SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak skutecznie przytyc?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: ,

Ilość wyświetleń tematu: 6364

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1013
Witam,
Proszę nie kasować mojego tematu gdyż jest to dla mnie b.ważne.
Szukałem na forum i znalazłem tyle że mam mieć dobrą diete i ćwiczyć, ale jest pewien problem.
-Jaką diete powinienem miec (skład)?
-Jak cwiczyć?, siłownia czy granie w piłkę nożną wystarczy?
-Stosować jakieś odżywki, czy raczej nie?
-Potrzebuje duzo kalorii, czy te z fast foodów albo ze słodyczy lub czegoś innego były by dobre?
-Mam 166cm, 16lat w sierpniu, 51kg, moje BMI to 18,5.
-Mam dobry metabolizm. Jak jest ciepło to praktycznie dziennie gram w piłke nożna przez ok 2 h. Kondycje mam dobrą(zawsze chodze na zawody z biegania długodystansowego). Jem tak sobie, ponieważ jak mam zjeść wiecej to mi sie niedobrze az robi.
Proszę o pomoc

Oto moja budowa ciała




Orgulloso de la victoria de los fieles después de la derrota

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 405 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 24255
w tym wieku niedowaga jest niestety bardzo czestym zjawiskiem, ale na pytanie sam udzieliles sobie odpowiedzi, musisz ulozyc sobie diety z nadwyzka kaloryczna, niestety innej drogi nie ma zeby nabrac masy, od tego jakiej jakosci bedzie masa zalezy czy beda to wlasnie wspomniane fast foody czy pelnowartosciowe posilki oraz od tego czy bedziesz odpowiednio cwiczyl
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1013
ćwiczył? siłownia czy jak wspomniałem piłka nożna

Orgulloso de la victoria de los fieles después de la derrota

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 9318 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 26947
-Jaką diete powinienem miec (skład)?

Poczytaj https://www.sfd.pl/######_Najważniejsze_tematy_dla_JUNIOR_a_!!!!!_######-t834427.html nastepnie oblicz https://www.sfd.pl/art/Kalkulatory/Kalkulator_kalorii_BMR-a3734.html do wyniku dodaj 500 kcal. sprobuj cos ulozyc http://potreningu.pl/kalkulatory/kalorie i wstaw do oceny tutaj. Bialka daj gora 2g na 1kg masy ciala. Z weglami i tluszczami dowolnie tylko zeby to byly wegle i tluszcze dobrej jakosci.

-Jak cwiczyć?, siłownia czy granie w piłkę nożną wystarczy?

W Twoim wieku cwicz na ciezarze wlasnego ciala wiecej znajdziesz w tym linku co podeslalem z dzialu juniora. W pilke mozesz grac ale wtedy musisz dorzucic dodatkowe kcal do diety.

-Stosować jakieś odżywki, czy raczej nie?

Sama dieta wystarczy

-Potrzebuje duzo kalorii, czy te z fast foodów albo ze słodyczy lub czegoś innego były by dobre?

Najgorsze jakie moga byc. Unikaj jak ognia. Ewentualnie raz na jakis czas mozesz sobie pozwolic ale bez przesady.

-Mam 166cm, 16lat w sierpniu, 51kg, moje BMI to 18,5.
-Mam dobry metabolizm. Jak jest ciepło to praktycznie dziennie gram w piłke nożna przez ok 2 h. Kondycje mam dobrą(zawsze chodze na zawody z biegania długodystansowego). Jem tak sobie, ponieważ jak mam zjeść wiecej to mi sie niedobrze az robi.

Jak nie mozesz zjesc wiecej to jedz czesciej. Inwestuj w zdrowe tluszcze bo na 1 g masz 9 kcal a z wegli i bialka masz na 1 g 4 kcal
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
a tarczyce badałeś?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1013
nie, ale nie chudne tylko jestem chudy i nie jem po nocach oraz nie jestem ciagle głodny

Orgulloso de la victoria de los fieles después de la derrota

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
możesz mieć nadczynność tarczycy, jeśli ten stan w którym jesteś będzie ci sie utrzymywał najbliższe lata, ale i tak warto nawet teraz się przebadać, dla świętego spokoju;) jedzenie po nocach i nie bycie głodnym nie ma nic wspólnego z nadczynnością tarczycy. a jeśli z tarczycą wszystko ok, to po prostu zastosuj się do wskazówek wyżej i cierpliwości cierpliwości i jeszcze raz cierpliwości
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1013
wracając do treningu
ile razy w tygodniu?
po ile trening (h)?
jakie cwiczenia( na klate na bicka) ?
jakies hantle kupic sobie ?

Zmieniony przez - sacker w dniu 2013-03-26 19:58:30

Orgulloso de la victoria de los fieles después de la derrota

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 61 Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 931
g**** a nie nadczynnośc tarczycy, nie wmawiaj chłopakowi chorób.
kup sobie hantle składane i w tym przypadku nie stosuj jakiejś specjalnej diety tylko zacznij dużo jeśc. Przedewszystkim dużo węglowodanów ( ryż, makarony, chleb, banany ).

I oczywiście dobre witaminy na poprawę apetytu.

Zmieniony przez - jacu212 w dniu 2013-03-26 20:08:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kolego, chcesz na skróty ;) tak tu nikt ci nie rozpisze.
leć do działu i szukaj przykładowych treningów, a jeśli masz odpowiednie wyobrażenie na temat swojego treningu to usiądź uczciwie i go sobie rozpisz. szukaj ćwiczeń, szukaj możliwości, przeglądaj forum, tutaj znajdziesz odp właściwie na każe pytanie. Nie ma nic na darmo;)

ile ma trwać trening? to kwestia indywidualna. generalnie słyszy się, że aeroby nie mają przekraczać 1h, a ja jadę na rowerze z wysokim tętnem 4 h. więc? tutaj zagwozdka, kiedy mięso się spala.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 100 Wiek 26 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 1013
z tego co wszyscy piszą to dieta to podstawa, bez diety jestem w dupie.
uloze sobie dietem, kupie UNS Mass Shocker dodatkowo i ten trening.
tylko nw jaki trening, na co. czy mam pakowac na bicka czy na klate jechac i po ile kg hantle/sztanga

Zmieniony przez - sacker w dniu 2013-03-26 20:11:37

Orgulloso de la victoria de los fieles después de la derrota

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

subiektywna ocena %BF - masa czy redukcja?

Następny temat

Dieta redukcyjna do poprawy/oceny

WHEY premium