SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak wyglądał wasz pierwszy trening

temat działu:

Scena MMA i K-1

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 17
Witam.
Mam zamiar się wybrać na trening mma ale trochę się obawiam sam nwm czego.
Początkowo miałem tam iść z kumplem ale on niestety stracił na to ochotę.
Jak to wygląda? Z kim będę ćwiczył jak przyjdę sam a będą ćwiczenia w parach a każdy będzie miał już kąplet itd.
Chciałem ćwiczyć w swoim mieście ale też zacząłem rozważać treningi w poznańskim ankosie może ktoś z Was tam ćwiczy i może opisać jak to wygląda szczególnie w sekcji dla początkujących gdzie bym się znalazł jeśli w ogóle coś z tych planów wyjdzie
Dziękuję :)
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Co klub to inaczej, ale jak byłem kiedyś na treningu boksu to nie było mowy o trenowaniu z kim kolwiek, prawie godzina to była rozgrzewki, a reszta nauka postawy.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Yoshi87 FIGHT24.PL
Ekspert
Szacuny 2583 Napisanych postów 23356 Wiek 36 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 337390
Guks nie musisz się niczego obawiać, idź i zobacz jak to wygląda. Druga sprawa, trafisz do grupy początkującej gdzie będą osoby również zaczynające swoją przygodę z MMA. Na początku będziecie poznawać podstawy i nawet jak nie będzie Ci coś wychodzić, to nie zrażaj się. W przypadku jakichś trudności, pytaj trenera lub starszych stażem kolegów.
2

Redaktor Fight24.pl i Sceny MMA i K-1

http://www.fight24.pl/
http://www.sfd.pl/Scena_MMA_i_K_1-f131.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 70 Napisanych postów 327 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 15872
Nie ma sie czego obawiac. Jesli bedzie nieparzyscie to bedziesz trenowac z trenerem :) Z uplywem czasu poznasz kolegow i nie bedziesz miec problemow z znalezieniem partnera treningowego, lecz z jego wyborem :P

Jesli chodzi o stopien zaawansowania, to u nas pro mma trenuja naturalnie osobno. W tajskim zawodnicy, ktorzy bija sie na ringach trenuja razem z nami, lecz przy sparingu trener oddziela ich i "wrzuca" do oktagonu. Czesto wybiera rowniez 2-3 dobrych z grupy amatorskiej i wrzuca nas z nimi. Wygrywasz szacunek w grupie, ale pozniej jak wracasz do grupy amatorskiej, nikt nie chce z toba sparowac ;). W boksie mamy podzielone na "pro", tych ktorzy bija sie za kase i amatorow. Jak nie mam problemu, zeby bic sie w tajskim z pro na sparingach to boksu z pro unikam. Latwiej jest w robocie zaslonic obity tulw, nogi a i juz podbite oczy nie przeszkadzaja mojemu szefowi, problem natomiast jest z ciaglymi frakturami nosa. Wiekszosc z pro ma wyciagnieta chrzastke z nosa, wiec im nie zalezy :) W BJJ grupy sa mieszane jak w tajskim, lecz sparing jest u nas bez podzialu. Super pomysl! W bjj idzie szybko sie od lepszych sparing partnerow nauczyc podstaw. Trzeba pamietac jednak, ze z sparing z partnerem, ktory jest lila lub brazowy, warto szybko odklepac jak jest ciasna dzwignia czy duszenie ;). Zapasy - tak samo jak bjj tj. sparingi tez bez podzialu. Jak trafie na goscia ponad 100 kg to ja z swoimi 75 schodze dopiero po 90 minutach treningu na ziemie. Tak to ciagle fruwam w powietrzu :) Idzie tez sie duzo nauczyc, lecz duzy czynnik ma tu jednak sila i waga. Crossfit i trening funkcjonalny pod mma jest bez podzialu na grupy, dlatego dosc czesto juz w polowie zajeci grupa jest o polowe mniejsza ;) wielu nie utrzymuje tego zazynajacego tempa z kilku sekundowymi przerwami.

Podsumowujac. Jak masz profejsonalne studio mma w poblizu, to nie masz czego sie obawiac. Wszystko jest przemyslane i rozsadnie zaplanowane. Tak by pro robili progress, a i amatorzy czy hobbiscie rowniez mieli FUN w tym calym. Musisz sie liczyc czasami z tym, ze mozesz nie trenowac z lokalnymi gwiazdami od razu :D

Pozdrawiam
1

Hard work beats talent when talent doesn't work hard

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na mase mięśniowa MMA

WHEY premium