SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trenować żeby być zdrowym i silnym by YaKuZa

temat działu:

Trening dla zaawansowanych

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 21391

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Witam.. Pragnę dziś z wami podzielić się moimi spostrzeżeniami na temat prawidłowej postawy ciała i zbawiannego wpływu na nasz rozwój którego sam doświadczyłem otoż studiuje na AW-F w Pruszkowie i co nie co tam się nauczyłem ale również opieram moją wiedzę na spostrzeżeniach i obserwacjach oraz na własnym doświadczeniu innych osób cwiczących.

Jak wiadomo wiekszość z nas ćwiczy żeby być zdrowszym, większym i silniejszym otóż nie musze chyba tłumaczyc że wysporotwana sylwetka to prawidłowa postawa ciała czyli łopatki lekko sciagniete i naturalna krzywizna kręgosłupa musi być zachowana. Wyprostowana sylwetka to lepiej rozciągnietę mieśnie piersiowe i brzuszne. A jak wiadomo z metody bodybuiding lepiej rozaciągniete mięsnie = lepszy przyrost.

Przedstawie wam pare porad, które zmienią wasze podejście i styl bycia bądz też pomogą wam rozwiązać wasze problemy z którymi sie borykacie.

1.Trenuj brzuch 3 razy intensywniej niż plecy

Mięśnie pleców to najwiekszą partia mięsniowa w naszym organizmie czy wiedzieliście że mięsnie pleców są 3 razy silniejsze od mięsni brzucha wynika to z naszej budowy anatomicznej. Żeby zachować wyprostowanąi zdrowszą sylwetkę musimy cwiczyc brzuch 3 razy intensywniej niż plecy.

2.Bolą Cie plecy jak sie wyprostujesz ??

Wiele osób mówi ze stara się pamietać o prostowaniu sylwetki szczególnie wtedy gdy siedzą, skarżą sie że po chwili bolą ich plecy. To winna za słabych mięsni brzucha które nie podtrzymują naszego tułowia w pionie od strony przedniej w ten sposób miesnie pleców nie radzą sobie podtrzymywać naszej sywletki tylko od strony tylnej co objawia się bólem.

3.Czy będe silniejszy w ten sposób ??

Myślicie że dlaczego wyciskacze przykładają sie do treningu brzucha bardziej niż do treningu np bicepsa ?? Silny brzuch od grywa duża rolę w wyciskaniu napewno przełoży się to na wasz wynik a szczegolnie na kontrole nad duzym cieżarem w dolnej fazie ruchu. Sami zobaczycie jak tylko do tego sie przyłożycie . Dlaczego to pisze ?? Ponieważ widze że wiele osób nie przykłada sie do treningu brzucha i nie mysli nad swoją podstawą pytając ich czemu nie cwiczą brzucha mówią że im sie niechce

4.Kręgosłup = linią naszego życia


Jak wiemy w kręgosłupie między jego kręgami biegnie rdzeń kręgowy który razem z mózgiem tworzy ośrodkowy układ nerwowy. Gdy dochodzi do złamania kręgosłupa czesto konczy się to przerwaniem rdzenia rownoznaczynym ze zgonem.Mając silne plecy i brzuch ochraniasz swój kręgosłup i inne narządy wewnętrzne co może kiedys uratować Ci życie

5. Najczęstrze przyczyny bolów kręgosłupa.

Do głównych przyczyn bólów kręgosłupa możemy zaliczyć:

-ucisk przemieszczonego jądra miażdżystego wewnątrz dysku, na pierścień włóknisty, oponę twardą i korzeń nerwowy (ponad 90% wszystkich przypadków)

-ograniczona ruchomość kręgosłupa przykurczonymi mięśniami, więzadłami

-ograniczenie ruchomości zmianami kostnymi, zwyrodnieniami.

Głównymi przyczynami przemieszczania się jądra miażdżystego jest utrata prawidłowych krzywizn kręgosłupa, brak dostatecznej koordynacji nerwowo-mięśniowej, co prowadzi do utraty fizjologicznej lordozy, co z kolei powoduje długotrwałe przemieszczanie się masy jądra miażdżystego (przeważnie do tyłu). Żeby tego uniknąc pomyśl o tym co przeczytałeś wyżej.

6. Jak długo musze czekać na efekty ??

Mięsnie brzucha jest bardzo łatwo rozwinąć są one bardzo podatne na bodzće i nie trzeba używac specjalistycznego sprzętu. Wiekszość cwiczeń można wykonać przy pomocy jedynie albo aż swojego ciała

7. Czy stosować martwy ciąg

Jeśli nie masz przeciwskazań lekarskich to musisz ! Martwy ciąg jest świetnym cwiczeniem które poprawia naszą sylwetkę. Trzeba ostrożnie postępować z obciążeniem i intensywnością żeby nie przetrenować dolnego odcinka grzbietu. Dzień po dniu w którym cwiczylismy martwy ciąg możemy zauważyc że Twoja postawa podczas szczególnie siadu zaczyna nie być poprawna. To normalne ponieważ mieśnie grzebitu chcą odpocząć i zregenerować się ale nie pozwalaj na to na zbyt długo prostuj się co chwilkę. Po paru tygodniach systematycznego ćwiczenia nie bedzie już tego obserwował. A raczej zaobserwujesz cos wręcz przeciwnego..


Reasumując zaraz wrzuce jeszcze zdjęcie kręgosłupa w naturalnej krzywiznie i mała ciekawostkę ale teraz chce rozpisać przykładowy trening dla tej nie zwykle ważnej partii mięsniowej.

Gdy cwiczymy plecy raz w tyg/np na mase zliczamy ilość powtórzeń łacznie na plecy:

np.łacznie 12 serii w tym około 120 powtórzeń więc
na brzuch musimy zrobic 3 razy tyle czyli 360 powtórzeń - oczywiście nie na jednym treningu lecz najlepiej na 3 bierz też pod uwage że powtórzenia to nie wszystko ważna jest intensywność ale początkowo przyłóż się do tej metody.

www.kulturystyka.pl/atlas/ - patrz tabela regeneracji mieśni nie ćwicz mieśni brzuch przed dzien lub dzien po treningu pleców w dzien z plecami można ale mało intensywnie.
www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm. - dobierz odpowiednia dla Ciebie cwiczenia

wiecej o technicze i metodach oraz formach treningu w atlasie ćwiczeń.

Wszystko co tutaj napisałem jest mojego autrostwa mam wszelkie prawa do niego

Nie przeczytałes wszystkiego ?? bo Ci sie nie chciało ??
Załuj

Tekstu nie jest wiele a za to wiele on może zmienić w Twoim życiu jeśli tylko się troche postarasz.

Na wszelkie pytania jestem otwarty i zapraszam do dyskusji

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 386 Napisanych postów 37478 Wiek 4 lata Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 126446
w każdym razie musisz uważać i zaczynac b. ostrożnie- no i wiedzieć, ze wszystko robisz niejako na swoją odpowiedzialność

a lekarz... coż, standardowe raczej zalecenie
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055


Dodam jeszcze, że w pozycji stojącej w lekkim skłonie u człowieka ważącego 70 kg na kręgosłup lędźwiowy działa siła o wartości ok. 220 kg. Natomiast w pozycji wyprostowanej jest to wartość ok. 150 kg. Dlatego tak ważna jest prawidłowa postawa.

Ruch to przede wszystkim praca mięśni kontrolująca prawidłową postawę ciała, a co za tym idzie krzywizny kręgosłupa.

Prawidłowa postawa to nic innego jak stan równowagi ciała, w którym mięśnie pracują najbardziej ekonomicznie, a dysk (krążek międzykręgowy) jest prawidłowo obciążony.

Przemyśl to I stosuj

Edit: http://www.kulturystyka.pl/atlas/brzuch.htm - poprawny link do pierwszej wypowiedzi.




Zmieniony przez - _YaKuZa_ w dniu 2006-05-23 10:19:24

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 442 Wiek 38 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 9080
Sog for You
Pozdro.

Jest jedna rzecz dla której warto żyć i nie jest to hip-hop

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Thx

Możecie jeszcze przeczytać jeden z artykółów na ten temat na naszym serwisie kulturstyka.pl - tutaj link http://www.kulturystyka.pl/artykul294/ 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 1683 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 27917
Na pewno warto przeczytac i docenic twoja prace. Sporo ludzi narzeka na bole plecow, zwlaszcza dolnego odcinka. Po przeczytaniu artu mozna wyciagnac prosty wniosek, ze w sumie niewiele trzeba zeby zachowac prawidlowa sylwetke i pozbyc sie bolu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
No własnie nie wiele to nas kosztuje a wiele pomaga bardzo wiele. A bardzo bardzo dużo osób zapomina o tym bo mają syndrom "klaty i bica" Głownie do nich kieruje ten art żeby im pomóc. Mam nadzieje że się wysilą chociąż to przeczytać

Pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Bardzo wartościowy art.

Dodałbym tutaj od siebie konieczność zwisu na drążku po zakończeniu treningu i to nie tylko po treningu pleców ale również po treningu każdej partii z priorytetem na plecy i nogi.

Rozciąga praktycznie każdy mięsień co pozwala na powrócenie mięśni do równowagi co przedkłada się na postawę prostej sylwetki

Dzięki temu ja pozbyłem się zgarbionej postawy i polecam każdemu

Zmieniony przez - Skunksiarz w dniu 2006-05-23 10:29:29

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 46 Napisanych postów 6083 Wiek 37 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 33055
Skunksiarz racja SOG. Zapomniałem dodać info o stretchingu Rozciąganie jest ważne.

www.kulturystyka.pl/atlas/stretching.htm

Tak wogule to ja przy 188 cm miałem problemy z postawą ciała wiadomo - wyższy człowiek = wieksza siła która pochyla nas do przodu przy złej postawie. Dostosowując się do tego co napisałem sam sie dziwie z efektów

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 36 Napisanych postów 13181 Wiek 36 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 86307
sog jak nic

trening -> ból -> rozwój

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 206 Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 3544
dobra robota z chęcią to wszystko przeczytałem
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 6 Napisanych postów 1838 Wiek 41 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 38624
Dla takich tyczek jak my to co napisałeś powinno być podstawą. Ja mam 194 cm i kiedyś miałem duże problemy z kręgosłupem, czasami nie mogłem wstać z łużka.
Martwy ciąg wyeliminował moje problemy i dlatego doceniam takie artykuły

Pozdrawiam!!!

Pamiętaj że: K.J.J.N.N.Ś

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

moj plan na mase :))

Następny temat

Jak ćwiczyc aby nieprzestać rosnąć!

WHEY premium