SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak stworzyć z tego coś dobrego?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2057

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 542 Napisanych postów 1463 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20759
Witam.
Jestem obecnie na redukcji.Wszystko jest ok, ale chciałbym, aby moje posiłki sprawiały mi satysfakcję nie tylko w schemacie zapotrzebowania, ale także smaku.

Moje produkty, które spożywam, to:
-Banany, jabłka lub gruszki
-Płatki owsiane błyskawiczne
-mleko 1.5%
-tuńczyk w puszce
-jakieś warzywa (mieszkam na wsi, to w sumie codziennie co innego :])
-czasami ryż lub kasza
Moje pytanie brzmi, jak upichcić z tych składników coś więcej niż tylko owsiankę, a jeśli już, to jak, żeby byłą dobra w smaku?
Moje drugie pytanie brzmi, jakie produkty wraz z dobrymi przepisami moglibyście mi polecić, aby było smacznie i zdrowo?
Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Siła ponad wszystko.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 187 Wiek 26 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 5792
Być może moja odpowiedź nie będzie dla ciebie satysfakcjonująca, ale redukcja to okres w którym na luzie możesz sobie ustawic miche na 80%czysto i 20%wliczyc to co kochasz (oczywiście jeśli mikro i makro z tych 80% będzie pokryte). A dlatego na redu bedzie to spoko rozwiązanie ponieważ te 20% raz na jakiś czas nie zaburzy Ci sylwetki ani tym bardziej nie pogorszy wrażliwości insulinowej, ponieważ będzie ją warunkowal deficyt i ciężki trening. A dodatkowo możesz zyskać bo nie rzucisz się za jakiś czas na żarcie, którego ci brakowalo... Na taką czystą miche bym postawił na masie ponieważ nadwyżka kalorii, cukry proste i nasycone kwasy tluszczowe mogą "nie iść ze sobą w parze"... Niestety większość osób robi tak, że redukcja to czysta micha na 100% a na masie to ogień i wliczanie kebsow... Oczywiście do niczego nie namawiam. Pozdro
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Żeby coś było dobre w smaku potrzebujesz przypraw w mojej kuchni znajdziesz: sól, pieprz kolorowy i cytrynowy( do ryb ), kurkuma, curry, kmin rzymski, bazyli, oregano, czosnek niedźwiedzi i zwykły, imbir,papryka chili, gałka muszkatołowa, cynamon, kardamon i inne ,są to przyprawy sypkie .Jeżeli chodzi o komponowania posiłków to porady znajdziesz w dziale kuchniaSFD.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1012 Napisanych postów 5400 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 136788
Twoim jedynym źródłem białka jest tuńczyk??

Wszystkie przepisy z działu KUCHNIA są smaczne i zdrowe, patrzysz po prostu co masz w kuchni i szukasz przepisu pod to.

Grilluj/piecz warzywa, rób zupy i musy. Nie wiem, mi smakują na surowo, nie muszę niczym doprawiać

https://www.sfd.pl/Pyszne,tanie,węglowodanowe...-t229096.html - przykładowy przepis na owsiankę ;);)

,,Ludzie chwytają za miecz, by ukoić rany na duszy, których doznali w przeszłości. I by umrzeć z uśmiechem na ustach".

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
flex1976 Trener Personalny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 9050 Napisanych postów 82718 Wiek 48 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 699615
Zapraszam do działu- kuchnia SFD , tam znajdziesz wiele przepisów które zapewne urozmaica Twoja diete .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
z tunczyka placuchy
https://www.sfd.pl/Atak_tuńczyka.-t1015231.html

owsianke można zrobić pieczoną owoce mozesz tutaj wrzucić

można też ciastka owsiane zrobić

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Dieta nie może bazować na kilku Produktach. Jest to jałowe i niezdrowe. Urozmiaicanie to podstawa.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 542 Napisanych postów 1463 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20759
Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi.Znaczy mam jeszcze parę produktów, którymi staram się odżywiać, lecz wiem, że to jeszcze za mało.Zajrzę do działu kuchni SFD i zobaczę, co tam jest napisane, zanim się czegoś jeszcze zapytam, jeśli będzie mi to potrzebne :)

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Jeszcze możesz szukać przepisów na potreningu.pl w dziale kuchnia: https://potreningu.pl/kitchen/list 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 542 Napisanych postów 1463 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20759
To też się przyda ;]

Siła ponad wszystko.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zamknąłeś się w przestarzałym schemacie, z którego musisz wyjść. Podałeś zaledwie kilka produktów które nie są w stanie w ujęciu holistycznym pokryć zapotrzebowania na wszystkie niezbędne składniki odżywcze, tak jak wcześniej zostało wspomniane - dieta ma być urozmaicona i smaczna, gdyż w ten sposób korzystnie wpływasz na wydzielanie i aktywność poszczególnych hormonów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
witorrr98 Doradca
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 542 Napisanych postów 1463 Wiek 25 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 20759
Pierwsze dani jakie jutro sobie przygotuje, to tuńczyk z ryżem, warzywami i jogurtem naturalnym.Myślę, że na wdrażanie się w kuchnię typu "zdrowo i smacznie" na początek wystarczy, przynajmniej na jutro.Drobnymi zmianami.Jeśli się uda, to sięgam po następny przepis, z innymi składnikami oczywiście.I tak dalej ;]

Myślę, że podziała i moje zdolności w diecie się polepszą :DD



Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2018-06-12 19:58:53

Zmieniony przez - witorrr98 w dniu 2018-06-12 20:00:12

Siła ponad wszystko.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Wejście na masę

Następny temat

Dieta do oceny

WHEY premium