SFD.pl Scena MMA i K-1

Dodaj odpowiedź

Jak uderzac dokładnie tylko dwoma kostkami?

Wysłana -
Chodzi mi o to ze są różne wersje ale mam taki dylemat. Skoro patrząc na pięść zacisnieta z profilu, widać że w przodzie bardziej wysunięte do przodu są palce (tam gdzie się uginają) A kostki są trochę w tyle. Więc jak powinno się według Was uderzać w płaską powierchnie lub w twarz, żeby trafić tylko kostkami trzymając pięść na równo z przedramieniem? Dziwne ale nigdzie nie ma tego wytlumaczonego, ani tutaj ani na żadnym kanale yt. Pozdro
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -


Wysłana -
Wydaje mi się że robienie pompek na pięściach w karate ma właśnie na celu poprawne układanie pięści do uderzania dwoma kostkami. Możesz popróbować :)
Wysłana -
Było już o tym a ludzie wciąż pytają.... Patrz na ten temat, wszystko wyjaśnia niejaki jkdfighter, warto przeczytać, uderzanie dwiema pierwszymi kostkami to błąd, pompki też na trzech dolnych powinno się robić. Zmień trenera, bokserzy starej ery nazywali takich gości co uderzali dwoma pierwszymi kostkami, "niedouczonymi" trenerami, czy jakoś tak. Fajnie masz opisane poniżej w temacie. Pozdro.

strona 1
http://www.sfd.pl/Ból_kostki_od_środkowego_palca_ręki-t1145244.html

i strona 2

http://www.sfd.pl/Ból_kostki_od_środkowego_palca_ręki-t1145244-s2.html 
Wysłana -
Puar

.
Dzieki wielkie wlasnie tego mi bylo trzeba. O ile zrozumialem to powinno sie uderzac kostkami od palca malego, serdecznego oraz srodkowego. A co on tlumaczyl pod koniec filmiku o dwoch kostkach ?
Wysłana -
Że jak obrócisz pięść to wtedy dwie kostki będą pasowały żeby uderzyć np w bok twarzy
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź