SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak tazywa się ten plan treningowy (wytrzymałość siłowa)

temat działu:

Junior SFD - pierwsze kroki na siłowni i w sporcie

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2168

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46
Witam! Mam na imię Oskar.
O mnie:
Mam 18 lat i trenuje 2-3 na siłowni(masa) do tego trenowałem(przed siłownią) na awf biegi na długie dystanse i przez ok 4 lata do teraz sztuki walki.
Waga: 76-78kg
Wzrost: 174cm
Budowa: sucha masa

Co chce osiągnąć:
Zależy mi na sile/wytrzymałości/szybkości (dlatego zrezygnowałem z treningu na masę ponieważ zacząłem mieć problemy na sparingach itd)
Chcę mieć pan taki jakbym np trenował wspinacze górską czy walki pokroju mma. Jak trenowałem na masę to denerwowało mnie że mało też się podciągnę.

Słyszałem o takim treningu jak (nie jestem do końca pewny mówiła mi to trenerka na siłowni ale żeby z nią się nie da dogadać ale to co wyłapałem miało sens) nazywał się gigant series(lub coś podobnego) polegał na tym że robię 5x różnych ćwiczeń po 5 serii bez przerwy pomiędzy ćwiczeniami a czy pomiędzy seriami to nie wiem(wydaje mi się że nic o tym nie mówiła lecz domniemam iż powinny być).

Chciałbym ważyć coś koło 76-78 czyli w sumie utrzymać tą wagę lub wspiąć się na 80 jeżeli to nie będzie obniżać wydajności.


Co chciałbym się dowiedzieć:

1.Jak nazywa się ten plan o którym mi mówiła i/lub link do niego.
2.Propozycje co do planu treningowego.
3.Jakieś wskazówki + co powinienem brać.

Mam dostęp do siłowni dobrze wyposażonej, worków, bieżni itp.

Zdjęcie jest z 2010r.

Pozdrawiam.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
METODA GIGANT SERII

a) Obejmuje od 4 do 6 ćwiczeń na tę samą grupę mięśniową bez przerwy wypoczynkowych między nimi.

b) Przerwy między gigant seriami (podobnie jak w trójseriach) nie powinny przekraczać 2 minut,

c) Trening jednej grupy mięśniowej w ramach jednej sesji obejmuje od 3 do 5 serii.

d) Gigant seria powinna obejmować ćwiczenia, które wszechstronnie będą "atakowały" mięsień. Proponuje się by gigant seria składała się z ćwiczeń na przemian:

1. kompleksowego
2. wyizolowanego
3. kompleksowego
4. wyizolowanego
5. kompleksowego
6. wyizolowanego

e) Gigant serie ze względu na bardzo duże zaangażowanie układu mięśniowo-stawowego nie powinny być wykonywane częściej niż raz w tygodniu na duże grupy mięśniowe, 2 razy tygodniowo na średnie grupy mięśniowe, 3 razy tygodniowo na małe grupy mięśniowe - z pominięciem mięśni brzucha.

CO powinneneś brać, zależy od diety, jak wygląda sprawa z dietą?

Jaki Twój plan to sam musisz określić, przy 80kg będzie dobrze;) to tylko 4kg roznicy. Wiec decyduj

Zmieniony przez - peepeek w dniu 2011-11-27 21:09:51
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46
Dieta(jest trochę amatorska ponieważ nie zagłębiałem się w nią zbytnio)
Rano płatki owsiane/otręby lub jakieś inne węglowodany + owoce/białko
W szkole (czyli przed siłownią) jem ryż + mięso(zazwyczaj kurczak) + warzywa.
Po południu raczej nie jem już węglowodanów z wyjątkiem carbo po siłowni A na kolacje to rożnie nie mam raczej niczego ustalonego.

@edit
zazwyczaj ważę 78 jak się ważę na siłowni ale zdarzają się odchyły

Zmieniony przez - Ansgarykrk93 w dniu 2011-11-27 21:15:35
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46
1. A jak mam rozróżnić ćwiczenia kompleksowe (czyli jak rozumiem angażujące też inne partie mięśniowe) od tych wyizolowanych?
2. I czy mogę sobie pomagać ciałem żeby zrobić te 12 ruchów?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Do gigant serii trzeba mieć odpowiedni poziom wytrenowania, jak sprawa wygląda z nim u ciebie ? Na jakich cięzarach pracujesz w podstawowych ćwiczeniach ? jak wyglądał ostatni plan który robiłeś ?

Przeczytaj ten temat:

http://www.body-factory.pl/showthread.php?t=3568



Zmieniony przez - Viren w dniu 2011-11-27 21:34:26
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 46
4 serie na duże partie x10 powtórzeń
3 serie na małe (kaptur, biceps, triceps) x10 powtórzeń
Ćwiczyłem na takiej zasadzie że jak podniosłem w miarę wolno ciężar do góry to bardzo powoli opuszczałem na klatke brałem takim sposobem 65+

Próbowałem już metody gigant serii i mi odpowiada.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 524 Napisanych postów 21399 Wiek 29 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 141207
Ale nie jest dla ciebie, za duża objętość, tydzień albo dwa i przetrenujesz cun.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
peepeek ŁAMATOR
Znawca
Szacuny 47 Napisanych postów 17188 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 47910
Nie jesteś zbyt wytrenowany na giganty. Polecałbym coś bardziej "lajtowego"
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

14 lat, Gainer or BULK ?

Następny temat

Jak szybko zrzucić zbędny tłuszczyk ?

Wiecej