SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wystartować w zawodach

temat działu:

Przygotowanie do zawodów

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6963

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 81
Mam bardzo ważne pytanie, chodzi o to że mam 17 lat i w 2017 roku chciałbym wystartować w zawodach kulturystyczny do lat 18 lecz w ogóle nie mam pojęcia jak to się robi ile jest takich zawodów w ciągu roku w jak wystartować kompletnie nic nie wiem a dodam tylko że 13 października mam urodzony i muszę wystartować nieco przed. Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego ze szczegółami od samego, samego początku. Z góry dziękuję i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
A ćwiczysz coś czy tylko chcesz wystartować?
2

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 10 Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 81
Tak ćwiczę i myślę że mam duże szanse na podium.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 2586 Napisanych postów 29969 Wiek 42 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 200205
To wrzuć zdjęcie jakieś

"Cóż jest trucizną?
Wszystko jest trucizną i nic nie jest trucizną, tylko dawka czyni, że dana substancja nie jest trucizną!".
BLOG: http://www.sfd.pl/t1033576.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Nie wiem czy ktoś będzie skory żeby ci napisać wszystko od początku do końca. Jw solaros pisze wrzuć zdjęcie to ci powiemy czy się kwalifikujesz wogóle do wyjścia, bo czasami wysokie mniemanie gubi.

Ile jest imprez? trzebaby sprawdzić w kalendarzu pzkfits lub organizacji w której chcesz startować, zwykle pojawiają się pod koniec roku.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
Koledzy, autor tematu nie prosił o ocenę formy i nie są tu potrzebne jego zdjęcia , czy rozpisywanie się na temat tego jak wygląda - tylko zadał dość proste pytania odnośnie możliwości startu.

Czy tak trudno mu napisać parę zdań, tym bardziej ,ze w tym dziale sporo startujących juniorów?
Pomyślcie sobie jak Wy mieliście 17 lat i jaka była Wasza wiedza w tej materii, a potem zastanówcie czy chcielibyście czytać takie komentarze pod swoimi pytaniami

Radekbck9
Mam bardzo ważne pytanie, chodzi o to że mam 17 lat i w 2017 roku chciałbym wystartować w zawodach kulturystyczny do lat 18 lecz w ogóle nie mam pojęcia jak to się robi ile jest takich zawodów w ciągu roku w jak wystartować kompletnie nic nie wiem a dodam tylko że 13 października mam urodzony i muszę wystartować nieco przed. Chciałbym dowiedzieć się wszystkiego ze szczegółami od samego, samego początku. Z góry dziękuję i pozdrawiam.


Na razie to trenuj i pracuj nad formą, bo wcześniej niż koniec roku 2016 / początek 2017 pewnie nie dowiesz się jakie imprezy są w planach na 2017 , bo nie będzie kalendarza PZKiFTS (zerkaj na forum do działu www.sfd.pl/Aktualności__Kulturystyka_i_Fitness-f144.html lub na stronę zwiazku www.pzkfits.pl aby być na bieżąco)

Na pewno na jesień ,jak co roku, odbędą się MP Juniorów i Weteranów, gdzie podczas tej imprezy są rózne kategorie dla młodych uczestników, w tym najmłodszych tzw kulturystyka juniorów młodszych (16-18 lat), powyżej 18 a do 23 łapiesz się już w kategoriach juniorskich, więc poziom znacznie wyższy.

POza tym w połowie lutego bodajże 11-12 luty 2017 będą debiuty kulturystyczne, ale tam nie ma podziału na wiek ,więc raczej na pewno poziom będzie znacznie wyższy niż jakbyś załapał się na juniorów młodszych na MPJ, jaki był poziom w tym roku?
Zawody były tydzień temu , możesz zerknąć tutaj



a na kanale jest też finał w tej kategorii


W ciągu roku jest dużo imprez -spokojnie około 15-20 , na niektórych są kategorie juniorskie, możesz tam spróbować swoich sił. Na jesien są też MP Szkół ponadpodstawowych, tam są różne kategorie wiekowe w kulturystyce , regulamin tegorocznej ,w której doczytasz informacje jakie Ciebie interesują ,znajdziesz tutaj


Szczegóły bardziej dokładne to Ci podpowie ktoś kto już startował, ale też musiałbyś konkretnie napisać co chcesz wiedzieć

Przeczytaj sobie regulamin takiej imprezy jak MPJ z tego roku - tam już jest sporo info, a za rok pewnie będzie bardzo podobny
https://www.sfd.pl/FIWE_&_MPJiW_w_Kulturystyce_&_Fitness_2016__RELACJA!-t1103087.html#post4

Po samych ogarnięciu regulaminów, na większość pytań bedziesz juz znał odpowiedź.
powodzenia


Zmieniony przez - Banan w dniu 2016-10-18 20:14:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
Dobrze Banan, ale pomyśl że jeżeli chłopak nie wygląda to pójdzie na takie zawody, z własnej ręki ,założy gacie i go przez weryfikacje nie przepuszczą, dlatego chcieliśmy nawiązać dialog, zobaczyć jak on w tym momencie wygląda i później przedstawić pare szczegółów. A teraz sam piszesz żeby trenował i pracował nad formą a nie wiesz jak wygląda. Może jest genetycznym fenomenem? :) . Ja w wieku 17 lat sztangi nie dotykałem.

Po drodze jest trochę " zawiłości" , wstąpienie do klubu, opłatę wpisowego,badania, kupno brązerów,majtasów, zarejestrowanie się na docelowej imprezie , o nienagannej formie nie muszę chyba pisać? i nie pamiętam już co tam jeszcze wchodziło, muzyka na płytce lub pendrive(o ile obsługują) do układu dowolnego.

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Banan BOSS FORUM Administrator
Ekspert
Szacuny 11389 Napisanych postów 72661 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 958283
Piszę by trenował i robił formę ,bo w tym roku już nigdzie nie wystartuje ,a nawet jak jest fenomenem genetycznym to ,co ma teraz zaprzestać trenowania? i tak go to czeka, czy tego chce czy nie - jeżeli myśli o startach.

Przez weryfikację przechodzi każdy.
"Weryfikacja" to jest niestety tylko z nazwy. Byłem już na blisko 40 imprezach w ostatnich 2 latach więc wiem o czym mówię ;)

Więc jak będzie chciał zrobić z siebie pośmiewisko i wyjść nieprzygotowany lub w słabej formie to i tak to zrobi.

Zadał konkretne pytania, jest nowy na forum i o takie osoby musimy to dbać , a nie od razu 'odstraszać' na starcie i zniechęcać również do pisania na forum.
Tak czy siak, odpowiedzi ma już dość konkretne więc teraz nic tylko wziąć sprawy w swoje ręce i działać.


Zmieniony przez - Banan w dniu 2016-10-18 21:25:58
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3363 Napisanych postów 72175 Wiek 33 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 459095
my tu troskliwie a ty mówisz że straszymy :D.
Ale ok, czekamy na odpowiedź autora, zobaczymy co mozemy więcej zaradzić.


napisalem z tym fenomenem , bo może uznał że tak jest lub jego ludzie z otoczenia i że wie ze może już wychodzić i szykować sie na np najbliższe zawody .


Zmieniony przez - gienus12 w dniu 2016-10-18 21:28:01

Jedno ziarnko piasku moze zatrzymać klepsydrę
Jedna zbłąkana kula może zatrzymac życie
https://www.sfd.pl/gienus12__wojna_z_sylwetką_trwa.._!_-t1070946.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wojtek - przygotowania jesień 2020

Następny temat

Który trener godny polecenia do przygotowań

WHEY premium