SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Jak wyliczyć zapotrzebowanie ?

Wysłana -
Witam Was!
Wiem, że są na to wzory z tym, że ja ich nie mogę zrozumieć, gdyż nie wiem jak wyliczyć moją aktywność fizyczną skoro w ogóle jej nie ma ( praca przy biurku )
Zamierzam nabrać masy!
Wzrost :185
Waga: 69
Aktywność fizyczna: praca przy biurku 8h dziennie
Proszę o pomoc w wyliczeniu zapotrzebowania lub wytłumaczeniu jak mam samemu to zrobić.
Dziękuję za odzew !
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Tutaj masz wszystko rozpisane
http://m.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html 
Wysłana -
Wyliczyłem i wyszło mi 3029 kcal w takim razie teraz muszę tyle zjadać czy jeszcze dołożyć aby nabrać masy ? (jestem totalnym lakiem w tych tematach) dopiero zamierzam powoli sobie wszystko studiować żeby jakoś to rozsądnie wejść.
Wyliczyłem trening na 3x45min w tygodniu to rozsądnie dla gościa 185/69kg/25lat ? czy więcej?
Wysłana -
jesli tyle Ci wyszlo zapotrzebowanie to jest na tzw 0.czyli zebynabierac masy musisz dodac kalorii
Wysłana -
Dodać ? ile mogę dodać czy po prostu testować swój organizm ? i wyjść z 300kcal + ?
Wysłana -
Dodaj 300 kcal i obserwuj , jak będzie słabo to dodasz więcej
Wysłana -
A czy trening 3dni po 45 minut to odpowiednio ? Czy tutaj też próbować ?
Wysłana -
Wiecej trenujesz wiecej jesz ;)
Mniej trenujesz możesz zjeść mniej.
Dodaj 300 kcal do tych 3k. Mam podobne zapotrzebowanie i przy redukcji obcinam 300. Tylko u mnie z wagą 92kg wyszło 2100 a Tobie 3000+? Dziwne
Wysłana -
Jak ćwiczysz 3 razy w tygodniu na siłowni to chyba ok. 2800 powinno wyjść.
Wysłana -
Cuxx
A czy trening 3dni po 45 minut to odpowiednio ? Czy tutaj też próbować ?

Ale co odpowiednio? Przecież nawet nic o nim nie wiemy.
Wysłana -
Właśnie tutaj rodzi się pytanie odnośnie tych kcal, gdyż po wyliczeniu zapotrzebowania samemu wyszło mi 3029 kcal a jak wyliczam w kalkulatorze to wychodzi 2126 więc jak to jest ? Dziękuje za cierpliwość tym którzy decydują się mi pomóc.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź