SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź Kliknij i dowiedz się więcej o budowaniu masy!

Jak umiejętnie robić masę żeby nie szło wszystko w brzuch

Wysłana -
Witam. Od pewnego czasu "Masuję" chcę przytyć pare KG i wziąć się za treningi. Bo obecnie jak bym miał opisać swój wygląd to wyglądam jak kościotrup :D Widać mi wszystkie kości.
Odżywiam się zdrowo: Na śniadanie 5 kanapek z twarożkiem 2 jajka lub jajecznica z 3 mleko z owianką w szkole kanapka + jogurt 7zbóż 350g
Obiad mam z dwóch dań : zupa i drugie dania. Stawiam głównie na mięso i warzywa (1,5 piersi z kurczaka, warzywa, ryż/ziemniaki)
Codzienie jem miche owoców w której jest zawzyczaj z 3 banany 3 jabłka 2 pomarańcze 2 grejpfruty no generalnie jak najwięcej owoców się da i jakies 10 orzechów włoskich

Kolacja 5 kanapek szynka,ser pomidor .
Czasami godzinkę przed snem zjem jogurt 300 g

Generalnie staram się zdrowo i nabiałowo.

I tutaj dwa pytania:
- ta waga coś słabo idzie mi do góry co robię źle?
- a jeżeli widzę przyrost to niestety tylko na brzuchu. CO mogę robić żeby wszystko nie szło w brzuch. Bo brzuszek rośnie a klata dalej płaska, żebra widać, patyki ;/

Obecnie mam 188 cm wzrostu i warze 63,5 kg

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
I-Poczytaj posty podwieszone
II-układasz jadłospis wrzucasz tutaj
III-piszesz jaki trening
IV-możemy wtedy doradzić co jest złe
Wysłana -
Słabo idzie, bo słaba dieta i słaby trening siłowy, o ile w ogóle jest. Za mało węglowodanów, za dużo masz przetworzonego jedzenia jak jogurty i szynka sklepowa. ten chleb razowy chociaż, pełnoziarnisty, czy biały? Nie wkręcaj sobie że Ci w brzuch idzie, nawet jak przytyłeś kilogram to przy Twoim wzroście rozchodzi się po całym ciele. Trening, mniej przetworzonego jedzenia, więcej zdrowych produktów i waga będzie rosnąć.
Wysłana -
Bez policzenia wszystkiego z danego dnia to nawet ciężko się odnieść. Z tego co widze to jesz same kanapki... Wrzuć 5x dziennie worek ryżu, rano jajka do ryżu/płatków owsianych, a przez resztę dnia mięso i ew. jakaś odżywka białkowa. Orzechy i oliwa również by się przydały do podbicia kcal. No i jak kolega wyżej napisał pozostaje kwestia treningu...
Wysłana -
Owoców trochę dużo jesz. Pamiętaj że to cukry proste.
Wysłana -
Dokładny jadłospis. (Obiad codziennie się różni)

Śniadanie :
Miska Mleka około 250 ml
Owsianka

5 kanapek z chleba Pszenno-żytniego bardzo grubo posmarowane twarożkiem (Ser biały+śmietana) staram się nałożyć tego twarożku jak najwięcej się da. Czasami przy podnoszeniu kanapki dojdzie do jej złamania :D Na te 5 kanapek idzie cała taka duża miska twarogu.
Przyznam ,że po 3 juz pękam ale jem dalej po pewnym czasie już się przyzwyczaiłem. Do tych 5 kanapek zjadam jajko sadzone z 2 jajek albo jajecznicę z 3 jajek.

Drugie śniadanie :
Dwie kanapki z dużą ilością sera i szynki (jakieś 4 plasterki szynki i 4 plasterki sera żółtego ) szynkę kupuję z kurczaka która ma niby 95% mięsa

Obiad:
Zupa - codziennie inna. Przykładowo dziś była to pomidorowa z dużą ilością makaronu "świderki" więcej makaronu niż zupy ...
Drugie danie : Również jest codziennie inne ale zawsze się składa z mięsa,ziemniaki/ryż/kasza/makaron/ warzywa
W proporcjach staram się jak najwięcej mięsa później sałatek i na końcu dodatki w postaci ryżu czy ziemniaków.

Dla przykładu obiad dzisiejszy : Dwie piersi z kurczaka, porcja surówki (Pomidory,ogórki,papryka,sałata lodowa,ser feta,orzechy włoskie) i 3-4 ziemniaki.

Podwieczorek:
Miska owoców : Staram się jak najwięcej
Dla przykładu z dziś : 2 banany, jabłko, 2 pomarańcze i pare brzoskwiń z puszki, i 10 orzechów włoskich

Przekąską : Jogurt/serek zależy w jakim kubku zazwyczaj się staram od 300 g - 500 g Dziś była to Jogobella Wiśniowa 500 G, wczoraj 7 Zbóż Men 350 G, Jako przekąskę traktuję również orzechy. Często je jem. I przyznam ,że jem ich dużo

Kolacja :
5 kanapek z chleba Pszenno-żytniego z dużą ilością szynki i sera.
Na jedną kanapkę kładę tak 2-3 plasterki szynki i 2-3 plasteryki sera żółtego.
Do tego jajko (ale nie zawsze)

Bardzo lubię ciasto sernik. I też go jem :D

Napoje 2L spokojnie.
Czasami do 3L
Piję głównie soki.

Co do treningu jaki wykonuję to bardziej podchodzę do tego : "Najpierw masa późnej rzeźba"
Ale nie potrafię nie robić nic więc robię sobie ćwiczenia na brzuch
Unoszenie prostych nóg do kąta prostego 2x - 25 razy
Spięcia - 25 razy
Spięcia z nogami w górze - 25 razy
spięcia jeżdżąc nogami po udach - 25 razy

Na koniec zrobię sobie 15 pompek.

Od dziecka pływam. I tutaj bardziej się można pochwalić jeżeli chodzi o wyniki treningowe.
Pływam dużo: Na ilość w jak najlepszym czasie. Jeżdżę na zawody, pływałem w klubie pływackim
Obecnie wykonuję około 70-75 basenów w 45 minut
Pływam
50 m - styl klasyczny (żabką )
50 m - kraulem
50 m - styl klasyczny (żabką)
50 m - kraulem
I tak do końca....
Mój rekord to 86 basenów w 45 minut więc myślę ,że nie jest źle :D (Ale mogło by być lepiej)
Jeden basen to długość 25m.
Czyli przepływam można powiedzieć średnio w 45 minut jakieś 2 km.

I to tyle z treningiem jaki wykonuję.

Bardzo proszę o pomoc bo nie chcę wyglądać jak "Szkielet" taki chudy "patyczak" chciałbym troszkę nabrać "masy" i wziąć się za rzeźbę...

Ale próbuję od pół roku i mi nie wychodzi.
Waga mi się waha.
Co przytyję jakieś 1kg-2kg to za tydzień już schudnę 1kg - 3kg i stoję w miejscu.

Pozdrawiam :)

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2015-01-09 21:26:58

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2015-01-09 21:27:23

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2015-01-09 21:32:03
Wysłana -
To co pojmujesz za zdrowe to syf dla kompozycji twojego ciała Owoce i nabial typu jogobelle itp to cukry same zobacz ile w takim 7 zboz jogurcie masz cukru...
Wysłana -
dokładnie jak kolega wyżej :)
Weź pod uwagę to że dostarczenie wody do organizmu to nie soki,napoje słodzone itd tylko czysta woda z minerałami nic wiecej ( dlatego tak jest że wspomaga ona trawienie itd dużo wymieniac) A soki w pewnym sensie nie robią nic tylko dostarczają ci cukrów, bo taki ,,soczek,, nie pomoże twojemu organizmowi spulchnić pokarmu itd czyli woda=soki czy inne n.słodzone stanowczo Nie !) Co do samej diety to nie dieta tylko zwykłe jedzienie u ,,mamy" bo ja tutaj nic nie widze sam śmietnik. 3 posiłki - posiłki ? To dla dziadka który ma 60-70 lat. Nie wiem ile ty masz ale przypuszczam że kolo 20 a nawet mniej. celuj w 5-6 posiłków nie mniej
Wysłana -
Cukry prosto jedynie jezeli juz to po treningu , lub jak jakis owoc to rano tez moze byc.. staraj sie trafic w smak z jakims zdrowym zarciem . NIe tylko ryz istnieje jest masa produktow ze zlozynymi weglowodanami od masy kasz po ryze makarony ziemniaki platki od czasu do czasu pieczywo tez moze byc, a przygytowanie posilkow to tak naprawde nie wiecej niz 20-30 min wrzuc pare rzeczy do garnka przyprawic pociac mieso wrzucic do piarnika/grila , szukaj przypraw i ogranicz tez nabiał syfiasty typu jogobelle , naturalny czy twarog moze byc tylko tez nie opieraj sie tylko na nabiale jezeli chodzi o białko, no i owoce tak jak juz pisalem. A co do orzechow to smialo jedz ale wliczaj bo sporo kcal maja . Tak naprawde zeby miec staly progres musisz jesc ciagle w podobnych ilosciach a to ze tyjesz 2 kg a potem chudniesz to w duzej mierze ze pewnie robisz tak ze jesz 2 dni a potem 1 dzien nie jesz wiec zawartosc jelit + troche wody schodzi i masz odrazu mniej na wadze.. dlatego nie sugeruj sie wa
Wysłana -
waga tylko lustrem opcjonalnie wymiary
Wysłana -
Za mało węgli, za dużo śmieciowych źródeł. Zamiast jogurcików to ryż z jabłkiem i cynamonem, placki owsiane ,,na słodko", a 3-4 ziemniaki zamień na 8 ziemniaków/torebkę kaszy. Mniej owoców, na pewno nie aż tyle. No i solidny trening siłowy oparty na wielostawach, weź z postów podwieszonych: czy to FBW, czy to Push/Pull, grunt żeby regularnie ćwiczyć i progresować. A na przyszłość rób zrzuty swojej diety z dziennika na Potreningu.pl, tam Ci wyliczy, ile spożywasz Białka, tłuszczy, węgli. Ogólnie popraw dietę i zacznij ćwiczyć siłowo, od trenowania brzucha masy się nie nabierze. Poczytaj 10 wskazówek żywieniowych, podstawy układania diety i powinno być dobrze
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź