SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak ryż z tuńczykiem?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe:

Ilość wyświetleń tematu: 42267

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Mam pytanie dotyczące przepisów kulinarnych. Konkretnie chodzi mi o jakieś sałatki, sosy bądź inne przepisy na tuńczyka, które pasowałby do ryżu. Tuńczyka jadam w oleju ale z samym ryżem nie jest zbyt smaczny więc chce to urozmaicić. Przepisy mają być proste, szybkie w przygotowaniu i smaczne. Za konkrety będą sogi.

W kulturystyce najważniejszy jest zdrowy rozsądek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6266 Napisanych postów 76018 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754780
Tuńczyki jest to plemię obejmujące kilkanaście gatunków dużych, drapieżnych, morskich ryb okoniokształtnych z rodziny makrelowatych. Żyją one głównie w wodach Atlantyku, Pacyfiku oraz mórz przyległych. Można je spotkać również na Morzu Północnym i Barensa.

W Polsce szczególnie popularny stał się tuńczyk w puszce. Wynikało to jeszcze kilka lat temu z dość niskiej ceny, dostępności i łatwości przygotowania. Nawet nieszczególnie dobry smak powodował, że sporo osób kształtujących swoją sylwetkę skupiało na nim swoją dietę, jako jedno z głównych źródeł białka. Niestety niedawno cena tuńczyka poszła mocno w górę. Z tego też względu nieszczególnie opłaca się jego kupowanie. Poza tym ma on kilka wad. Jako ryba drapieżna, tuńczyk żyje długo, w związku z czym kumuluje sporo metali ciężkich, w tym toksycznej rtęci. Minusem jest również wspomniana cena, blisko 5 zł za 140 g, czyli ponad 43 zł za kg to sporo. Taniej możemy kupić lepsze jakościowo: makrelę, śledzia, dzikiego łososia, pstrąga, czy dorsza. Więcej na temat jakości tuńczyka w puszce możemy przeczytać tutaj: http://potreningu.pl/articles/4239/tunczyk-z-puszki--jesc-czy-unikac

Jeżeli zakładamy jednak, że czasami wystąpi on w naszej diecie, to warto kupować tuńczyka w sosie własnym i w kawałkach, a nie w olej i rozdrobnionego.

Odnośnie do przepisów, zapraszam do ciekawych w dziale kuchnia sfd: https://www.sfd.pl/Kuchnia_SFD-f356.html Osobiście najlepiej smakuje mi ten oto przepis: https://www.sfd.pl/Danie_z_tunczykiem-t457113.html



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
zrezygnuj z tuny w oleju, lepszy z wody/w sosie wlasnym

Ja tune robie z ryzem dodajac sos pomidorowy (niskotluszczowy) DOLMIO lub UNCLE BENS, zajmuje tylko tyle czasu, ile zagotowanie ryzu. Mozesz dodac przyprawy do smaku, co tam lubisz, tylko bez przesady z sola.

Dobra jest tez tuna z makaronem lub kasza (wlasnie wciagam z kasza, pychota)

Pozdro

no pain, no gain
1

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 696 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4785
Ja robie zwykłą sałatke ważywną: gotowana marchew, jajka, ogórki kiszone, ziemniaki, przyprawy, troche majonezu i tuńczyk w sosie własnym

Trzeba rosnąć
2
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 23 Napisanych postów 696 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 4785
aha i ryż, czasami kukurydza i papryka


Trzeba rosnąć
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Sogi poszły czekam na inne przepisy...

W kulturystyce najważniejszy jest zdrowy rozsądek.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
z tunczyka mozna zrobic idealna paste rybna z serem bialym lub z serkiem wiejskim np. tym odtluszczonym (ja daje tlusty ) + ugotowane, pokrojone w koseczke jajka - wszystko wymieszac, przyprawic i to wszystko
aaaaaa, no i mozna dodac szczypiorku do smaku badz drobno posiekanego ogorka kiszonego. pyyyyyycha.
nie wiem jak sie to ma do ryzu... to juz musisz sam wyprobowac

never pop your nose where you're not supposed to...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 2925 Wiek 49 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17201
LukRecJa: masz SOGa za ten przepis.. pozdro

no pain, no gain

były moderator działu ODŻYWIANIE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 12 Napisanych postów 1885 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 11823
a dziekuje, dziekuje
no i oczywiscie polecam przepis. naprawde pyyyyyyyyyycha i wartosci B:T:W sa ok.
aaaa zapomnialam dodac ze jak ktos moze (np bo jest na tluszczowej) niech polaczy to wszystko majonezikiem a jak nie moze to odrobina jogurtu naturalnego i jest elegancko.

ja takze pozdrawiam

never pop your nose where you're not supposed to...
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 2779 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 55245
125gr ryżu
4 całe jajka
puszka tuńczyka
pół puszki kukurydzy
majonez albo oliwa z oliwek

Wszystko mieszasz,przyprawiasz i wcinasz

"I'm Neutral, BUT - Not Afraid You"
2

"I'm Neutral, BUT - Not Afraid You"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 78 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 558
Polecam z makaronem z tuńczykiem. Papryke i cebule podtusić i przyprawić (można dodać czosnku drobno posiekanego) dodać tuńczyka, pokrojone olivki i podgrzać. I naprawde dobry obiadzik. Najlepszy makaron do tego to świderki.

Climb more think less
Pozdrawiam Bonatti

Climb more think less
Pozdrawiam Bonatti

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 1070 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 58323
Czesc
Ryz
Mrozone albo swierze warzywa
Ogorek kiszony
Puszka tunczyka
Bialko jajka(ja zawsze wrzucam cale jajka do kanapek do szkoly, a pozatym najczesciej jem to po treningu i dlatego nie biore zoltka)
Przyprawy do smaku(ja lubie ostre ale nie wolno z nimi przesadzac bo bardzo po nich suszy)
Wszystko oprocz tunczyka i ogorkow gotujemy. Po ugotowaniu i wymieszaniu posypujemy przyprawami i/lub czyms zielonym.


Mozecie zedrzec nas z ulicy, ale ulicy z nas nie zedrzecie!
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Anoreksja-drogie panie...

Następny temat

jak to jest z tymi płatkami?

WHEY premium