sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Trening dla początkujących

Dodaj odpowiedź

Jak trenować z dużą wadą wzroku - wzrost masy mięśniowej

Wysłana -
Witam,
mam pytanie odnośnie jak ćwiczyć z dużą wadą wzroku (-6,5). Obecne moje wymiary i wymiary do jakich chciałby dojść budując masę:
Wzrost: 176
Klatka: 93 -> 100
Talia: 89 -> 74,5
Biodra: 97 -> 89,5
Biceps: 32 -> 36
Przedramię: 28 -> 30
Udo: 57,5 -> 54
Łydka: 37 -> 36
Kark: 38,5 -> 38

Obecnie jestem na redukcji (jeżdżę na rowerze). Mój poziom bf to ok. 20%, teraz 1.pytanie do ile zejść na tej redukcji?
Natomiast 2. pytanie, to jak ćwiczyć po okresie redukcji żeby urosnąć. Problem jest taki, że nie mogę ćwiczyć na siłowni z powodu dużej wady wzroku. I zastanawiam się jak rozwinąć masę mięśniową? W sumie to pewnie przy moim poziomie niewytrenowania, to nie powinien być problem. Zastanawiam się co polecacie? Basen?
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
niestety bez odpowiedniego bodzca silowego, ktory powiazany jest z przeciazeniem miesnia, nie da rady zbudowac miesnia.
nawet wykorzystujac basen w tym celu, wysilek musi byc solidny, w formie interwalowej, ktory rowniez moze stanowic zagrozenie dla funkcji widzenia/
Wysłana -
Zgadza się, trzeba wykorzystać obciążenia do budowy mięśni. Basen też nie da takich efektów. Jeśli nie możesz chodzić na siłownię, zorganizuj ją sobie w domu - hantle, ławeczka, na to na pewno znajdzie się miejsce.
Wysłana -
problem z tym, ze wada wzroku, ktora powiazana jest z uszkodzeniem naczyn krwionosnych oka, moze byc bezwzglednym przeciwwskazaniem do ciezkich wysilkow silowych

Zmieniony przez - TomQ-MAG w dniu 2017-06-19 17:17:10
Wysłana -
Niestety nie da się rozbudować masy mięsniowej bez treningu siłowego. Nikt tu Ci nie chce podcinać skrzydeł, ale może warto poznać realia i zmienić swoje cele .
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź