SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak samemu sprawdzić stabilność stawu kolanowego?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 15749

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Czy można jakoś we własnym zakresie sprawdzić stabilność kolana, jestem po rekonstrukcji więzadła krzyżowego przedniego, poza tym wszystko w kolanie ok. Czy są jakieś sposoby?
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Na przyszłość przed odpowiedzią warto sprawdzić datę tematu ten jest sprzed aż 10 lat więc raczej mało to już przydatne będzie to dla autora
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
Powiedzmy, ze przy czyjejś pomocy

http://www.rehabilitacja.pl/modules.php?name=News&file=article&sid=503

W tym linku znajdziesz coś takiego jak:
- Test szuflady przedniej
- Test Lachmana
- Pivot shift

Ogólnie testy te sprawdzają jaka jest ruchomość piszczeli względem kości udowej w przód (ACL zabezpiecza właśnie ten ruch)

" Powyższe testy przeprowadza sie po kilku dniach lub tygodniach, gdy wysięk i ból w kolanie jest mniejszy. Tuz po uszkodzeniu, na wskutek bólu, mięsień czworogłowy będzie sie odruchowo napinał (ochronny spazm mięśniowy), co z reguły nie pozwoli na wykonanie miarodajnego testu."

W tym linku znajdziesz coś więcej niż testy- polecam.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Fajny link dzięki. Ale właśnie interesuje mnie czy sam jakoś mógłbym sobie sprawdzić stabilnośc wtedy test jest bardziej obiektywny niż czyjaś opinia. Czy są jakieś proste sposoby?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
No właśnie jak ktoś obcy Ci robi to test jest bardziej obiektywny Bo Ty pewnie byś chciał,żeby już była pełna stabilność i choćby niewiadomo co się działo,to będziesz sobie udowadniał,że jest już ok.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Powiem tak zazwyczaj lekarz mi sprawdzał i mówił oczywiście że stabilne tylko czy powiedziałby inaczej nawet jakby tak nie było? Mi się wydaje że nie jest do końca stabilne tzn jak siedze i kolano mam zgięta na 90 stopni i próbuje powypychać sobie piszczel do przodu to wydaje mi się że robi się szufladka w drugim kolanie nie zauważam czegoś takiego. Lekarz który prowadził operacje mówi że wszystko jest oczywiście ok. Ja mam wątpliwości chciałbym to jakoś sprawdzić. Czy to normalne że po rekonstrukcji robi się szufladka? Czy kolano powinno być w 100% takie jak zdrowe?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Tylko jaki cel miałby Twój lekarz w tym,żeby Cię okłamywać?

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Możne nie chce się przyznać do spartolonej roboty?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
Czy ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje pytania?
1. Czy jest jakaś dobra i łatwa możliwość sprawdzenia sobie stabilności kolana?
2. Czy to normalne że po rekonstrukcji kolano wyczuwam lekkie przesuwania się piszczela do przodu podczas wypychania go (wizualnie tez to widać)
3. Czy kolano po rekonstrukcji powinno być idealnie stabilne czy zawsze pozostaje lekka niestabilność?

Już po raz kolejny zakładam temat w tym dziale i nie otrzymuje konkretnej odpowiedzi. Z tego co mi wiadomo są tu ludzie kompetentni i z wielką wiedzą, ale niestety nie bardzo chcą się nie dzielić jak widać...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Jak długo jesteś po tej rekonstrukcji?
Miałes porządną rehabilitację na to kolano?

Samemu raczej sobie porządnie nie sprawdzisz stabilności.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 33 Napisanych postów 376 Na forum 19 lat Przeczytanych tematów 7450
1,5 roku. Rehabilitacji praktycznie nie miałem. Mój lekarz dał mi zestaw ćwiczeń powoli (za przyzwoleniem lekarza) zacząłem biegać, robić przysiady siłownia itp.
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Saida MMA Coach
Ekspert
Szacuny 119 Napisanych postów 28242 Wiek 35 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 125433
Więc skoro nie miałeś robionej rehabilitacji to jest całkiem możliwe,że masz niestabilność w kolanie. Wybierz się do fizjoterapeuty,on Ci zrobi te testy,będzie obiektywny.

A dalsze postępowanie to już w zależności od tego,czy kolano jest stabilne czy nie.

Feel the pain and do it anyway...

Obecny dziennik: http://www.sfd.pl/[Stara_Gwardia]_Saida_2014-t993979.html 

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

lupina w gardle

Następny temat

Ból mostka

WHEY premium