SFD.pl Odżywianie i Odchudzanie

Dodaj odpowiedź

Jak to jest z tą redukcją tkanki tłuszczowej?

Wysłana -
Ostatnio szukałam czegoś konkretnego w internecie na temat redukcji. Wyczytałam wiele informacji które po prostu zrobiły mi kisiel z mózgu i nie mam pojęcia co jest poprawne :/ Przykład: na jednej stronie (pisała chyba pani dietetyk) było, iż na redu nie jemy boczku, jaj na twardo, jajecznicy, niektórych warzyw, twarogu, wieprzowiny czy chleba razowego albo kasz itd. Na kolejnej stronie zaś było, że na redukcji przykładowe śniadanie - jajecznica na boczku, twarożek z czymś tam. Czy te informacje się jakoś nie wykluczają? Bardzo to wszystko ze sobą koliduje...

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Ja bym nie słuchał tej "pani dietetyczki" bo sam będąc na redukcji jadam praktycznie wszystko. Oczywiście w odpowiednich ilościach.
Wysłana -
Czytając treści w internecie patrz czym się dana osoba podpiera.
Jeśli niczym, tylko na podstawie ,,widzimisię'' to wartość merytoryczna tekstu równa się 0.

Bardzo możliwe, że wspomniana Pani dietetyk zatrzymała się informacjach sprzed 10 lat.
Wysłana -
Wiadomo, że każdy ma tam jakąś swoją wiedzę na temat odżywiania, ale po prostu informacji jest tak dużo, że można się pogubić. Oczywiście podałam tylko te 2 przykłady, ale przestudiowałam takich przypadków multum :) Sama chciałabym zjechać z tłuszczykiem więc próbuje metodą prób i błędów. Niestety teraz nie idzie mi to najlepiej. Dlatego tak rozpaczliwie szukam jakichkolwiek wskazówek.
Wysłana -
Mimo wszystko, najgorsze brednie można usłyszeć od dziewczyn które się np. głodzą lub są wege czy coś... Ostatnio zapytałam na jednym forum o pewna kwestię, a dziewczyny pojechały mi swoimi mądrościami "tyjesz bo jesz mięso", "nie jedz białka bo tuczy i powoduje cellulit" albo "nie ćwicz siłowo" czy np. "jesz za dużo do swoich wymiarów" - podałam że mam 158/55kg, a jedna stwierdziła że powinnam jesc 1000 kcal maksymalnie :'D
Wysłana -
Radzę opierać się na podstawowej wiedzy akademickiej jak i fachowej literaturze naukowej - chodzenie po forach które charakteryzują się niskim poziomem merytorycznym jak i czytanie bzdurnych treści na kolorowych portalach to nie jest dobre źródło wiedzy - to nie jest zresztą wiedza tylko brednie.

Generalnie opowiadasz o osobach które mają zaburzenia odżywiania. Nie będę tego komentował, gdyż każdy racjonalny człowiek ( nie interesujący się dietetyką ) wie, że tego typu praktyki prowadzą do zaburzeń fizjologicznych i mogą być potencjalne niebezpieczne dla zdrowia.

Merytoryczna wiedza musi być podparta, w innym wypadku to tylko pusta teoria. :)

Złota zasada.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 16:09:14
Wysłana -
Tu masz dobre forum na którym się udziela sporo osób z głową w tym trenerów, dietetyków, pasjonatów
Strona 1 z 1
Dodaj odpowiedź