SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak robić, żeby bylo najlepiej ?

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1697

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
Poczytalem troche forum i mam lekki zament w glowie... jedni zaraz po treningu jedzą same wągle proste o wysokim IG a posilek bialkowy 30 min puzniej (tak do tej pory robiłem) inni natomiast jeszcze w szatni piją białko a 30 min puzniej posilek węglowo-białkowy a ktośtam z kolei znowu cos innegoe...

Kiedy jest najlepsza pora na picie białeczka (mam Olimp Provit 85, czyli głownie z soi, ale na drozsze neistety niemialem sarki) odrazu po treningu (jeszcze w szatni) czy 30 min puzniej ?

pozdrawiam

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
od razu po treningu - albo wafle ryzowe, albo banany... w kazdym razie wegle proste o wysokim IG, a po okolo 45 minutach okolo 40g bialka wolnowchlanialnego

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
to jak to w koncu jest... Ponizej cytat z medycynysportowej
http://www.medycynasportowa.pl/index.php?go=chwsz&artykul=bialka

___________________________________________________________
Najnowsze badania dowodzą, że spożycie mieszanki białkowo-węglowodanowej natychmiast po treningu i w 2 godziny po jego zakończeniu może prowadzić do intensywniejszego wydzielania insuliny i hormonu wzrostu, dwóch anabolicznych hormonów, które mogą zwiększyć przyrost masy mięśni.
____________________________________________________________

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
wystarczylo wejsc w dzial odzywianie i zapznac sie z podwieszonymi postami
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
faku ja to juz zrobilem ... zapewniam Cię tylko poprosty każdy pisze inaczej. Jako przykład masz wypowiedź Seewy'ego i cytowany przezemnie tekst z medycyny sportowej ...

Białko (z odrzywki) należy jeść odrazu po treningu czy lepiej odczekać 30-45 min ?

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Fuckmaster ZASŁUŻONY
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 31902 Wiek 37 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 94099
po treningu - misoo mi pisał - weglwodanniki a potem normalnie posilek - bialko - cycki kuraka no + ryż czy cos takiego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 363 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 5286
ale ok... cytat z podwieszonego postu Si2uiel'a
________________________________________________
Ad8. Po treningu szczególnej wagi nabiera uzupełnienie glikogenu w mięśniach. Najlepiej zabrać się do tego natychmiast po skończeniu ćwiczeń. Niech będą to węglowodany proste o wysokim indeksie glikemicznym. Popularne banany nie są najlepszym rozwiązaniem gdyż zawierają błonnik więc ich masowe spożywanie po zakończeniu ćwiczeń nie jest do końca uzasadnione. Najlepszym wyborem będą wafle ryżowe o IG równym 133. 50 g takich wafli szybko uzupełni w naszym organiźmie straty glikogenu i powstrzyma katabolizm białek mięśniowych. Kolejny posiłek spożywamy godzinę po zakończeniu ćwiczeń i to on tak naprawdę jest posiłkiem po treningowym. Na niego powinno się składać spora ilość węglowodanów złożonych i pełnowartościowych białek.
__________________________________________________

Pewne jest to że potreningu trzeba wszamić troche węgli o wysokim IG, a jak z białkiem ? Jak wyżej już wspomniałem mam odrzywke Olimpu Provit 85 jest to w ok. 90% białko soi wienc wolnowchłanijące się. Bardzo zaintrygowało mnie to co przeczytalem na medycnie sportowej "...spożycie mieszanki białkowo-węglowodanowej natychmiast po treningu i w 2 godziny po jego zakończeniu może prowadzić do intensywniejszego wydzielania insuliny i hormonu wzrostu..."

Niewiem niby to taki szczegol z tym bialkiem. Co mam zrobić pić to bialko odrazu po treningu razem z WW a nastepny posilek za 2 godz (też B-WW), czy robić tak jak zawsze robilem (i inni zresztą też), że po treningu wegle o wys. IG a pozniej posilek B-WW ?

pozdrawiam

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Seewy Piękny Zbyszek
Ekspert
Szacuny 116 Napisanych postów 21032 Wiek 40 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 208598
po treningu ww wysokim IG (banany moga byc jak nie masz wafli )
lub jakies antykataboliki (bcaa np.)

teraz tak:
-jezeli to jest trening na rzezbe - to w okolicach 45-60min spozywamy bialko wolnowchlanialne (~40g), lub jezeli jest to trening w godzinach rannych lub poludniowych to mozesz dorzucic troche ww o niskim ig

- jezeli jest to trening na mase - po treningu ww o wysokim ig, potem 75-90 minut porzadny posilek b-ww (zlozone)

FITNESS ACADEMY King Square Kraków


"Oddycham głęboko, stawiam piedestały. Jutro będe duży, dzisiaj jestem mały..."

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Ławeczka

Następny temat

Tabelki

Wiecej