześciopak. Tak naprawdę to nie zależy mi tylko i wyłącznie na wyglądzie, bardziej chodzi o sprawność fizyczną. Poza tym nie chodzi tylko i wyłącznie o siłę, a także o kondycję. Chciałbym połączyć właśnie te dwie cechy, tak, żeby za kilka lat móc próbować przejść selekcję.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Nie rób A6W bo to syf. Zamiast ćwiczeń w domu idź na siłownię: https://www.sfd.pl/[Art]_Pierwszy_rok_treningów-t906985-s1.html

Dietę ogarniesz w dziale "Odżywianie".
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Z siłownią może być problem, bo mieszkam na zadupiu. :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
To kup i zmajstruj podstawowy sprzęt. Potrzebujesz:

- sztanga 210-220cm i trochę żelaza do tego
- oddzielne stojaki pod sztangę
- ławka prosta
- drążek do podciągania (to możesz zrobić samemu)

Zmieniony przez - dawid.p w dniu 2014-02-05 16:22:43
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Przybliżony koszt podstawowego zestawu? Z moimi możliwościami to troche zajmie mi zdobywanie pieniędzy? Możecie mi powiedzieć od jakich ćwiczeń (bez sprzętu) mogę ZACZĄĆ w oczekiwaniu na sprzęt? Bo z tego co piszecie, wcześniej zj**ałem ćwiczenia kompletnie. :D Jak powinny wyglądać moje ćwiczenia bez sprzętu? Ile on będzie kosztował?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 642 Wiek 41 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 14021
Możesz spokojnie zacząć od ćwiczeń bez sprzętu. Odwiedź dział: https://www.sfd.pl/Trening_w_domowych_warunkach-f308.html

Popatrz na ceny sprzętu u naszych partnerów: Marbo i Kelton.

Absolutne minimum po kosztach to:

- http://www.marbo-sport.pl/marbo-home-stojaki-pod-sztange-2-sztuki-s001.html

- http://www.marbo-sport.pl/gryf-218cm-prosty-gwintowany-na-zaciski-srubowe-mw-g218s.html

- obciążenia powlekane (najtańsze) wystarczą

Spytaj w odpowiednim dziale, może dostaniesz rabat ;)

Bez ławki się chwilę obejdziesz jak sobie zmontujesz poręcze do pompek i będziesz robił klasyczne pompki i z elewacją nóg.

Drążek do podciągania musisz mieć, ale to kawałek dobrze zamocowanej rury o średnicy sztangi więc żaden specjalistyczny sprzęt.

Zmieniony przez - dawid.p w dniu 2014-02-06 10:35:30
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Wiek 27 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 150
Czas rozbić świnkę-skarbonkę. :3 Trudno jest mi poszukać bo ciągle piszę bezpośrednio z telefonu, dlatego zapytam: jest gdzieś opis ćwiczeń? Tj. Sposób wykonywania ich itp. Większość tych ćwiczeń po prostu mi nic nie mówi. :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2397 Napisanych postów 9131 Wiek 36 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 470056
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Policzki

Następny temat

plan ćwiczeń

WHEY premium