SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak stosować różnego rodzaju sosy, co zrobić aby nie przegiąć?

temat działu:

Kuchnia SFD

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2342

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
Witam.
Chciałem zapytać jak wygląda u Was stosowanie różnego rodzaju 'Pomysłów na..' czy innych produktów tego typu.
Wziąłem przykładowy sos: Pomysł na kurczaka w sosie śmietanowo ziołowym.
I teraz moje pytanie. W tabelce kalorii jest makro i kcal gotowego dania (po dodaniu kurczaka i śmietany).
Czy jeżeli dodam np. jogurt grecki o niskiej zawartości tłuszczu zamiast śmietany to będzie to w miarę ok?
Nie chcę rezygnować z diety, nie mam do tego wiele czasu lecz moje potrawy są po prostu suche.
Do tego mam w miarę znośną ilość tłuszczu w diecie bo 50g dziennie.
Bardzo proszę o pomoc. Dziękuje !
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
Nie używamy sosów z torebek.


Mięso można udusić z warzywami, passatą pomidorową.

50 g tłuszczu w diecie, to nie ilość przyzwoita, tylko bardzo niska, żeby nie powiedzieć, ze granicznie niska
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Lepiej samemu sosy sobie zrobić, czy to na bazie passaty czy do jogurtu/kefiru dodać czosnku, bazylii itp ziół
2

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
troszkę mi się przytyło w ostatnim czasie więc ucinam węgle i tłuszcz póki nie mam czasu na trening żeby chociaż troszkę zacząć trzymać zdrową dietkę ;) jeszcze 2 tygodnie ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
bonusLdz
troszkę mi się przytyło w ostatnim czasie więc ucinam węgle i tłuszcz póki nie mam czasu na trening żeby chociaż troszkę zacząć trzymać zdrową dietkę ;)


50g fatu dla faceta, który nie jest na bombie, to na pewno nie jest zdrowa ilość fatu. Jak twój organizm ma poprawnie funkcjonować? Jak ma produkować hormony? No chyba, że ważysz tyle co indyk wyścigowy to wtedy rozumiem.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
Hmm No właśnie zaczynam się zastanawiać..
W takim razie skoro wiem CO jeść to powiedzcie mi mniej więcej jak powinno wyglądać moje makro czyli ILE jeść? Ważę teraz 88 kilo, rano na czczo, mam 184cm wzrostu i zrobiłem sobie dietę na mniej więcej 2000 kcal, B: 170, W: 260, T: 50 ponieważ chciałem szybko i drastycznie zrzucić. Nie wiem jaki mam BF obecnie, na pewno duży, nigdy takiego nie miałem. Myślę że może oscylować nawet w granicach 30%..
Praca siedząca niestety i póki co mam dostęp do orbitreku i wioślarza. Bardzo dziękuję za pomoc !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Mozesz obliczyć ile kalorii potzrebujesz https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_%_bf-t276436.html 

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
https://www.sfd.pl/Zapotrzebowanie_kaloryczne,_skł._prod._żywnościowych,_BF-t276436.html. Zapotrzebowanie liczysz tak, odejmujesz 300 kcal. Dajesz 2 g bialka na kg masy ciala ( prawidlowej czyli jakies 150 g wystarczy, zwlaszcza ze nie cwiczysz silowo), 80-90 g tluszczy, reszta ww. 2000 kcal to jedza kobiety
1

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
Ok, po pracy usiądę i to wszystko obliczę oraz dodam i zobaczymy co się uda wykombinować. Dzieki bardzo !
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 25 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 307
I ostatnie pytanko przed wyliczaniem Panie i Panowie,
Zawsze byłem osobą szczupłą, wzrost przeciętny. Czy to że mi się ostatnio przytyło ( a zawsze uprawiałem sport i w miarę kontrolowałem swoją wagę, szczególnie w 'młodych' latach ) oznacza że mój somatyp na chwilę obecną to endomorfik ? Czy bierzemy pod uwagę całość? Moja sylwetka nie jest owalna, tak jak czytam dla tego typu jednak chcę to dobrze przeliczyć i nie popełniać błędów więc wolę zapytać. Pozdrawiam !


Zmieniony przez - bonusLdz w dniu 2018-01-18 19:57:55
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
georgu Ivan Groźny Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 14674 Napisanych postów 53176 Wiek 34 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 400626
Nie ma czystych somatotypów. Każdy z nas jest mieszanką i posiada cechy różnych somatotypów.

MODERATOR DZIAŁU "INNE DYSCYPLINY"
http://www.sfd.pl/[blog]_Brudna_miska_by_georgu-t1156013.html 

Prowadzenie, plany treningowe, plany żywieniowe: [email protected]

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

sosy z torebki

Następny temat

Rostbef Wolowy problem

WHEY premium