SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1354

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 970
Witam. Dopiero się zaczynam interesować kulturystyką więc z góry przepraszam jeśli nie będę wiedział jak coś nazwać. Mam 17 lat i nieco się zdziwiłem kiedy po 1 miesiącu zobaczyłem kolegę z klasy, który nieźle przypakował i tu moje pytanie jak on tego dokonał?. Tak wiem więc dlaczego go nie zapytasz?, ponieważ miałem z nim kilka spin i już się nie kolegujemy. Z góry dzięki za pomoc :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6506 Napisanych postów 62299 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777652

Początek jest zawsze problematyczny. Jak zabieramy się za coś nowego jak próba kształtowania naszej sylwetki nie wszystko od razu nam jest wiadome i znane.
Dlatego warto zacząć stopniowo kształtować swoją wiedzę i zdobywać nowe doświadczenie.

Zacząć trzeba od ustalenia naszego celu treningowego czy chcemy budować masę mięśniową, redukować nadmiar tkanki tłuszczowej, poprawić siłę mięśniową czy może ogólną sprawność naszego ciała. Wyznaczenie jasnego celu, a dodatkowo wybranie takiego realnego do osiągnięcia będzie determinować jakim planem treningowym będziemy trenować.

Jak mamy cel obrany musimy ułożyć sobie dietę adekwatną do niego, czyli jeśli mamy zamiar budować masę mięśniową ustalamy nadwyżkę kaloryczną, gdy redukujemy deficyt kaloryczny. Dieta to bardzo istotny element całej układanki nie tylko dostarcza odpowiednich makroskładników, ale również ma ogromny wpływ na nasze zdrowie.

Aby nasze ciało się zmieniało potrzebny jest trening. A początkujący nie powinien wzorować się na doświadczonych trenujących i rozbudowanych planach, a powinien skupić się na podstawach czyli kilka podstawowych ćwiczeń, dbanie o technikę ćwiczeń i progresję ciężarową.

Jednocześnie dbamy o regenerację czyli odpowiednią ilość snu, jedzenia itd. Mięśnie rosną kiedy odpoczywają i się regenerują więc warto na ten aspekt zwrócić szczególną uwagę.

Kształtowanie sylwetki to nie jest sprint trzeba mieć świadomość, że to długa praca i efekty nie przychodzą z dnia na dzień.

Polecamy również: Najczęstsze dylematy początkujących trenujących na siłowni




Zmieniony przez - rion10 w dniu 2020-08-30 17:42:21

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
W miesiac za bardzo się nie da, wiadomo może coś podjada jakieś sterydy, tego nikt Ci nie powie. Idź na siłownie się przekonasz co w miesiac da się zrobić.


Zmieniony przez - anubis84 w dniu 2018-08-15 12:47:00
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 6 Wiek 23 lat Na forum 5 lat Przeczytanych tematów 970
Ja na razie buduję masę
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
Przede wszystkim 2aryo by było na start mieć już ułożony zarys diety jak i trenować odpowiednio. Tzn mieć dobry plan jak i ćwiczenia wykonywać prawidłowo technicznie

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 17704 Napisanych postów 132168 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460711
No to jak budujesz mase to chyba już trochę trenujesz czasu i wiesz co się w miesiac da osiągnać.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12038 Napisanych postów 160428 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234369
O ile jeszcze z redukcja w miesiąc da się zrobić jakiś znaczny postęp. O tyle w budowaniem masy jest już nieco bardziej skomplikowana sprawa

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening 3x w tyg. Inny niz zwykly. Pilna Pomoc.

Następny temat

Początki - pogubiłem się i proszę o radę

WHEY premium