SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak się rozciągać żeby miało to sens?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214644

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Proszę :)

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 1548 Wiek 45 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 16018
Witam
Mam nadzieję, że mogę w tym poście zadać pytanie...
Czy jeśli mam zakwasy po poprzednim rozciąganiu to czy poczekać, czy mogę się rozciagać ?
Rozciągam się 3 razy w tygodniu.
Nie chciałbym, żeby zamiast rozciągnięcia zrobił się jakiś przykurcz od częstego zakwaszania.

Życie to niej**ajka...

Jestem ON przez cały rok-dietanabol 6 x ed.

Drobny cwaniak !

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wwwaldek ZASŁUŻONY
Specjalista
Szacuny 60 Napisanych postów 2111 Wiek 48 lat Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 25260
Po rozciąganiu możesz mieć co najwyżej ponadrywane włókna mięśniowe jeżeli przesadziłeś z rozciąganiem albo źle wykonywałeś ćwiczenia. Więcej o pseudo zakwasach: http://taekwondo.rst.com.pl/2012/01/zakwasy/ .
Z następnym treningiem zaczekaj aż ból minie i skoryguj trening bo takie bóle nie powinny się pojawiać jeżeli trenujesz systematycznie od jakiegoś czasu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Witam mam 16 lat trenuję mma, chciałbym kopać tak żeby precyzyjnie trafić przeciwnika w głowę, nie raz mi się udało ale chciałby robić to płynnie, precyzyjnie i mocno, jak chociażby Mirko Cro Cop. Szpagatu nie zrobię i pytanie czy te ćwiczenia będą dobre do tego? Na początku daję radę tylko 3 serię po 10 sekund bez 3 ćwiczenia, potem zwiększę czas. Nawet jak bardzo boli to mam rozciągać się jeszcze mocniej? Bo uczucie jest takie jakby coś zaraz miało mi pęknąć a 3 ćwiczenia nie robię bo się boję przejść z pozycji 1 to siedzącej, raz tak zrobiłem ale zbyt gwałtownie i bardzo bolało mnie krocze.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
W tym wypadku dynamiczne rozciąganie.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Można jakiś dobry link z obrazkami jak tu? Bo dużo tego w internecie, jak można to poproszę.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Wszelkiego rodzaju wymachu, w przód, bok, tył.
Tak jak na tym filmiku



Jeśli nie kopiesz płynnie na wysokość głowy to zacznij kopać od wysokości na którą Ci to wychodzi, stopniowo zwiększając wysokość (kopnięcia w powietrze).

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Ok dzięki, nie kopię płynnie bo jak ktoś jest wyższy ode mnie to takie kopnięcie sprawia mi trochę wysiłku gdyż nie jestem aż tak rozciągnięty.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
A jak mnie mocno boli podczas rozciągania to kontynuować i zwiększać napięcie czy przestać?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Nie można edytować. Chciałem dodać że kopie gdy stoję przodem, kopnięcie takie jak low kick tylko po prostu że na wysokość głowy/ramienia ale noga w kolanie nie jest wyprostowana do końca bo nie mogę. Ale jak chciałbym kopnąć bokiem to uniosę nogę max do klatki piersiowej przeciwnika i to z wielkim wysiłkiem.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bjj >>> pytanie(a)

Następny temat

Początki

WHEY premium