SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak rozruszać ręke po złamaniu (kość promieniowa)

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 8368

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 73 Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 1783
Witam. Mam rękę po złamaniu. Konkretnie kość promieniowa z przesunięciem (to ta od nadgarstka xD). Była operacja i śruba. Miną pewien czas śrubę mi wyciągali, rękę jest zagojona z wierzchu. Wczoraj wyciągi mi szwy. Lekarz powiedział, że teraz należy rozruszać rękę. Mówił coś żeby w mydlinach skręcać nią i takie tam. Oznajmił również, że jak nie pomoże to konieczna będzie rehabilitacja. I dochodzimy do setna sprawy. Chciałbym ją prawidłowo rozruszać bo nie mam zamiaru tracić czasu na jakąś rehabilitacje . Chciałby zacząć ćwiczyć z powrotem. Dłonią ruszam prawie normalnie. Tzn. pieść mogę zacisnąć , przy szybkim skręcaniu w prawo (lewa ręka) tylko leciutko poczuje coś ) no i najgorsze nie mogę podnieść dłoni za bardzo do góry, tzn. ustawić ją prostopadle do reszty ręki, także np pompek nie zrobię. Czy ma ktoś jakieś porady odnośnie jak to rozruszać? Może miał ktoś podobny problem? Proszę o odpowiedź.(P.S do zaleceń lekarza będę się stosował ale chciałbym coś jeszcze zrobić żeby na pewno uniknąć rehabilitacji).
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 4 Wiek 34 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 409
ja mialem podobne zlamanie,abu ja rozruszac bralem kilowy krazek i zataczalem nim koliste ruchy nadgarstkiem, a pompki robilem na uchwytach,z czasem reka sie rozruszala i teraz jush praktycznie nie ma znaku po zlamaniu procz blizn po 4 srubach
1
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Naciągniecie wiązadła.

Następny temat

Chyba mi serce przestalo bic ?

WHEY premium