SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak tylko potrafisz, czyli jak hartowała się stal

temat działu:

Strength & Endurance

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 50922

Ankieta

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Miałem tutaj jakiś dziennik...

Zmiana maila skłoniła mnie do założenia nowego profilu, więc i nick jest nowy.

Perfekcyjny moment do tego, bo bardzo napaliłem się na nowe cele treningowe.

Nowy dziennik to perfekcyjne rozwiązanie na nowej drodze.

Zaczynam od zera, bo nie ćwiczyłem w ten sposób.

Żadnej siły, żadnej masy. Tylko wytrzymałość siłowa, wytrzymałość tlenowa. Kondycja.

Dziś ćwiczyłem. Raczej kulturystycznie. Na rozruszanie kości.

Wszystko już rozruszane.

Można zaprowadzić nowe rządy Piekła na Ziemi.

A teraz dzieci idźcie spać, bo mama będzie krzyczeć.

Ja powrócę.

Nie pozostawię kamienia na kamieniu.

Tylko zgliszcza i pył.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
13.1.2018 Dół

1. Ciąg na prostych
20 kg x 5
20 kg x 5
40 kg x 5
50 kg x 13
50 kg x 13
50 kg x 13

Przez cały trening przerwy między seriami po 55-65 sekund. Ewentualnie między ćwiczeniami troche dłużej, bo kondycję to dopiero trzeba będzie wypracować. Nie wiedziałem jak dobrać obciążenia, na co mnie stać, ale trafiłem nie najgorzej. Tych powtórzeń, to i tak mało, ale nie będę raczej zmniejszał obciążeń, lecz powoli po prostu zwiększał ilości powtórzeń.

2. Przysiad tylny
40 kg x 5
40 kg x 10
40 kg x 10
40 kg x 10

3. Łydka stojąc, podwyższenie
40 kg x 5
50 kg x 20
50 kg x 20
50 kg x 15

4. Leg press
50 kg x 5
80 kg x 5
50 kg x 7

Tu już odcięło zasilanie.

5. Skakanka

Zrobiłem trzy serie po 100 skoków z krótkimi przerwami i to bez większego wysiłku. Ostatnio robiłem serie po 50 skoków i dyszałem. Celowo dziś nie szalałem, powinienem jutro także ćwiczyć, a na nowym treningu można się załatwić.

6. Unoszenie nóg na brzuch
2 serie

Odkryłem, że po ćwiczeniach, które potrafią dotlenić organizm czuję się lepiej niż po zwykłej siłowni. Trzeba było iść po rozum już dawno A ja wcześniej coraz bardziej traciłem chęci do ćwiczeń... Raczej to mnie zmulało niż pomagało.

A swoją drogą, to nie wiem dlaczego na siłowniach nie promuje się sprawności, tylko robienie z siebie kotleta.

Jakby ktoś nie łapał, to wcześniej miałem nick Kill Bill, ale kasuję wszystkie konta i zakładam nowe. Nie pomyślałem, że w profilu można edytować adres email. Nic to. Pozostanę przy obecnym nicku.

Jakieś obwody też porobię od czasu do czasu, jakoś to się rozwinie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
FighterX Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 24264 Napisanych postów 25217 Wiek 35 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1020276
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
FighterX
powodzenia!


Dzięki.

Gdzieś tam chyba w listopadzie miałem już dość tej całej siły/masy. Te treningi się nie sprawdzały, nie pomagały mi. Zamiast czuć się lepiej, być sprawniejszym, to cóż... Po tych ciągach czy przysiadach wystarczyło, by długopis upadł mi na podłogę, a miałem namacalny dowód jaka to była "pomoc".

Już dawno temu zacząłem tracić motywację. Wreszcie powiedziałem sobie dość i że po prostu będę robił jakąś rekreację ruchową dla zdrowia, ale w ten sposób kompletnie nie chciało mi się ćwiczyć. I z nastawieniem na rekreację tydzień temu zacząłem coś robić, ale jak wszedłem na salę, to wiedziałem, że trzeba choć trochę ambicji włożyć w ćwiczenia i tak wykiełkował pomysł, by robić jakąś mieszankę wytrzymałości siłowej, tlenowej, obwody itp.

Byle tylko się cieszyć ruchem, a wcześniej czułem, że wszystko kręci się wokół żarcia.

Jeden z amerykańskich mistrzów świata w trójboju powiedział, że jego siła nadaje się do niczego. Może trochę przesadził, ale to rzeczywiście nie mój świat i już nie moje zainteresowania.

No i niby byłem szczupły, ale przez ten czas tyle zrzuciłem, że w lustrach na siłowni bardzo wyraźnie to widzę.



1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
rion10 Moderator
Ekspert
Szacuny 6497 Napisanych postów 62289 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 777520
No fajnie, że jest kolejny dziennik na pewno będę zaglądał i dopingował.

Wierzyć to znaczy ufać, kiedy cudów brak.
Muscles not grow on trees!

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
rion10
No fajnie, że jest kolejny dziennik na pewno będę zaglądał i dopingował.


Dzięki. Wszystko przede mną.

14.1.2018 "góra"

1. Obwód ze sztangą 30 kg

- push press z klatki
- przysiad przedni
- pompki w podporze
- wiosło

Dwa takie obwody i miałem dość. W pierwszym obwodzie po 15 powtórzeń, w drugim po 10.

2. Drążek, podchwyt na szerokość barków
Trzy serie po 4 powtórzenia. Dość powiedzieć, że w normalnej serii podciągnąłbym się ponad 10 razy.

3. Ława, wąsko
30 kg x12, x12, x8

Dalszy ciąg umierania.

4. Biceps, młotek
2 x 7kg x12, x 12, x10

5. Skakanka

Na początku robiłem serie po 50 skoków, później po 100, dziś 3 serie po 150 skoków i tu będzie progres, bo tu jest większy potencjał genetyczny. Przestanę już liczyć skoki, zacznę minuty.

Jutro i we wtorek zmiany po 12 godzin, a od środy już normalnie treningi na jak najlepszy wynik w serii z dłuższymi przerwami między nimi. A tych powtórzeń w seriach ma być dużo. Te treningi będę przeplatał z bardziej kondycyjnymi z krótszymi przerwami pomiędzy seriami oraz obwodami.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347418
Witamy w naszych skromnych progach.


Będę obserwował

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ronie220
Witamy w naszych skromnych progach.

Będę obserwował


Seweryn300 i Kill Bill to ta sama osoba. Założenie nowego profilu przemilczmy, a obciążenia mniejsze bo mocno podkręciłem tempo na treningu i ostatnio nie ćwiczyłem.

Zmieniłem cele: dużo ruchu, dużo powtórzeń, sprawność tlenowa, zdrowie. Teraz po prostu chcę cieszyć się ruchem.

Jem też dużo mniej. Całkowicie zrezygnowałem z olejów. Mam jeszcze kokosowy i rzepakowy, dojem je, następnych nie kupię. Założeniem jest jeść mniej kalorii. Białka i tłuszczu mniej. Żadnego objadania się.



...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
17.1.2018 "dół"

Martwy ciąg, klasyk
20 kg x 5
20 kg x 5
40 kg x 5
50 kg x 3
55 kg x 20
55 kg x 20

Przysiad tylny
40 kg x 5
40 kg x 20
40 kg x 15

Łydka na podwyższenie, stojąc
50 kg x 5
50 kg x 21
50 kg x 21

Zginanie nóg, leżąc
10 kg x 5
10 kg x 20
10 kg x 20

Dziś długie przerwy między seriami (4-5 minut).

W tych ćwiczeniach to nie bardzo wiedziałem jak obciążenie dobrać, by było tych 20 powtórzeń. Schowałem dumę do kieszeni i cierpliwie będę pracował nad wydolnością. Udało się wykonać po 20 powtórzeń w poszczególnych ćwiczeniach i będę dodawał ciężaru.

I jedna rzecz: takie serie bardziej dają w kość.

Unoszenie nóg i bioder w leżeniu

Skakanka
Ostatnio trzy serie po 150 skoków. Te przerwy, to było tak po minucie mniej więcej. Jednak dziś zrobiłem 500 skoków z rzędu. Bez żadnej przerwy! I to się nazywa prawdziwy progres. Mogłem skakać dalej, ale uznałem, że na dalsze postępy przyjdzie czas.

I właśnie dla takich postępów zmieniłem kierunek w treningach. Czysta radość ruchu!

Rzuć mnie wilkom na pożarcie,
a powrócę jako przywódca stada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
18.1.2018 "góra"

Ława
20 kg x 5
20 kg x 5
30 kg x 5
40 kg x 20
40 kg x 20

Wiosło, hantel
2 x 15 kg x 5
2 x 25 kg x 3
2 x 25 kg x 20
2 x 25 kg x 20

Wyciskanie hantli na barki
2 x 7,5 kg x 5
2 x 7,5 kg x 20
2 x 7,5 kg x 20

Drążek, podchwyt na szerokość barków, bez obciążenia
5
10

Ława, skos górny, hantle
2 x 10 kg x 5
2 x 10 kg x 20
2 x 10 kg x 20

Dziwnie te trening wyglądają. Kiedyś gdy w martwym robiłem 155 kg x 4, to z 90 kg robiłem 13 powtórzeń. To tłumaczy dlaczego muszę tak bardzo zejść z ciężarami, by dobrnąć do 20-ego ruchu. Ważne, że wszystko zaliczyłem i można dodawać.

Dziś bez cardio. Nogi potrzebują odpoczynku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Po dwóch treningach jestem trochę obolały, a i CUN nie na 100%.

Serie po 20 powtórzeń dają bardziej w kość niż 5 czy 10 ruchów. Jeszcze zacząłem robić skakankę po której nogi są nieźle obolałe.

Dziś nie ma sensu ćwiczyć. W przyszłym tygodniu ruszam z FBW trzy razy w tygodniu. Planuję na wtorek, piątek i niedzielę.

Lepiej się nie oszczędzać. Dowalić porządnie, później odpocząć.

I taki filmek o alternatywie dla typowej siłowni. Po piątej minucie pokazuje jak robić gdy podciąganie oburącz jest zbyt łatwe, a jedną ręką za trudne. Ja łapałem się za nadgarstek.



Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Nowy konkurs sprawnościowy

Następny temat

Plan 12 dniowy

WHEY premium