SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak przetrwac na rowerze w zimie

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 9296

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a) Temat przeniesiony przez zaborek z działu Sporty Extremalne.
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
Dla tych co lubią jeździc na rowerze podczas zimy wyskrobałem coś.

Po pierwsze pamiętamy że jak są za duże mrozy to nie śmigamy jeździć na rowerze bo może to się skończyć tym że następny tydzień spędzimy w łóżku (a tego chyba nikt nie chce). No i po drugie jesteśmy bardziej narażeni my i jak i nasz rower na uszkodzenia (uszkodzenia co za słowo) podczas zimy. Aha jeżeli mamy amora to podczas minusowej pogody praca amosia ulegnie pogorszeniu, albo tak tak to jest prawda może przestać działać. Jak jest minusowa pogoda to ja bym radził wam wziąść ze sobą okulary (polepszą widoczność, tylko nie przeciwsłoneczne, chociaż jak jest dużo śniegu to mogą być), albo gogle takie jak maja narciarze albo snowbordziści, albo kask a pod kask jeszcze czapke założyć. Lepiej oddychać przez nos dzieki temu unikniemy tam jakiegoś zapalenia płuc mialem to czesto a nie wiem o co w tym chodzi. Chronimy jeszcze stawy bo zimno im nie sprzyja. Przed wyjechaniem w trase oczywiscie malutka rozgrzewka. Uwazamy na lodzie bo poslizgi sa fajne ale jak nauczymy sie rower opanowywac. Aha jeszcze mozna kupic sobie opone zimowa (brak poslizgów)albo po prostu samemu zrobic tak jak ja to zrobilem. Kupilem opone za 20 zł dębicy (haha reklama) szerokości 2.0 ale menda wygląda na szerszą. Zajechałem do sklepu jakiegos metalurgicznego kupiłem kilogram srubek i do tego naktętki. W domu okazało się że śrubki są za długie no to bosch i jazda, skróciłem je i w oponie mam 111 kolców. Robimy to tak że najpierw wiertarką robimy dziury w oponie, bierzemy śrubke i wsadzamy ja w dziurke nie od strony bierznika tylko od no powiedzmy wewnątrz opony dalej chwytamy nakretke i od strony bierznika nakrecamy na srubke pozniej klucze i dokrecamy no i tak to sie robi. Aha śrubki radziłbym wybrać z zaokrąglonym łepkiem wtedy dętka nam się nie przebije. A jeżeli juz mamy śrubki które mają kwadratowe łepki to wtedy wsadzamy w opone jeszcze jedna detke (nie nadmuchaną) normalnie ją układamy, albo oponę przyciętą to znaczy ucinamy boki opony. Koszt opony zimowej to od 90-kilkaset zł, a własnej produkcji kosztowało mnie 33 zł (kombinować trzeba). Chyba jasno wszystko wytłumaczyłem? Jak nie to pytać.

A tak wsadziłem śrubki w opone(widok z góry)

0 0
0
0 0
0
0 0
0
0 0

No tak to wygląda.

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeśli jesteście zainteresowani poprawieniem swojej szybkości, która jest tak ważnym aspektem w każdym sporcie zapraszam na:
http://www.sprinterzy.com/

Portal z najnowszymi wiadomościami ze świata sprintu, ciekawymi wywiadami, coś nowego na rynku. Chętnie pomożemy Ci zwiększyć Twoją szybkość.

Zapraszamy także do polubienia nas na Facebooku:
http://www.facebook.com/sprinterzycom




Zmieniony przez - 0700Runner w dniu 2012-05-30 11:27:49
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 4637 Wiek 41 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 17515


hrhr

**Moderator SFD**
***Członek MAFII RED***
**Jestem typem ajak!**

** eX Moderator SFD **

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851


hmmm widok z gory opony sie popsul bo text kopiowalem z notatnika i cos sie rozjechalo, a ma to wygladac tak, te czarne kropki to śrubki of course

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
hmmm ten to przymarzł

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 32 Napisanych postów 3576 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 23555
hiper mega wy***any pomysl z tymi srubkami. jak tylko postawie swojego bajka, to se tak zrobie. Big sog 4 U

"jedyną drogą rozwoju jest ciągłe podnoszenie poprzeczki, jedyną miarą sukcesu jest wysiłek jaki włożyliśmy aby go osiągnąć"
BROŃ (miecze,sai,itp.), DUŻY WYBÓR, TANIO!!!! INFO I PYT. NA MAILA
MAFIA SFD RULEZ
Szacunek Lojalność Zaufanie

On też może być sportowcem.
www.dssk.pl

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11145 Napisanych postów 51525 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ja mam taką opone do sprzedania - okolo 220 wkretow - znakomite trzymanie drogi iskry przy ruszaniu na betonie
popchne za 50zł - zero zuzycia i wysciełana od spodu dodatkowo
pozdrawiam

najlepsiejszy dzial w historii
https://www.sfd.pl/forum.asp?forum_id=134&forum_title=Sporty Extremalne 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 4473 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 18798
Trza byc twardym to po pierwsze bo przy -10 to nawet gile w nosie zamarzaja jak sie jezdzi
Po drugie koniecznie trzeba miec pompkie jakas przy sobie bo jak rower w cieple stoi i na zimno wyjedzie to sie flaki robia (noi rzeba pamietac o sspuszczeniu powietrza przed powrotem )
Moje amorki przestaja dzialac przy -20 stopniach (dzisiaj probowalem ) , przy - 10 jeszcze troche dzialcza .
Ja mam oponki 2,3 i bez kolcow da sie jezdzic , ale tylko po srednio ubitym sniegu . Na kolcach raz jezdzilem i musze powiedziedz ze zadna przyjemnosc . Trzyma sie drogi prawie jak na asfalcie , a w zimie szczegolnie fajnie jest na ostrych zjazdach jak sie 10 metrow na hamulcu jedzie i sie dalej przyspiesza
Gleby sa tez przednie .

"Nie mozna mówić o Hitlerze ,że był głupkiem
Głupek nie zdobywa połowy świata" - Moj nauczyciel od historii.

" Życie jem jak Milkę ,
Bo wiem że jestem lśnieniem
I oka mgnieniem że będę wspomnieniem "

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 20 Napisanych postów 12783 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 104474
To hamuj biegami





_______E=mc2 Rulezz______
=Moderator w dziale Trening=
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 14 Napisanych postów 10494 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 50243
hehe jak ja dawno nie jeżdziłem zimą
fajny post, moze sie komus przydać

~~~~~~~~~~~
Moderator działów:
*Nasze Hobby
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

~~~~~~~~~~~
Moderator działu:
*Sporty Extremalne

"No SaLvAtIoN, no forgiveness"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
wlasnie patriot najgorsze jest ze gile zamarzają

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 8031 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 28851
Siedząc i nudząc sie w szkole uswiadomilem sobie ze trzeba jeszcze coś napisac i ot oco wymyslilem: trzeba jeszcze pamietac zeby uzyc odpowiednio gestych smarow i olejow. Dobra rzecza moze byc nawoskowanie linek, jak ktos ma Gripy (Gripshifty) to tym bardziej powinien to zrobic. Twarz-by trzeba bylo ja nasmarowac kremem jak na dworzu -20 bo jak -5 to nie trzebahttps://bundles.sfd.pl/../../buziaki/1.gif[/img] na nogi mozna jeszcze zalozyc getry czy nakolanniki. No to jak sie tak ubiezemy to bedziemy wieksi niz ktorykolwiek user na sfd Mozna sie zaszczepic przeciw grypie, albo innym badziewiom Wydaje mi sie ze podczas niskich temperatur organizm zuzywa wiecej energii, nawet na ocieplanie, wiec jemy wiecej Uzupelniamy plyny, ale nie bierzemy jej z bidonu ktory moze znajdowac sie w koszyku ktory jest przykrecony do ramy (tamta juz jest pewnie zamarznieta na nogi mozna jeszcze zalozyc getry czy nakolanniki. No to jak sie tak ubiezemy to bedziemy wieksi niz ktorykolwiek user na sfd Mozna sie zaszczepic przeciw grypie, albo innym badziewiom Wydaje mi sie ze podczas niskich temperatur organizm zuzywa wiecej energii, nawet na ocieplanie, wiec jemy wiecej Uzupelniamy plyny, ale nie bierzemy jej z bidonu ktory moze znajdowac sie w koszyku ktory jest przykrecony do ramy (tamta juz jest pewnie zamarznieta na nogi mozna jeszcze zalozyc getry czy nakolanniki. No to jak sie tak ubiezemy to bedziemy wieksi niz ktorykolwiek user na sfd Mozna sie zaszczepic przeciw grypie, albo innym badziewiom Wydaje mi sie ze podczas niskich temperatur organizm zuzywa wiecej energii, nawet na ocieplanie, wiec jemy wiecej Uzupelniamy plyny, ale nie bierzemy jej z bidonu ktory moze znajdowac sie w koszyku ktory jest przykrecony do ramy (tamta juz jest pewnie zamarznieta[img]../../buziaki/1.gif" alt="" />Mozna wziasc plecak i termos. Ale najwazniejsza rzecza o ktorej zapomnialem a patriot przypomnial jest sprawa pompowania dętek=pompujemy na zewnatrz, czyli na dworzu. To tyle.

Pozdrawiam

Na www.sfd.pl od sierpnia 2001 roku!

--- To miejsce na Twoją reklamę---

Moderator:
-Sporty Extremalne-
-Rowery-

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

OFF - ROAD

Następny temat

Trial-rowerowy

Wiecej