SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak się rozciągać żeby miało to sens?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 214605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Dokładnie jest tak jak piszesz, ale z czasem nie będzie takiej różnicy. To granicy bólu, na razie jej nie przekraczaj.
Edytować możesz tylko ostatni post po którym nie ma odpowiedzi. Nast. razem będę kasował posty.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Rozgrzewałem się tak jak w temacie(co 2 dzień) i po którymś razie zaczęła boleć mnie wewnętrzna strona uda w lewej nodze. Pierwszej części trzeciego ćwiczenia przez ból praktycznie nie mogę wykonać.

Boli wewnętrzna i kawałek tylnej strony od pachwiny do mniej więcej kolana na wąskim ale długim obszarze, jest to coś w rodzaju kłucia przy napinaniu. Po długim bieganiu także mnie bolało, rozciągać się dalej czy odczekać jakiś czas i od czego to może być?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Rozgrzewałeś się co drugi dzień czy rozciągałeś? Rozgrzewać się musisz zawsze przed treningiem, nie co drugi dzień! Idź z tym do lekarza, ew. zrób USG. Nie przesadziłeś z napięciem podczas rozciągania?

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Przepraszam w tym momencie czytałem o rozgrzewaniu i tak mi się napisało. Oczywiście Rozciągałem się co 2 dzień ale przedtem zawsze była rozgrzewka(może za krótka?) z napięciem chyba nie przesadziłem bo jak boli bardzo mocno to przestaję. Teraz boli tylko tylna wewnętrzna strona uda na samej górze przy kroczu. Przy 1 ćwiczeniu nie boli ale przy 2 boli tylko w lewej nodze natomiast 3 nie da się zrobić z bólu ale i tak go nie robię bo nie potrafię przejść z pozycji pierwszej do drugiej, więc robię tylko 1 część. Póki co jeszcze poczekam z tym lekarzem, bo już mniej boli niż wczoraj tylko nie wiem czy dalej się rozciągać czy zrobić przerwę.

Zmieniony przez - un4given_ w dniu 2012-05-07 18:01:10
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Wydaje mi się że mogłeś po prostu przesadzić z intensywnością, nie zadbałeś o odpowiednią rozgrzewkę. Zostaw póki co rozciąganie na kilka dni i obserwuj jak się będą mięśnie zachowywać, wciąż namawiam do wizyty u lekarza.

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 27 Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 427
Do jakiego lekarza iść?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
wirda Taekwondo Coach
Ekspert
Szacuny 138 Napisanych postów 4979 Wiek 33 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 35920
Na początku internisty, później ew. skieruje Cię do specjalisty (chirurg, ortopeda).

Trener PoTreningu.pl
AdrianIwanowski.eu

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 34 Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 890
Postawiłem sobie cel żeby do 19 grudnia zrobic szpagat boczny.
Rozciagam się codziennie od jakiegos tygodnia, czyli razem to będzie jakies 5 tygodni czasu (teraz 4)
Wcześniej nie rozciagałem się w ogóle. Najgorsza sytuacja jest u mnie właśnie z rozciagnięciem potrzebnym do szpagatu bocznego i sporo mi do niego brakuje.
Najlepiej jest natomiast z dynamicznymi wykopami, a wnioskuje po tym że wczoraj podczas cwiczeń zawadziłem o lampe która jest 10 nad moją głową ( na szczęście ma metalową obudowę.

Zakładajac że wytrwam i będę sie rozciągał 6 razy w tygodniu, to jest w ogóle szansa osiagnąć ten szpagat boczny (od zera) przez ten czas 5 tygodni?
Maksymalny czas treningu jaki przewiduje na rozciaganie to 30 minut...
Nie stosuje żadnego programu. Wypełniam ten czas podązajac za instynktem.


edit.
MOzna kontynuować trening na dzien następny gdy jeszcze ścięgna i mięśnie bolą (coś jak średnie zakwasy) z dnia poprzedniego?
Szkoda dnia tracić, bo w sumie można to rozgrzać i już tak nie boli

Zmieniony przez - lobotomia w dniu 2012-11-21 19:50:00

Zmieniony przez - lobotomia w dniu 2012-11-21 19:51:20

24 listopad, tydzien później. Melduję że kontynuuję.
Jestem lata świetlen bliżej podłogi, ale wciąż tam jakby daleko.
Bolą mnie uda, biodra, stopy, a nawet łokcie (lepiej się nimi nie podpierać zbyt często )

Zmieniony przez - lobotomia w dniu 2012-11-24 12:59:07

Zostało jeszcze dwa tygodnie i zdaje sie ze może jednak się nie udać, ale cisne dalej.

Zmieniony przez - lobotomia w dniu 2012-12-05 15:44:37

Nie udało się zrobić szpagatu, w wyznaczonym terminie.

Zmieniony przez - lobotomia w dniu 2012-12-18 19:05:41
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 28 Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 300
Witam. Czy wykonując te 3 ćwiczenia 3 serię ( 1 seria 10 sec 2 seria 20 sec 30 seria 30 sec) to będę w stanie podnieść nogę swobodnie na wysokość głowy ? Oczywiście narazie nie daje rady zrobić tak jak na obrazkach, ale staram się rozciągać jak najbardziej mogę. Jeśli to jest możliwe to po jakim czasie mniej więcej ? (3,6,9,12 miesięcy ?)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2038 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 31063
_knife_ link do tematu z 1 postu nie dziala, mozesz jeszzze raz podlinkowac czy art zostal usuniety


Zmieniony przez - qwert321 w dniu 2015-12-18 23:22:09
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

bjj >>> pytanie(a)

Następny temat

Początki

WHEY premium