SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak to jest z tą redukcją tkanki tłuszczowej?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1148

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ostatnio szukałam czegoś konkretnego w internecie na temat redukcji. Wyczytałam wiele informacji które po prostu zrobiły mi kisiel z mózgu i nie mam pojęcia co jest poprawne :/ Przykład: na jednej stronie (pisała chyba pani dietetyk) było, iż na redu nie jemy boczku, jaj na twardo, jajecznicy, niektórych warzyw, twarogu, wieprzowiny czy chleba razowego albo kasz itd. Na kolejnej stronie zaś było, że na redukcji przykładowe śniadanie - jajecznica na boczku, twarożek z czymś tam. Czy te informacje się jakoś nie wykluczają? Bardzo to wszystko ze sobą koliduje...
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym nie słuchał tej "pani dietetyczki" bo sam będąc na redukcji jadam praktycznie wszystko. Oczywiście w odpowiednich ilościach.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Czytając treści w internecie patrz czym się dana osoba podpiera.
Jeśli niczym, tylko na podstawie ,,widzimisię'' to wartość merytoryczna tekstu równa się 0.

Bardzo możliwe, że wspomniana Pani dietetyk zatrzymała się informacjach sprzed 10 lat.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Wiadomo, że każdy ma tam jakąś swoją wiedzę na temat odżywiania, ale po prostu informacji jest tak dużo, że można się pogubić. Oczywiście podałam tylko te 2 przykłady, ale przestudiowałam takich przypadków multum :) Sama chciałabym zjechać z tłuszczykiem więc próbuje metodą prób i błędów. Niestety teraz nie idzie mi to najlepiej. Dlatego tak rozpaczliwie szukam jakichkolwiek wskazówek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mimo wszystko, najgorsze brednie można usłyszeć od dziewczyn które się np. głodzą lub są wege czy coś... Ostatnio zapytałam na jednym forum o pewna kwestię, a dziewczyny pojechały mi swoimi mądrościami "tyjesz bo jesz mięso", "nie jedz białka bo tuczy i powoduje cellulit" albo "nie ćwicz siłowo" czy np. "jesz za dużo do swoich wymiarów" - podałam że mam 158/55kg, a jedna stwierdziła że powinnam jesc 1000 kcal maksymalnie :'D
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Radzę opierać się na podstawowej wiedzy akademickiej jak i fachowej literaturze naukowej - chodzenie po forach które charakteryzują się niskim poziomem merytorycznym jak i czytanie bzdurnych treści na kolorowych portalach to nie jest dobre źródło wiedzy - to nie jest zresztą wiedza tylko brednie.

Generalnie opowiadasz o osobach które mają zaburzenia odżywiania. Nie będę tego komentował, gdyż każdy racjonalny człowiek ( nie interesujący się dietetyką ) wie, że tego typu praktyki prowadzą do zaburzeń fizjologicznych i mogą być potencjalne niebezpieczne dla zdrowia.

Merytoryczna wiedza musi być podparta, w innym wypadku to tylko pusta teoria. :)

Złota zasada.






Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-06-14 16:09:14
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Tu masz dobre forum na którym się udziela sporo osób z głową w tym trenerów, dietetyków, pasjonatów

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Pytanie o zapotrzebowanie przy budowaniu masy mięśniowej

WHEY premium