SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak trening wybrać w domu nie obciążający kolan?

temat działu:

Trening w domu

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 4315

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam do dyspozycji, drążek, ławkę skośną do brzuszków i tylko hantle dwa po 10 kg, oraz rower stacjonarny skromnie, ale zależy mi na zrzuceniu fatu.Nie chcę aby ten trening obciążał kolan z uwagi na uszkodzoną łąkotkę, acl luźne uszkodzone i torbiel bekera.Dziękuje za pomoc.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
jak masz dietę,to spalacz nie jest konieczny.

co do treningu
1) inverted rows / podciąganie na drążku-samo opuszczanie się lub wiszenie na drazku
2) pompki,te które dasz radę
3) unoszenie tułowia w leżeniu przodem / reverse hyperextension
4) wyciskanie hantli nad głowę / arnoldki
5) plank/ scyzoryki
6 ) nogi wedle zalecenia fizjoterapeuty/rehabilitanta


ćwiczenia możesz wykonywać na zmianę,tj na pierwszym trenngu te przed znakiem "/" a na drugim trenigu te po.

i jeszcze słowo co do tego drążka
konstrukcja wygląda tak
PODCIĄGANIE NA DRĄŻKU- jeśli jesteś za słaby na to ćwiczenie to:
NEGATYWY,tj samo opuszczanie się na drążku-jeśli jesteś za słaby to:
WISZENIE NA DRAŻKU, na to nie można być już za słabym....

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
a te kolana leczysz u jakiegoś lekarza? fizjoterapeuty lub rehabilitanta?
Jazda na rowerze nie sprawia problemów?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
w Maju będę miał rehabilitacje, a w lutym mam ortopedę, poza tym jak jeżdżę na rowerze to jest wszystko ok, ale jak biegam to czuć niestabilne uciekające kolano.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
W październiku mam rehabilitację drugą, a operacja jest wskazana i będę miał prawdopodobnie ortopedę w szpitalu,a potem ustali mi termin operacji, więc jak poleci mi ktoś jakiś trening w domu?Bo tak to mam hantle, brzuszki, rower, basen, nordic walking.


Zmieniony przez - Maciekpika w dniu 2018-05-25 12:59:13
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
drugą,czyli rehabilitacji pierwsza byla. Co fizjo na pomysł ćwiczeń?
Z wymyśleniem ćwiczeń na górę problemu nie będzie ale pytanie w jakim stopniu nogi można angażować?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Fizjoterapeuta na NFZ na pierwszej rehabilitacji nic mi nie mówił, czy mogę ćwiczyć czy nie, pierwszy ortopeda powiedział, że mogę ćwiczyć w domu, za to ten co dał mi skierowanie do szpitala odradził piłkę nożną i skakanie, tylko tyle wiem, a teraz zapytać się fizjoterapeuty dopiero w październiku, bo tak się zaczyna rehabilitacja druga, dalej nie wiem niestety....:(
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
I jak mógłby ktoś mi zaproponować trening w domu jak jest brzydka pogoda?Bo tak to mam basen, rower, nordic walking lub spacery.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
z górą sądzę ze problemu byś nie miał. Możesz wykonywać wszystkie ćwiczenia nie angażujące nóg. Przynajmniej do czasu kolejnej wizyty u fizjo.
Pamiętaj jednak że musisz go o to wypytać bo niećwiczenie nóg przy rozbudowie góry spowoduje ze będziesz jeszcze bardziej obciążał stawy odczas wykonywania codziennych czynności. Stawy które już i tak są uszkodzone. Czyli zamiast leczyć będziesz sobie szkodził.

przy sprzęcie jaki masz i celu jaki sobie obrałeś-tj redukcja mógłbyś spróbować obwodowego treningu,wstępnie z masą własną.
Wybierz kilka ćwizeń tak z 6-10 i lecisz każde po jednej serii bez przerw
taki szybki przykład na którym możesz się wzorować.

pompki w staniu na rękach-jeśli jesteś w stanie
podciąganie na drążku
pompki z nogami na podwyższeniu
inverted rows
dipsy
scyzoryki
reverse hyperextension
pompki z rozstawem rąk na szerokość barków
plank

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
nie dam rady podciągać się na drążku, ani nie mam gumy do podciągania,też nie dam rady pompek, może coś innego zaproponujecie mi?


Zmieniony przez - Maciekpika w dniu 2018-05-29 08:27:02
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
QUEBLO Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 2358 Napisanych postów 30594 Wiek 39 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 270604
wszystkich pompek nie dasz rady czy tylko tych głową w dół?

"Będąc na diecie najważniejsze jest, by wieczorem zasnąć, zanim się zechce żreć"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
wszystkich nie dam rady.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Problem z klatką i nogami

Następny temat

[DT] Cel biegi ultramaratońskie 2018

Wiecej