SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak umiejętnie robić masę żeby nie szło wszystko w brzuch

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 3083

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 9 Wiek 30 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 80
Przede wszystkim poczytaj artykuły podwieszone w tym dziale, tam dowiesz się o samych podstawach diety.
Wyeliminuj z diety pokarmy przetworzone, bo to po prostu śmieci, a na śmieciach nie zbudujesz mięśni. Soki to przetworzone cukry, czyli zabójstwo dla formy, pij wodę mineralną. Jeśli jesz pieczywo to jedz pełnoziarniste, razowe (nie mylić z karmelizowanym, wiem że podobnie wyglądają ale to zupełnie co innego!), jogurty oprócz naturalnego to tak samo cukry proste, nie potrzebne.

Jak już mówiłem jedz naturalne i nieprzetworzone żarcie, pamiętaj by wszystko co potrzebne uzupełniać, włącznie z witaminami i minerałami, także oprócz standardowego ryżu/kaszy, mięsa, ryb, twarogu, płatków owsianych nie zapominaj o warzywach ( polecam do każdego posiłku), orzechach, i nie rozumiem dlaczego hejtowanych owocach?

Wiadomo że nie można z nimi przesadzać, ale pomijając iż są bardzo zdrowe, o ich zaletach można by wiele gadać, widzieliście żeby ktoś przytył od owoców?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 182 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7742
Piotrek akurat wiesz przytyc mozna od wszystkiego......... jezeli zrobisz nadwyzke kaloryczna to zawsze zwiekszysz mase ciała tak juz jest, od rodzaju pokarmu zalezy jak ta masa wejdzie , twoje pytanie jest glupie. Jezeli bedzie na minusie to nie zwiekszy masy ciala chocby jadl 4 kilo bananow, tylko owocami podbija sobie w ciagu dnia dosc mocno insuline co nie jest raczej w okresach po treningowych jakos zbytnio korzystne
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
No właśnie mam pytanie jak to jest :
załóżmy ,że moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to 4000 kcal
I zjadam "zdrowe" produkty twarogi, kurczaka, kasze i uzyskam 4000 kcal
I załóżmy ,że nie wiem zjem blachę ciasta albo 5 tabliczek czekolady i też uzyskam 4000 kcal

I jaka będzie różnica w moim wyglądzie?

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2015-01-10 17:20:40
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2214
Jak to jaka? Nie dostarczysz odpowiednich ilości makro i mikro elementów. Będzie to wpływało na twoje samopoczucie, wygląd skóry itp.

Zmieniony przez - lucznik w dniu 2015-01-10 18:07:38
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 978 Napisanych postów 11361 Wiek 5 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 191472
Playboy98
No właśnie mam pytanie jak to jest :
załóżmy ,że moje dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to 4000 kcal
I zjadam "zdrowe" produkty twarogi, kurczaka, kasze i uzyskam 4000 kcal
I załóżmy ,że nie wiem zjem blachę ciasta albo 5 tabliczek czekolady i też uzyskam 4000 kcal

I jaka będzie różnica w moim wyglądzie?

Zmieniony przez - Playboy98 w dniu 2015-01-10 17:20:40


Zrób takie doświadczenie
Pozdrawiam
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 16 Napisanych postów 182 Wiek 28 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 7742
Smialo :) Jezeli myslisz ze to bedzie to samo to pozdrawiam ;p Czesto gesto mowi się ze liczy sie makro ale to nie odnosi sie do 100% Diety, jezeli chodzi o teorie jedz co chcesz i samo makro to czesto opiera sie to na 70%-80% clean a reszta sredniej jakosci , no i wez pod uwage ze wyglad / zdrowie to tez dwie inne sprawy :)

Zmieniony przez - ronnicoleman w dniu 2015-01-10 18:35:00

Zmieniony przez - ronnicoleman w dniu 2015-01-10 18:36:34
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 86 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 1164
Nie nie ja absolutnie nie twierdzę ,że to samo. Ale tylko pytam bo jak żeby przytyć trzeba mieć nadwyżkę kaloryczną to czy można sobie podbić czymś mniej zdrowym ? :D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 7 Wiek 29 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 2214
Jak od czasu do czasu zjesz sobie kebaba z znajomymi i popijesz piwkiem ,to nic większego się nie stanie.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ile chudnąć tygodniowo na diecie IF ?

Następny temat

Węglowodany i białko a budowa mięśni

Wiecej