SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak zachować kompromis między ładną sylwetką a jedzeniem słodyczy i tłustych mięs?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

Ilość wyświetleń tematu: 8842

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Trzeba opierać się na rzetelnej i wiarygodnej wiedzy - nie wierzyć w science fiction. Każdy przeciętny Kowalski może już dziś napisać, że np: ryby zabijają ze względu na zanieczyszczenia lub owoce ''tuczą'' , dużo jest śmiesznych tekstów w necie bez podania literatury.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Jakaś rada gdzie szukać takich informacji?

Cukier - chyba tylko odnośnie tego składnika nie widziałem żadnych podzielonych opinii, bo jeśli chodzi o cukier, to wszyscy są zgodni, co do tego, że jest niezdrowy i nie ma żadnych wartościowych zalet. Mnie jednak nie zastanawia kwestia cukru, bo tu mam jasność. Ale zastanawiają mnie dwie inne kwestie. Po pierwsze kwestia tłuszczów nasyconych. Czy wg Ciebie rzeczywiście są takie złe jak o nich mówią? Mocno się od nich tyje i szkodzą zdrowiu (głównie ze względu na zły cholesterol), czy może jednak nie są aż takie złe i można je wrzucić do diety jako stały element i zjadać sobie na przemian z chudym mięsem i rybkami? No i druga kwestia to nabiał (chodzi mi głównie o ten tłusty). Ile na jego temat różnych opinii się naczytałem to głowa mała. Jedni mówią, że niezdrowy i tuczy, inni, że zdrowy i pomaga w spalaniu tkanki, nawet ten tłusty. A wg Ciebie? Czy oprócz białego sera i naturalnego jogurtu, warto włączyć do diety takie składniki jak tłuste mleko, żółte sery i tłusta śmietana, w celu jej urozmaicenia, czy lepiej sobie darować? Jakbyś mógł mi na te dwa pytania odpowiedzieć i UZASADNIĆ, byłbym niezmiernie wdzięczny. :)

dudee
ryby zabijają ze względu na zanieczyszczenia

A propo ryb... Od dziecka uczono mnie, że hodowlany łosoś faszerowany jest strasznymi świństwami i jeśli kupować, to tylko tego na dziko. Niestety dziki jest trudno dostępny i droższy od hodowlanego i dla mnie, studenta, jest po prostu za drogi, żeby włączyć go do diety. Czy ten hodowlany rzeczywiście jest taki zły i powinienem go unikać, szukając pocieszenia w innych rybach?

I jeszcze chciałbym spytać o makaron. Czy makaron ze zwykłej białej, miękkiej mąki, np. makaron jajeczny może być stałym elementem mojej diety obok ryżu, kaszy, ziemniaków? Wiem, że lepszy durum, ale nie o niego pytam.


Zmieniony przez - masseur w dniu 2018-03-11 02:06:23
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2522 Napisanych postów 5076 Wiek 36 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 77971
Polecam rozważyć różne podejścia do diety.
Jest sporo pomysłów na jedzenie nawet tego ogólnie mówiąc "niezdrowego".

Zobacz dział "odchudzanie i forma po męsku" i poczytaj dzienniki.

Ja sobie niczego nie odmawiam a mam duże predyspozycje do bycia grubym. Zobacz zdjęcia moje profilowe.
Jednak trening wytrzymałościowy, siłowy i wiedza o swoim organizmie pomaga mi w tym. Wiem kiedy mogę zaszaleć a jak zaszaleje wiem co zrobić by zminimalizować skutki np obżarstwa.
Druga sprawa jest taka... zamiast kawałeczka ciasta z milionom kalorii, jem ciasto (Ale też pianki, desery itp) bez wyrzutów, bez grama cukru, z mąki grubej w wersji fit i takie nawet bardziej mi smakuje.
Wszystko kwestia Twojej inwencji w kuchni.













Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2018-03-11 09:25:30

Zmieniony przez - tomaszS w dniu 2018-03-11 09:26:11
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 12128 Napisanych postów 21946 Wiek 54 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 627073
Wszystko może być składnikiem zdrowej diety jesli zachować rozsądne podejście. Dieta powinna być urozmaicona - dlatego ten łosoś, na zmianę z karpiem czy pstragiem czy innym halibutem Ci nie zaszkodzi. Podobnie z makaronem - wymiennie z kaszami, ziemniakami, ryżem, dobrym pieczywem - też bedzie ok. Tłuszcze nasycone - ta sama zasada. Tłuszcze trans - te nie podlegają dyskusji - do wywalenia - tym samym frytki kupne OUT! Nabiał - dobre twarde sery, jogurty (nie owocowo-dżemowe), dobrej jakości twaróg - jako element diety jak najbardziej - ale nie jako podstawa. Przepraszam pytałeś Dudee - dopiero teraz zauważyłam...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Tyle mówi się o tych rybach, jakie to one są zdrowe, ale mam jedną wątpliwość. Czy przypadkiem pod wpływem wysokich temperatur te zdrowe tłuszcze omega-3 nie tracą swoich własności albo co gorsza nie stają się niezdrowe?
I tak w ogóle, jak można przyrządzić rybę szybko, smacznie i zdrowo? Bo gotowanie w wodzie odpada, na parze - raz na jakiś czas ok, ale na dłuższą metę brzydnie, piekarnik - również tylko raz na jakiś czas ze względu na czas przygotowywania dań, ale też na zużycie prądu. To niezdrowe smażone zawsze było najszybsze, najtańsze i najsmaczniejsze. Podobnie z wołowiną i kurczakiem. Jak je smacznie, tanio i szybko przyrządzać? :)


Zmieniony przez - masseur w dniu 2018-03-11 22:08:15
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Czy buraki pasteryzowane w zalewie własnej roboty mogą być 3 razy w tyg?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1010 Napisanych postów 5398 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136711
Tak, buraki zdrowsze niż te wykwintne ciasta i gofry;)

Co do jedzenia ryb - grillowanie, pieczenie na ruszcie, zupy rybne przyrządzaj, sałatki na zimno. Czemu smażenie najzdrowsze? Smażenie zaczęło być rozpowszechniane dopiero przed wojną, wcześniej normalnie ludzie gotowali wszystko w jednym garnku i mieli cały obiad za jednym zamachem



Zmieniony przez - Gats 2 w dniu 2018-03-19 03:16:39
2

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 181 Wiek 29 lat Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 7756
Czy do grillowania mogę użyć patelni grillowej?
Sałatki na zimno. Bardzo je lubię w wersjach z majonezem lub/i śmietaną. Np. śledź z sałatką majonezowo-smietanową z ogórkiem albo tuńczyk z ryżem, kukurydzą, majonezem i pietruszką. Czy takie sałatki ze 2 razy w tygodniu mogą być?

Zastanawiam mnie jeszcze taka rzecz. Czy ryba po ugotowaniu, upieczeniu, grillowaniu nie traci cennych omega-3 albo nie stają się one bardziej niezdrowe?

Jak robicie steka wołowego? (jeśli robicie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
masseur
Czy do grillowania mogę użyć patelni grillowej?
Sałatki na zimno. Bardzo je lubię w wersjach z majonezem lub/i śmietaną. Np. śledź z sałatką majonezowo-smietanową z ogórkiem albo tuńczyk z ryżem, kukurydzą, majonezem i pietruszką. Czy takie sałatki ze 2 razy w tygodniu mogą być?

Zastanawiam mnie jeszcze taka rzecz. Czy ryba po ugotowaniu, upieczeniu, grillowaniu nie traci cennych omega-3 albo nie stają się one bardziej niezdrowe?

Jak robicie steka wołowego? (jeśli robicie)


Patelnia grillowa to patelnia jak każda, tyle, że wzroki robi - można używać bez przeszkód.
Sałatki jak najbardziej - liczy sie dobór składników - kiepski tuńczyk, z kiepska kukurydzą - to słaby odżywczo posiłek.

Ryby jada się po obróbce termicznej. Wyjątek stanowi Smeagol; - on je ryby na surowo

Steki się smaży. Nie widzę innej możliwości zrobienia steków.
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
deja vu


Steki się smaży. Nie widzę innej możliwości zrobienia steków.


mozna i upiec wczesniej zamykajac mieso na patelni

when im going to do some mountaineering actually im going back home

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Czy jest konieczna nadwyżka białkowa?

Wiecej