SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak schuść

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 2287

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 1 Wiek 49 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 295
Witam
Jestem już po czterdziestce i niestety coraz gorzej utrzymać mi optymalną wagę :(. Przy wzroście 182 mam teraz 105 kg.
Dwukrotnie odchudzałem się przy pomocy Dukana - jedyna chyba dieta, na której mogłem jeść i chudłem :)
Cztery lata temu zjechałem ze 115 na 92 kg, niestety później brak konsekwencji i po dwóch latach wskoczyło mi 105. Ponowny Dukan i zjazd na 95. Kolejne dwa lata i znów wskoczyło mi 105 - głównie jednak przez nogę w gipsie (półtora miesiąca) i związany z tym brak ruchu, a co za tym idzie podjadanie wieczorne przy TV
Latem zacząłem jeździć na rowerze, ale teraz już mam problem gdzie się ruszać. Do biegania mnie nie namówicie, na siłownie nie mogę za bardzo chodzić gdyż mam rozwalony łokieć i sztangi już nie podniosę. Zacząłem trochę chodzić na łyżwy - mam nadzieję, że chociaż tu będzie lepiej. Po za tym to w firmie głównie siedzę przy kompie (w domu też). Nawyki dietetyczne po dukanie mi zostały - cały czas jem śniadania białkowe - głównie serki, twarożki chude i chuda wędlina drobiowa. Z obiadami jest różnie, ale głównie jem mięso (w większości drób) i do tego surówki/sałaty. Najgorzej jest wieczorem - orzeszki, popcorn i drink :) - ciężko z tego zrezygnować.
W ostatnim okresie dukanowym wraz z dietą brałem HMB w płynie. Nie powiem nawet fajnie mnie wyrzeźbiło (20 lat temu trochę ćwiczyłem i figurę mm nawet teraz niezłą - klata cały czas szersza niż brzuch :)
Ponieważ nie chce się kolejny raz męczyć z dukanem pomyślałem sobie, że wspomogę się jakimi suplementami i tu was proszę o poradę bo niestety przez wzgląd na moje problemy sercowe (migotanie przedsionków wyleczone kardiowersją i nadciśnienie) raczej muszę odpuścić wszelkie spalacze. Dodatkową przyczyna łapania masy mogą być tez problemy z tarczycą - mam haschimoto (biorę eutyrox). Zależy mi aby zjechać 10 kg na 95 - to taka moja optymalna waga.
Zastanawiam się czy brać sobie znów HMB i dołożyć do tego jakiś izolat białka? Czy może zaproponujecie coś innego?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Koniu151 Moderator
Ekspert
Szacuny 3035 Napisanych postów 51765 Wiek 34 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 349847
Zaskoczę Cię, na każdej "diecie" można jeść i chudnąć, ba na ułożonej racjonalnie, zgodnie z zapotrzebowaniem kalorycznym będzie nawet jadł kilka razy więcej niż na dukanie.

Zacznij od policzenia zapotrzebowania dostosowanego do Twojej aktywność, w kolejnych linkach masz informację jak dobierać produkty, przepisy na urozmaicenie diety znajdziesz w Kuchni SFD. 
https://www.sfd.pl/-t276436.html - Wzór na zapotrzebowanie kaloryczne
https://www.sfd.pl/-t1135388.html - Źródła węglowodanów w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135440.html-  Źródła białka w diecie. 
https://www.sfd.pl/-t1135648.html - Źródła tłuszczu w diecie. 

TRENER PERSONALNY/(PSYCHO)DIETETYK ONLINE. POMOC W UKŁADANIU DIET I TRENINGOW ONLINE.
KONTAKT: [email protected]

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Dieta pokroju dukana może jedynie doprowadzić do degrengolady metabolicznej.
Co do HMB i ''wyrzeźbienia'' to jest to duża fantazja (efekt placebo).

Jeśli chcesz poprawić sylwetkę trwale to należy przeprowadzić redukcję zdroworozsądkowo, ani bez głodzenia się ani bez stosowania uniwersalnych diet które przyczyniają się do zaburzeń w obrębie gosp. hormonalnej oraz dekompozycji sylwetki.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2017-12-07 14:56:35
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dieta na redukcję - waga 85kg

Następny temat

Dieta na redukcje z małymi problemami.

WHEY premium