SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 1159

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 27
Cześć wszystkim!

Po dość długiej przerwie od jakichkolwiek treningów zebrałem się w końcu do ćwiczeń na siłowni, staram się trenować 3-4x w tygodniu.
Mój trening wygląda następująco:

Wt: Klatka, biceps, przedramie, brzuch
Czw: Plecy, triceps, przedramie
Piątek: Barki, brzuch
Niedziela: Nogi
Gdy wiem, że nie dam rady iść na siłownię 4 razy w tygodniu wówczas łączę barki z nogami.

Mój problem polega na tym, że mam dość nietypową budowę ciała, a mianowicie chyba najgorszą z możliwych czyli skinny fat, generalnie mam chude kończyny, wątłe barki, zerowy biceps, no i brzuch, który mnie wk ;) klatka jest widoczna, nie mam jakiś obwisłych piersi jak u starego dziadka, ale też nie ma rewelki i chciałbym to poprawić.

Trenuje tak od ponad miesiąca po przerwie, efekty mnie średnio zadowalają i moje pytanie do Was brzmi, co muszę/mogę zmienić w poprawieniu sylwetki?

Mam 25 lat, mam 170cm i waże 66-67kg
Dodam, że nie trzymam diety, tzn staram się zdrowo odżywiać ale mam znikome pojęcie o kaloryczności itp.
Z suplementów posiadam aktualnie BCAA, Białko i Kreatyne - które zakupiłem, ale na razie nie korzystam, gdyż w pierwszej kolejności chciałbym obrać konkretny cel treningowy i dietetyczny, a z suplementów korzystać jako dodatek do diety. Panowie/Panie da się mi pomóc? Czy po prostu lepiej nie robić z sobą nic i otworzyć piwo jak Ferdynand Kiepski? ;) Czekam na Wasze komentarze, z góry bardzo dziękuję za wszelką pomoc, pozdrawiam!
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
TomQ-MAG Fizjoterapeuta Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 12031 Napisanych postów 160413 Wiek 35 lat Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 1234305
witaj, wczesniej jak trenowales? jakie byly efekty Twoich zmagan?

Prowadzenie on-line, trening, dieta, suplementacja https://www.instagram.com/tomq.bb
[email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 2 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 27
Generalnie wywodze się ze sportów walki, zacząłem trenować kilka lat temu przy wadze 55kg, oczywiście treningi uzupełniałem siłownią trenując FBW, efekty były takie, że jako chuda osoba mięśnie znacząco się wzmocniły jednakże nie urosły. Pozniej miałem przerwę spowodowaną kontuzją kolana i dopiero po ponad roku czasu wracam do treningu i chce zacząć budować sylwetke, skupić się bardziej na siłowni niż na sportach walki. Aktualnie waga poszła w górę i wyskoczył mi brzuch, nie bardzo wiem od czego zacząć gdyż moja wiedza na temat siłowni opiera się jedynie na znajomości ćwiczeń, gdyż zawsze starałem się je wykonywać poprawnie. Natomiast nie jestem wstanie sprecyzować sobie celu jaki typ treningu do siebie dopasować tak żeby zacząć robić progres, ponieważ mam niewielkie pojęcie o budowaniu sylwetki. Dzięki za odpowiedź!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 1013 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136794
Efektów po miesiącu nie będzie żadnych, nie wiem czego się spodziewałeś, studia trwają 5 lat a Ty chcesz sylwetki w 5 tygodni?

Rozkład partii nic nie mówi - jakie ćwiczenia, serie, powtórzenia, jak sobie rozplanowałeś progres ciężarowy? Zdjęć sylwetki też nie wrzuciłeś

Nietypową sylwetkę to ma Tofik z kabaretu a nie Ty. Ty masz sylwetkę jakich wielu

Nie zajeżdżaj się treningiem, dbaj o to by dobrze jeść, spać i progresować z ciężarem, okresowo uzupełniając treningi o mikrocykl oparty na treningach metabolicznych. Regularnie też biegaj/rower, nie unikaj basenu.

Sylwetka będzie, ale im mniej będziesz unikaj zatłuszczania się i kortyzolu rozumianego jako stresowe życie/nieregularny sen i niedojadanie, tym lepiej

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347421
Jeśli chcesz budować mięśnie to podstawa jest dieta. Treningi masz w tematach podwieszonych.

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

pytania FBW

Następny temat

Brzuszki , serie,czas,cwiczenia

WHEY premium