SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenuja wyczynowi kulturyści:Przemysław Owczarek-wywiad

temat działu:

Po 35 roku życia

Ilość wyświetleń tematu: 10282

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
.Wywiad z Przemysławem Owczarkiem-aktualnym mistrzem Polski w kategorii do 100 kg oraz czwartym zawodnikiem na mistrzostwach Europy w kulturystyce w Moładawii.




masti:
juz tradycyjne pytanie:jak i kiedy się rozpoczęła Twoja przygoda z kulturystyka?


Przemyslaw Owczarek:
Witam serdecznie,

kulturystyką zacząłem interesować się jakieś 12 lat temu, nie potrafię sobię tylko przypomnieć czy bodźcem startowym była wizyta na siłowni czy też czasopismo kulturystyczne, ale stawiam na to drugie :)

Moje treningi na siłowni były i tak dodatkiem do karate kyokushin, które wtedy zacięcie trenowałem. Z biegiem czasu, po około 3 latach, karate stopniowo poszło w odstawkę, a moja uwaga skupiała się wokoło treningów siłowych. W między czasie pojawiły się krótkie epizody wyciskania sztangi leżąc, bjj czy też boksu. Mimo wszystko zostałem przy kulturystyce, coraz mocniej się na niej koncentrując w konsekwencji czego w 2012 wystartowałem w Ogólnopolskich Debiutach Kulturystycznych.


Debiuty 2012


Possible:
Witam.
Zakladam ze to czasopisma byly takim bodzcem do rozpoczecia treningow kulturystycznych. Czy miales jakichs swoich idoli, kogos kogo podziwiales, podziwiasz nadal? Kto na Tobie zrobil najwieksze wrazenie? Kogo z dawniej i wspolczesnie startujacych zawodnikow uwazasz za tego najlepszego?


Przemyslaw Owczarek:
Chyba nie było w mojej opinii nigdy zawodnika, który był tym najlepszym. Każdy z ówczesnej czołówki wyróżniał się jakimiś spektakularnymi atutami, Lee Priest ramionami, Coleman plecami, Dexter wąską talią. Podobnie jest i dzisiaj nie mam swojego faworyta, w tym sporcie można poprawiać sylwetkę w nieskończoność, a gdy niby wszystko jest już ok, przyjdzie ktoś inny i powie że można byłoby coś tu zmienić. Często też od tego kombinatorstwa celem powiększania wymiarów, sylwetki się po prostu psują, można to zauważyć u zawodników którzy startowali jeszcze jako amatorzy, wyglądali wtedy estetycznie, symetrycznie, imponująco. Po przejściu na pro często sylwetki są już natuczone niczym u brojlera i ociężałe.

masti:
Jak było u Ciebie z forma i wymiarami antropometrycznymi na poczatku treningów?
Byłeś sportowo uzdolniony,czyli bardziej silny,wytrzymały,gibki od rówieśników?Moze masz zdjęcia z początków?
Gdzie i jak trenowałeś na samym początku?


Przemyslaw Owczarek:
Można powiedzieć, że byłem zawsze ogólnie dużo bardziej sprawny od większości rówieśników. Jeśli chodzi o dyscypliny sportowe to zawsze czułem się dobrze w tych indywidualnych, nigdy nie lubiłem zespołowych. Gdy trenowałem karate musiałem widzieć stały progres w rozciąganiu, technice czy też wytrzymałości. Natomiast w treningu na siłowni pierwszym priorytetem była siła potem budowa parametrów. Kiedy postartowałem trochę w wyciskaniu sztangi leżąc uznałem, że ta siła nie jest mi do niczego potrzebna, trening jest monotonny i nudny, a mnie najbardziej pociąga budowanie sylwetki, no i tak już zostało do dziś :)

Tutaj fotka z okresu paleolitu:) chyba jedyna, po 2 latach treningu karate i siłowni.





Possible:
Czym masz trenera? Opisz pokrotce swoj trening i diete. Jak to wyglada w okresie przed zawodami i w okresie budwania masy. Ktora grupe miesniowa lubisz najbardziej trenowac, a ktora wrecz przeciwnie.


Przemyslaw Owczarek:
Nie mam trenera, sam dla siebie nim jestem. Oczywiście konsultowałem i konsultuje się co jakiś czas z różnymi autorytetami polskiej kulturystyki.

Trening

Mój trening z reguły angażuje 1 partie mięśniową raz w tygodniu, brzuch jest osobnym dodatkiem jedynie raz 2 razy w tygodniu.

duże partie jak plecy, nogi to 4 ćwiczenia po 4-5 serii w 8-12 powtórzeniach.

mniejsze 3 ćw po 3-4 serie, 8-12 powtórzeń

Stosunek ciężaru wolnego do maszyn to 1:1

Zwracam szczególną uwagę na poprawną technikę oraz na wykorzystanie i zaakcentowanie podczas ruchu faz ekscentrycznej i izometrycznej w praktycznie każdej serii w kilku powtórzeniach.
Ciężar dobieram na tyle duży aby technika zachowywała należytą poprawność.
Czasami w końcowych seriach trenuję ze zwiększoną ilością powtórzeń (pompowanie) aż do odmowy "wyłączenia".
Odmową natomiast kończy się każda seria, te 12 powtórzenie jest już praktycznie nie możliwe do wykonania.
Stosuję też czasami powtórzenia oszukane lub regresje ciężaru aby wykonać większą liczbę powtórzeń.

Jak widać kombinacji jest wiele i są one niezbędne do stałego progresu w wynikach oraz uchronieniem od stagnacji.

Jeśli chodzi o ulubione i mniej lubiane partie do treningu to już chyba nie mam takich.
Plecy i nogi najbardziej wykańczają ze względu na swoje gabaryty jak i unerwienie, ale za to po skończonym treningu człowiek czuje się znakomicie;)


Dieta

Na masie wiadomo zwiększona kaloryczność, spowolniona przemiana materii poprzez małą liczbę aerobów (raz, dwa w tyg)
Podjadanie od czasu do czasu 1-3 w tyg.:)

Ilości składników odżywczych:
-białka około 2,5-3g/kg masy ciała (piersi z kurczaka, WPI, jaja sporadycznie wołowina)
-węglowodany max 6g/kg, (ryż basmati, brązowy, płatki owsiane)
-tłuszcz koło 1g/kg (olej lniany, oliwa, MCT)

Na redukcji ilość węglowodanów zaczyna się zmniejszać, białka wzrasta tłuszczu również.
Podczas redukcji podjadanie najlepiej wyeliminować do minimum, im go mniej tym mniej kusi.


Podane ilości są tylko poglądowe, nie są dokładne i potrafią się zmieniać podczas przygotowań, dostosowuję je obserwując zachowanie organizmu - ma na to wpływ wiele czynników między innymi prędkość przemiany materii. Ktoś o podobnych parametrach do moich mógłby na powyższych wartościach np stać w miejscu z przyrostem masy.

W przypadku masy jak i redukcji posiłki zawsze regularnie co 2,5-3 godziny nigdy dłużej.
Warzywa do każdego posiłku, do śniadania owoce.

To chyba tyle :)


masti:
Wracam nadal do Twoich początów-pierwszych 2-3 lat treningu(powód-wieszość osób na forum jest najczęściej w tym momencie)

-jak wtedy trenowałeś ?
-sam,czy z partnerami?
-na jakich siłowniach-domowych czy bardziej profesjonalnych?
-kiedy pierwszy raz wystapiłeś na zawodach-wyciskanie lężąc-jakie wyniki i miejsca
-czy miałeś wtedy jaka stagnacje-co pomogło?
-od kiedy zaczoeś stosowac sie do juz profesjonalnych zasad treningu siłowego i kulturystyki(trening ,regeneracja dieta)

-co doradziłbyś forumowiczom w kwesti startów w zawodach siłowych,kulturystycznych typu mistrzostwa SFD,konkursy wyciskania wielokrotnego Activlaba,Wrocław itp,zawodów internetowych typu Mr SFD,Pierwszy Start itp...

-jak Twoje pierwsze starty zadziałały na Ciebie i dalsze postepy?


Przemyslaw Owczarek:
-jak wtedy trenowałeś ?
W pierwszym roku trochę chaotycznie, w okresie późniejszym miałem już rozkład treningów po 2 partie na trening, trzymałem się tego regularnie, nie opuszczałem treningów. Odkąd pamiętam używałem też dość sporych ciężarów i trenowałem zawsze na granicy bólu, lekko nigdy nie było, wiadomo zdarzały się leniwe sesje nieraz przegadane, teraz też się tak zdarza czasami, organizm to nie maszyna :)

-sam,czy z partnerami?
Przez pierwsze 3 lata z partnerem potem już sam

-na jakich siłowniach-domowych czy bardziej profesjonalnych?
Zaczynałem w domu, na skompletowanym sprzęcie (ławka +sztanga) ale może miesiąc na tym potrenowałem i później już tylko na pro siłowniach. Takie kluby dają też motywacje większą do treningu, bynajmniej u mnie się to sprawdza.

-kiedy pierwszy raz wystąpiłeś na zawodach-wyciskanie lężąc-jakie wyniki i miejsca
Po około 2 latach treningów, w wadze około 77,5 kg to były chyba jedne z pierwszych zawodów. W roku 2003 na Mistrzostwach Polski startowałem bez koszulki z wynikiem 130 waga około 80kg. Potem jeździłem po regionalnych zawodach zajmując wyższe lokaty. Skończyłem starty na 1 miejscach na Mistrzostwach Śląska i na Akademickich Mistrzostwach Śląska z wynikami 210/215kh (w koszuli) w wadze 90kg (rok 2005/6).
Pamiętam jeszcze, że na pewnych zawodach swoją wagę 95kg podniosłem 47 albo 48 razy wygrywając tę konkurencję.
Ogólnie nie trenowałem stricte wyciskania był to jedynie dodatek do treningu holistycznego na siłowni.
Samo wyciskanie tak jak pisałem wcześniej było za nudne, monotonne i nie praktyczne, powodujące również dysproporcje umięśnienia.

-czy miałeś wtedy jaka stagnacje-co pomogło?
Ostatecznie i najlepiej na ogólną stagnację pomogły późniejsze przygotowania do zawodów, czyli motywacja dzięki poprzeczce wyzej.
Wcześniej otarłem się o boks czy brazylijskie jujitsu, głównie właśnie przez ten zastój i brak motywacji.
Stagnacja w wyciskanie się raczej nie pojawiła ten epizod nie trwał długo a poza tym trenowałem i tak kulturystycznie, gdy mnie to zaczęło po prostu już nudzić to zrezygnowałem bo nie czułem tego nawet w ułamku tak jak kulturystyki.

-od kiedy zacząłeś stosować sie do juz profesjonalnych zasad treningu siłowego i kulturystyki(trening ,regeneracja dieta)
Od samego początku w zasadzie, oprócz diety, do niej przyłożyłem sie 2 lata temu szykuac się na debiuty, nigdy wcześniej nie miałem ochoty ani mobilizacji trzymać diety w taki restrykcyjny sposób

-co doradziłbyś forumowiczom w kwesti startów w zawodach siłowych,kulturystycznych typu mistrzostwa SFD, konkursy wyciskania wielokrotnego Activlaba, Wrocław itp,zawodów internetowych typu Mr SFD,Pierwszy Start itp...
Radziłbym upatrywać postępów we wzmożonych sensownych poprawnych treningach, po których ledwo wychodzi się z klubu o własnych siłach, wartościowym zbilansowanym jedzeniu, pilnowaniu posiłków, stronienia od używek, obrania konkretnego celu i skupienia się na nim konsekwentnie, zamiast szukać panaceum w magii suplementów, one za Was nic nie zrobią to tylko śmieszny dodatek do całej konkretnej układanki.

-jak Twoje pierwsze starty zadziałały na Ciebie i dalsze postepy?
Zadziałały jak wiosna po długiej zimie, wszystko nabrało większego sensu. Jestem ogólnie ambitny w życiu i stanie w miejsu to najgorsze co może mnie spotkać, więc stawiam sobie cele by iść dalej, tutaj postawiłem na zawody i to był dobry ruch.
Innym radzę również postawić sobie większy bądź mniejszy cel, który uzmysłowi dlaczego warto dać wszystko z siebie.


Mistrzostwa Polski 2013


Possible:
Przemek, w kolejnym moim pytaniu chcialbym "kuc zelazo poki jeszcze gorace" - Mistrzostawa Europy Kiszyniow, Moldawia. Twoje pierwsze duze zawody miedzynarodowe. Opowiedz w kilku slowach jakie wrazenia z Moldawii i z samych zawodow, jak oceniasz organizacjie. Czy byly jakies elementy ktore szczegolnie przypadly Ci do gustu a ktore mniej. Z jakimi zalozeniami pojechales na te zawody. Po zdominowaniu Debiutow w 2012 roku i zdobyciu tytulu Mistrza Polski 2013 w kat do 100 kg., wielu stawialo Cie na miejscu medalowym na ME. Twoja kategoria wagowa na tych zawodach - do 95 kg., okazala sie mocno obstawiona, byli tam m in. - doswiadczony Ukrainiec Andriy Kukharchuk - Mistrz Europy z 2009 i Slowak Ladislav Kuzder - Mistrz Europy z 2011 roku. Kukharchuk wygral kategorie, Kuzdera pokonales. Sedziowie wyzej niz Ciebie ocenili znakomicie przygotowanego Rosjanina Sergeia Marutika i Turka Gorkem Gursoy. Juz sama rywalizacja z takimi zawodnikami w finale to duzy sukces. Ostatecznie znalazles sie na czwartej pozycji, Gursoy na trzecim miejscu a Marutik byl drugi. Moim zdaniem przynajmniej Turek mogl byc nizej niz Ty. Jak oceniasz ostateczne wyniki i swoj wystep ?


Mistrzostwa Europy 2013


Przemyslaw Owczarek:
Jeśli chodzi o kraj i samą stolicę to jak najbardziej pozytywne wrażenia, mili ludzie, ładne okolice i wbrew temu co można przeczytać w internecie ludność nie wydaje się biedna, wręcz odwrotnie, widać tam rozwój społeczno-gospodarczy i całkiem przyzwoity poziom życia.

Organizację zawodów oceniam bardzo dobrze, wydaje mi się że wszystko przebiegało sprawnie. Nie miałem do niczego zastrzeżeń, jedynie podróż dała w kość.

W tym sezonie moim głównym celem były MP, nie myślałem w ogóle o ME, samo zakwalifikowanie się było dla mnie zaskoczeniem. Jadąc do Mołdawii miałem nadzieję wejść do finału, bo to już coś znaczy, więc gdy to się już udało to 4 miejsce w finale było dla mnie bardzo zadowalające jako debiutanta na zawodach międzynarodowych, startującemu ogólnie dopiero drugi sezon. Poziom przygotowania zawodników był wysoki, więc tym bardziej jestem usatysfakcjonowany :)

Nie mam pretensji co do wyniku, wiadomo pozostaje zawsze niedosyt, że nie jest to miejsce medalowe, być może gdyby uniknąć pewnych błędów w pozowaniu,a organizm nie byłby osłabiony przez pewne problemy żołądkowe i nieprzespaną noc, to być może było by lepiej, a być może nie...

Reasumując, występ i miejsce uznaję za bardzo udane, cieszy mnie również duża poprawa sylwetki w porównaniu do Mistrzostw Polski.


masti:
Trenujesz juz ok 12 lat-jak w tym czasie było u Ciebie z kontuzjami?
Jak im zaradzić,może masz jakiś swój sposób?

Przemyslaw Owczarek
Niestety nie potrafie nic w tym temacie doradzic oryginalnego, poniewaz nigdy nie borykalem sie z kontuzjami. Na pewno wplyw na mocniejsze sciegna ma sposob odzywiania, im mniej przetworzonych produktow, a wiecej warzyw i owocow w diecie tym lepiej. Wtedy mozemy byc pewni ze pula mineralno-witaminowa bedzie zawsze uzupełniona. Wazniejsza bowiem jest profilaktyka celem unikniecia kontuzji, niz pozniejsza prewencja. Faktem jest, ze i tutaj sposob zywienia ma kolosalne znaczenie.

Possible:
Reasumując, występ i miejsce uznaję za bardzo udane, cieszy mnie również duża poprawa sylwetki w porównaniu do Mistrzostw Polski.

Bardzo duza, a patrzac nie tak daleko w przeszlosc i Debiuty, to wrecz kolosalny postep. Z pewnoscia w przyszlosci medalowe miejsca na takich imprezach miedzynarodowych beda Twoje.

Ponownie moje pytania zwiazne z ME.
-Jak ocenisz ogolnie wystep naszej ekipy?
-Mahmut Irmak - zwyciezca kategorii do 80 i overall, zachywcil wielu obserwujacych te zawody. Irmak nie ukrywa ze ma w planach przejscie na zawodowstwo i najpozniej do roku 2015 wystartowac na Mr.Olympia Showdown ( do 212 funtow). Jakie jest Twoje zdanie na ten temat? Zwazywszy na to ze zawodnicy zawodowi, wystepujacy w klasie 212, waza min. 15 kg wiecej. ( Irmaka waga na ME to nieco ponad 75 kg ) Czy Irmak dysponujacy przy obecnej wadze wrecz perfekcyjna sylwetka, dorzucajac kg. nie stracilby tego?

Przemyslaw Owczarek:
Występ naszej ekipy oceniam dobrze, każdy dał wszystko z siebie. Może gdyby nie taka mecząca i długa bo aż 27 godzinna podróż, sylwetki były by bardziej wypoczęte i wyraźne a tym samym przełożyło by się to na lepsze lokaty. Niestety jest to tylko gdybanie, trzeba wziąć też pod uwagę fakt, że obsada zawodów była bardzo silna.

Co do Irmaka, to na żywo już w tej wadze i dzięki swojemu wzrostowi wyglądał imponująco gabarytowo na tle innych. Ma świetne proporcje, kształty, dojrzałe mięśnie, więc dołożenie kilku kilogramów z jego zapleczem może stworzyć silnego konkurenta na Olimpii. Nie sądzę żeby ten skok wagi spowodował pogorszenie w jego sylwetce, wręcz odwrotnie, jest tam jeszcze gdzie tego powrzucać, sęk w ty żeby zrobić to proporcjonalnie, a on wie co robi także moze być groźnym rywalem na tamtej scenie.

masti:
Jak sobie radzisz w życiu codziennym z treningami,dieta,pracą i rodzina?
Wiadomo-doba ma 24 godziny a spać kiedyś też trzeba.

Czy udało sie połączyć sport z praca,czyli ulubione hobby z zarabianiem pieniedzy na nie?

Jakie masz inne hobby oprócz sportu lub co robisz,by sie zregenerować psychicznie od kulturystyki na wyczynowym poziomie?


Przemyslaw Owczarek:
Kulturystyka wymaga duzego poswiecenia, ten sport jest bardzo egoistyczny, koncentrujesz sie mocno na sobie. Podporzadkowujesz takze zycie pod ten sport nie na odwrot. Brzmi to malo zachecajaco, ale jesli masz w tym co robisz pasje i potrafisz rowniez isc na kompromisy i sam je znajdowac wtedy otoczenie rowniez to rozumie i stara sie to akceptowac.

Odpowiedzialem bardzo ogolnikowo:) wiec przykład: jesli moja kobieta ma chec isc do kina to nie mowie nie, bo mam za godzine posilek tylko wrzucam go do pojemnika, bo nie jest problemem dla mnie zjedzenie go podczas seansu.

Rzecz jasna na imprezy weekendowe nie chodze bo nie lubie i takie tez mam otoczenie myslace zbieznie ze mna.

Po okresie startowym: rower, wycieczki, jakis grill no i troche dobrego jedzenia poniwaz dobrze zjesc to lubie :)

Jesli chodzi o prace to jestem trenerem/dietetykiem na silowni w klubie fitness u mnie w miescie, takze problemow z przygotowaniami nie mialem w tej kwestii.


Possible:
Jaka masz opinie na temat kobiecej kulturystyki?


Przemyslaw Owczarek:
Negatywną jeżeli parametrami umięśnienia i ogólnym wyglądem kobieta zaczyna przypominać mężczyznę. Niestety tak się dzieje i nie podoba mi się to. Facet na skutek treningu staje się bardziej męski kobieta winna zaś być bardziej kobiecą, w tą stronę to sobie wyobrażam. Dobrym przykładem jest fitness gimnastyczne i nowa konkurencja bikini, które promują zdecydowanie estetyczne, wysportowane i miłe dla oka kobiece sylwetki.

masti:
Wielu poczatkujacych adeptów sportów siłowych i kulturystyki stara sie bardzo szybko zrobić duzą siłę i sylwetke-treningi maja juz na poczatku bardziej objetościowe niz zaawansowni po kilku latach trenowania.

Jak bys im doradził rozpocząc treningi na poczatku?


Druga grupa to trenujacy ok2 lata i wiecej-którzy doszli do pewnej formy i teraz mają kompletny zastój jakiejś partii umięśnienia lub prawie wszystkich grup mieśniowych.
Ta sytuacja zaczyna ich skłaniać do wiary w magiczne srodki, czasem do drastycznych i irracjonalnych postepowań w treningach i diecie , teorii,że na sucho nawet trawa nie rośnie...itp

Najcześciej też nie przynosi to oczekiwanych rezultatów...

Co radziłbyś w takim przypadku,by wyjść z impasu ?


Przemyslaw Owczarek:
Przede wszystkim poszerzac nieustannie swoja wiedze na temat treningu i odzywiania. Jesli natomiast brak jest dalej koncepcji na wyjscie z problemu, nalezy zwrocic sie o porade do doswiadczonej osoby w tym temacie , trenera/zawodnika.
Czesto ten zastoj wywołany jest monotonia treningowa, brakiem okresu regeneracji, roztrenowania, czy tez brakiem okreslonego celu dla ktorego trenujemy.
Dobrze potrafi wpłynac takze zmiana miejsca w ktorym trenujemy. Inny klub, sprzęt i ludzie to takze inny bodziec, połaczony ze zmiana treningu jak i zmotywowaniem przez osobe ktora nam imponuje osiagnieciami musi zaowocowac progresem. Srodki to tylko pozorny ratunek., co wtedy gdy sie skoncza ? Kolejne... i mamy bledne koło.


Possible:
Jakie masz plany na najblizsza przyszlosc jesli chodzi o zawody i gdzie bedziemy mogli najszybcie zobaczyc Cie na scenie? Gdzie mozna Cie spotkac na silowni, gdzie trenujesz?


Przemyslaw Owczarek:
Moje najbliższe palny to MP i ME 2014, w tym roku już pasuje wszelkie starty ponieważ nie zdołam poprawić już sylwetki na tyle ile bym chciał. Wiem natomiast że mogę zrobić kolejny konkretny progres na przyszły rok, a co później to już czas pokaże :)

Na co dzień pracuję jako instruktor/trener osobisty w Klubie Salsa w Dąbrowie Górniczej, trenuje natomiast w katowickim Fitness Fun.


masti:
Jak oceniasz aktualnie popularność kulturystyki ,fitness patrząc okiem trenera na siłowniach ,obserwując fora kulturystyczne i ilość kibiców na zawodach w kraju i zagranicą.

Co najbardziej ludzi motywuje do treningów?
Własne potrzeby zmiany sylwetki,
wieksza dostepność siłowni i fitness klubów
większa dostepnośc sprzętu do kupienia do domowych siłowni
wzory sylwetki trenerów na siłowniach,
mistrzowie wyczynowej kulturystyki -amatorzy lub profesjonaliści?

czy ogólnie moda na wysportowaną i umięśniona sylwetkę wzmacniana przez filmy akcji..?


Przemyslaw Owczarek:
Ogolnie kulturysyka w prawdziwym tego slowa znaczeniu staje sie w Polsce coraz bardziej popularna. Media, rozwój firm odzywkowych i ich ekspansja po rynku poprawiaja swiadomosc spoleczna na temat tego sportu. Niestety w przeciwienstwie do innych krajow takich jak np. Turcja, kulturystyka kuleje pod wzgledem chociazby finansowania utytulowanych zawodnikow przez Panstwo. Zreszta wiele sportow w Polsce zyje sobie w cieniu tak dobrze oplacanej pilki noznej, gdzie zarobki i ogolne naklady finansowe sa kolosalne w porownaniu z innymi dyscyplinami. Poniekad powod to ilosc fanow co przeklada sie na reklamodawcow, sponsorow... i tak sie kolko zamyka. Cala nadzieja w tym aby ta kulturystyke mocno propagowac, ale tutaj zwiazki tez musza sie troche obudzic...

Co do kwestii motywacji ktora kieruje ludzmi odwiedzajacymi kluby, to z mojej obserwacji około 90% to chęc redukcji tkanki tłuszczowej i poprawy ogólnego stanu organizmu. Pozostala częsc to pasjonaci ukierunkowani na konkretne cele i ludzie którzy sami nie wiedza po co przyszli.

Przekaz medialny szczegolnie w tv, kult zgrabnej smukłej sylwetk widoczny niemal w kazdej reklamie, witrynie sklepowej, promowanie produktow light, odchudzajacych herbat itp. budza w swiadomosci ludzkiej chec zmiany swojego wygladu, szczegolnie widac to u kobiet.

Meska czesc dziala z podobnych pobudek, plus rzecz jasna motywator najpopularniejszy masa i sila :)

Bohaterowie filmow akcji to raczej zapalnik dla najmlodszej grupy trenujacych.


Possible:
Ok, Przemek, z mojej strony to juz wszystko. To wszystkie pytania ktore chcialem Ci zadac. Dzieki za konkretne odpowiedzi i poswiecony czas.
I jeszcze chcialbym dodac, ze patrzac na to w jakim tempie sie rozwijasz i jaki masz potencjal, mysle ze przyszle sezony beda juz tylko zlote , a z pewnoscia medalowe, czego Ci szczerze zycze.
Pozdrawiam.


masti:
Na ta chwilę też nie mam więcej pytań,życzymy dalszych sukcesów







Zmieniony przez - Possible w dniu 2013-05-22 22:38:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 987 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74023
Ciekawy wywiad przeczytałem wszystko dwa razy
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
masti M.P. w Kulturystyce Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9951 Napisanych postów 30296 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 728260
Udało mnie sie spotkac na zawodach w Bedzinie z bohaterem tego wywiadu Przemysławem Owczarkiem.
Było troche czasu porozmawiać,Przemek jest teraz ikoną firmy produkujacej suple dla kulturystów "Weider"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mytant
Ciekawy wywiad przeczytałem wszystko dwa razy


pomyliło mi się i zamiast dać soga Mastiemu za art ,dałem jakiemuś mutantowi
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 211 Napisanych postów 987 Wiek 30 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 74023
Nie płacz dziadek odbije żeby Ci smutno nie było
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

NABÓR - MEGA TEST HI TEC REDUKCJA - RYWALIZACJA 3 MIESIĄCE DLA 4 OSÓB!!!

Następny temat

Krata na Lato -Trzecia ocena sylwetki

WHEY premium