SFD.pl - fitness, kulturystyka, trening, dieta i suplementacja sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Inne dyscypliny

Dodaj odpowiedź

Jak wygląda profesjonalny trening sportowca?

Wysłana -
Hej Wam,

Jestem zainteresowany jak wygląda u zawodowców trening?

W przeciętnej dyscyplinie sportowej (dla przykładu piłka nożna, boks czy lekka altletyka) ale zawodowej, ile razy dziennie (tygodniowo) wynosi taki trenning, ile godzin etc. Nie chodzi mi o dokłade ćwiczenia, ale raczej o ich częstotliwość, intensywność...

Dzięki
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
niewiem czy moge nazywać się zawodowcem ale gdy pływałem (8lat) to 12treningów tygodniowo gdy się przygotowałem do startu, i około 8/tydzień poza sezonem w różnych dyscyplinach sportu jest inaczej
Wysłana -
ok, a taki jeden trenning ile trwa ?
Wysłana -
Tak więc jeśli chodzi o lekką to; normalnie 5-6 treningów w tygodniu. Na obozach, przed ważnymi startami 3 dni z 2 treningami, 1 z 1, 4 z 1 i od początku. Tak jest jeśli chodzi o bieganie i mojego trenera i bardzo zależy od tego kto Ci trenuje, jak długo trenujesz, jaki dystans itp. Treningi trwają około 1,5 h (i czym dłuższy dystans tym dłużej zazwyczaj)
Wysłana -
Profesjonalista ma trening 24 h;), w tygodniu dochodzi max do 23-26 jednostek treningowych.W zależności w jakim etapie przygotowań jest zawodnik.A to jak cwiczy zależy od kalendarza imprez, jego zdolności regeneracyjnych, umiejetności, motywacji itp. i jak ma , makrocykl mezocykle poukładane.
Wysłana -
bywalo ze trenowalem 8h dziennie kajakarstwo klasyczne,
ale obozy z akrobatyki to bylo 10h dziennie charówki...
Wysłana -
w moim przypadku to 2h pływania i około 20min rozgrzewki na sucho przed pływaniem
Wysłana -
w biegach długodystansowych mój znajomy trenuje 7x w tygodniu od 1,5 do 2h trening.
Wysłana -
profesjonalny sportowiec trenuje 24 godziny na dobe 7 dni w tygodniu. treningi dieta regeneracja i odpowiednia długośc spania;D to już nie jest uprawianie sporty tylko życie sportem.
Wysłana -
No właśnie treningi kolarskie są najdłuższe. 6-8h to norma. Kiedyś czytałem, że wielcy kulturyści ćwiczyli 2 razy dziennie po 1,5h. Wszystko zależy od sportu, organizmu, trenera i kąta przygotowań. Tak mi się wydaje
Wysłana -
_Micrus_ masz racje zazwyczaj zalezy to od trenera(jak trenerowi sie nie chce to i trening jest krótki;D) czytałem kiesyś właśnie o dwuch takich kulturystach ze wstawali o 4 rano robili trening do 6 szli do roboty a pozniej o 18 znowu trening. jednym słowem nieżli byli;)
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź