SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zacząć, fbw dla początkującego

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 4369

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Płeć : M

Wiek : 20 we wrześniu

Waga : 47

Wzrost : 171

Cel treningowy : Przybranie na masie i wymodelowanie sylwetki oczywiście, no i jeśli się uda to pozbycie się nadmiaru skóry (aczkolwiek nie wiem czy to możliwe dlatego to opcjonalnie tylko piszę)

Staż treningowy na siłowni : Na siłowni żaden, coś tam tato mi pokazywał z pół roku temu, ale to nawet nie baza

Uprawiane inne sporty : Obecnie nic, wcześniej piłka nożna

Dostęp do sprzętu (np. full osprzęt siłownia, sztanga/sztangielki) : Będzie siłownia

Dieta : 2200-2300 kcal, zdrowe odżywianie wjedzie

Przeciwskazania medyczne : Problemy z kolanami, brak możliwości przysiadów z obciążeniem

Zażywane suplementy : Będzie odżywka białkowa

Ostatnio przerabiany plan: Nic a nic

Ciężary w podstawowych ćwiczeniach (przysiad, klasyczny martwy ciąg, wyciskanie na ławce leżąc): Pewnie najmniejsze, nie oszukujmy się, co może zrobić 47 kg skóry i kości, masywny chłopak z podstawówki by mnie pobił ;DDDDD Co mogę robić na początku? Jakie ćwiczenia, jak i w jakich ilościach wykonywać? Może jest to gdzieś opisane czy pokazane?

Nie wiem czy coś jeszcze muszę pisać.. nie znam się na ćwiczeniach prócz takich podstawowych jak wyciskanie na klatę czy hantle.. słyszałem o czymś takim jak fbw, że lepsze na początek. planuję 3 razy w tygodniu co drugi dzień. Jeśli coś źle wypełniłęm czy nie napisałem, to przepraszam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
loyalty97
Wszystko jasne! Myślę, że jutro ruszę z dodatnim bilansem, to spróbuję też ogarnąć w tej piwnicy i zobaczę jak mi pójdzie i dam Ci znać. Bardzo dziękuję i napiszę tu jutro! Dzięki jeszcze raz za poświęcony czas!


powodzenia

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Na czym polega problem z kolanami ? Nie możesz żadnych przysiadów wykonywać? Nawet bez obciążenia nie dasz rady ?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Bez obciążenia serię dam radę, tak myślę. Kiedy byłem otyły miały one problem zeby mnie utrzymać. Lewe było zwichnięte 7 razy, jestem po jego artroskopii (rekonstrukcja troczków czy coś takiego..), ogólnie jest bardzo słabe, a prawe problemy z łąkotką i 2 razy zwichnięte, nawykowe niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
A jak z pozostałymi ćwiczeniami ? Jesteś np w stanie utrzymać obciążoną sztangę stojąc czy w pochyleniu?

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Nie mam pojęcia na ten moment niestety
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4064 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
A co lekarz mówił ?

Bo tu tak naprawę połowa ćwiczeń może nie być dla Ciebie, bo wykonujemy je w pozycji stojącej.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Nie mogę długodystansowych biegów i takich ćwiczeń, które bardzo obciążałyby kolana. Dlatego najlepiej ławeczka czy coś siedzącego, chociaż nie wiem czy istnieje tyle takich ćwiczeń, nie jestem obeznany niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
Musisz w takim wypadku dobrze skonsultować co Ci wolno a czego nie bo w innym wypadku trudno będzie doradzić jakiś plan treningu.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Po prostu nie mogę obciążać kolan kucaniem z obciążeniem. Dlatego żadne martwe ciągi nie wchodzą w grę niestety.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6511 Napisanych postów 62304 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777680
No tak ale czy nie będzie problemem robić wiosłowań czy wyciskań stojąc.
Bo nawet jeśli plan nie obejmie nóg to można coś sensownego potrenować.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 69 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4534
Myślę, że to nie będzie problemem. Chodzi o to, żeby aż tak tego stawu nie przeciążać, dlatego kiedy redukowałem ze sporej masy to tylko rowerek, a nie orbitek np.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Trening Klatki

Następny temat

Za dużo serii na mase?

WHEY premium