SFD.pl Piłka Nożna

Dodaj odpowiedź

Jak to powinno wyglądać?

Wysłana -
Witam !
Mam pytanie jak powinien wyglądać trening piłkarza w dzisiejszych czasach ? Chodzi mi o to , ile treningów tygodniowo, w jakich formach, jak dzielic i czy dzielić to na jakieś etapy itd?

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Każdy człowiek ma inny czas regeneracji organizmu. Niektórzy mogą trenować 2 razy dziennie, podczas gdy inni tylko 4 razy w tygodniu. Każdy organizm jest inny. Trenuj tyle, na ile pozwoli ci twój organizm.
Wysłana -
Nie zgodzę się z tym że są różne organizmy i że różne one działają na wysiłek. Jeżeli ktoś trenuje 2 razy dziennie to organizm sam się do tego przyzwyczai. Oczywiście jeśli nie będziemy dbać o dietę, rozciąganie i regenerację organizm odpowie kontuzją.
Ile trenować? Jak najwięcej.
To wszystko zależy od tego jaki masz cel. Według mnie mając 100% wolnego czasu 6-8 godzin dziennie jest najbardziej optymalne. Wliczamy w to nie tylko sam trening w klubie ale również trening indywidualny + siłownia + trening mentalny lub też inne sposoby rozwoju piłkarskiego nie należący do wysiłku fizycznego.
Gwarantuje że 4 lata takiego treningu pozwolą Ci grac na poziomie zawodowym, Na jakim szczeblu? To wszystko zależy od tego jak ciężka pracę wykonasz i ile % z siebie dasz na każdym z tych treningów.
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź