SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak postąpić w sprawie pobicia?

temat działu:

Sztuki Walki

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 29548

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dziś była tak sytuacja ze zaczepiło mnei na ulicy 2 typów,biliśmy sie ale niepodołałem im bo byli o 3 i o 4 lata starsi.Byli troche podpici wiec szukali zaczepki.Jad dostałem porządnie to poszłem na policje z kumplem.Tam spisali te protokoły i inne pisemne duperele a potem pojechaliśmy do nich na chaty ale ich niebyło.Później jak wracałem do domu ich spotkałem i zaczeli przepraszać i chcieli sie dogadać że zapłacą mi za porwane ubranie i żebym wzniósł oskarżenie na policij i żebym nierobiłsprawy w sądzie bo mogą mieć potem kłopoty. Mam poobijaną twarz--fimfy pod oczami i porwaną kórtawe. Co radzicie zrobić? odwołać to na policij? zresztą czy tak sie da? czy robić sprawe? sam niewiem.Jak ktoś sie zna na takich sprawach to prosze o odpowiedzi

<<<skacz skacz jak Adam Małysz>>>
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 11 Napisanych postów 2470 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 14730
...zaczną pękać jak kondony z kiosku...
heheehe


https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Kung-Fu Shaolin (Długa Pięść, Biały Żuraw)

Pozdrawiam, Paweł.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Ciotecko to zabrzmi ale darowalbym pedalom, pojda siedziec za takie "przepychanki" wyjda i cie zaqrwia albo wjazd na rodzine zrobia. Ja bym darowal, ale kase kurtke bym wziol.

-------===!POLISH+POWER!===------
http://wiem.onet.pl/wiem/snd/77477-5757-h.mp3

Zmieniony przez - Bahamut w dniu 2003-12-13 21:42:52
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Niemam sie zabardzo czego bać z ich strony bo są z mojego bloku i z widzenia ich znam od dziecka.Są to kozaczki ale nieaż takie żeby mi coś jeszcze potem zrobić.Ale chcieli sie pogodzić i zapałcić za kórtke jak odwołam oskarżenie tylko ja niewiem co teraz z tym zrobić.Co mam powiedzieć na policij? że jusz sie dogadałem ze sprawcami zajścia i że odwołuje to wszystko co spisywali cały wieczór? wyjde na głupka(chyba)
Zresztą mnie pobili i jak zobaczą że zaraz im darowałem i że nic sie neistało to dalej bedą kozaczyć.


<<<skacz skacz jak Adam Małysz>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
ja bym właśnie nie darował, niech mają za swoje
nasze prawo jest takie że nie pójdą siedzieć, najwyżej co dostaną wyrok w zawieszeniu, a koszty krzywd które ci wyrządzili bedą usieli zwrócić czyli za kurtke i ew. koszty leczenia jakie poniosłeś. A ruszyć cię później nie będą mogli bo dostaną już większą kare. najlepiej zrób tak że po spawie naślij na nich kumpli żeby dali im jeszcze nauczkę, wiedzieli że to przesłanka od ciebie ale nie byli bezpośrednio z tobą związani, żeby nie możnabyło noc yobie zarzucić. mój kumpel tak zrobił dla gościa który wybił mu 2 zęby po procesie ten co mu wybiłe te zęby bał się wogóle pokazywać na osiedlu na którym mieszkał


Im więcej wiem tym bardziej wiem, jak mało wiem!!
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42
1

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
ale ta sprawa w sądzie,,niechciałbym tam jeżdzić--tyle z tym kłopotów.Ale jusz niewiem co robić.Aż tak bardzo mnie niepoobijali ale twarz mam obitą,,siniaki spore tylko więc niewiem czy sie opłaca robić sprawe.Zejdą po tygodniu a sprawa w sądzie bedzie sie ciągnąć,poco te nieprzyjermności? a tak jak bym wycofał oskarżenie to mówili że oddadzą za kórtke kase i przepraszali. To powiecie czy da sie wycofać oskarżenie? i czy mam wycofywać? co mi sie bardziej opłaca? czekam na komentarze

<<<skacz skacz jak Adam Małysz>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 144 Napisanych postów 7358 Wiek 40 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 36022
Swieta ida, Daruj (bierz kase za kurtke i powiedz ze jeszcze jeden taki numer to idziesz na gliny, z reszta teraz pewnie sie zesrli juz troche bo zobaczyli ze sie niecertolisz tylko zglaszasz)

-------===!POLISH+POWER!===------
http://wiem.onet.pl/wiem/snd/77477-5757-h.mp3 
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 25 Napisanych postów 2687 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 52673
Ja osobiście radzę nie odpuszczać - jak odpuścisz to kto wie co tym cwaniaczkom przyjdzie do głowy jak Cie następnym razem spotkają zawiani? Może rozwalą Ci śmietnik na głowie a potem też będą chcieli przepraszać? Poza tym trzeba pamiętać, że zdrowie ma się w życiu jedno - Ja swoje wyceniam na więcej niż słowo "przepraszam".
Odnośnie dalszych pytań - możliwość wycofania może być utrudniona, jeżeli sytuacja została zakwalifikowana jako art. 158 K.K. ( czyli bójka / pobicie właśnie ) a nie jako art. 217 K.K. ( uderzenie człowieka, inne naruszenie nietykalności cielesnej ). Sądząc z opisu jaki przedstawiłeś to raczej jest właśnie 158 K.K., jeżeli uważałeś jak "spisali te protokoły i inne pisemne duperele" to wiesz jaka jest wstępna kwalifikacja prawna czynu. Od tego sporo zależy - 217 K.K. jest ścigany z oskarżenia prywatnego co wybitnie ułatwia ewentualne wycofanie oskarżenia, nawet jeżeli się już takowe złożyło, zaś 158 K.K. chyba z publicznego, co powoduje że po zgłoszeniu zawiadomienia o przestępstwie sprawa leży już tylko w rękach policji ( ewentualnie prokuratora ) i "wycofanie" oskarżenia może nastąpić w drodze kombinacji z zeznaniami. A w to się lepiej nie bawić, bo nawet jeśli się uda to w przyszłości policjanci mogą być niezbyt skorzy do pomocy. Jeżeli kwalifikacja prawna to 158 K.K. i zdecydujesz się kontynuować sprawę, to powinieneś szybko udać się do lekarza na obdukcję, która potwierdzi Twoje obrażenia, gdyż jednym ze znamion przestępstwa bójki jest narażenie na minimum średni uszczerbek na zdrowiu ( czyli w/g K.K. trwający dłużej niż 7 dni ). Pozdrawiam,

"Real niggers do what they wanna do, bitch niggers do what they can do"

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 7 Napisanych postów 516 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 10479
&#8222;Dziś była tak sytuacja ze zaczepiło mnei na ulicy 2 typów,biliśmy sie ale niepodołałem&#8221;
ciekawe , taki tekst świadczy o tym że to bójka a nie pobicie.

Bójka, z punktu widzenia prawa oznacza starcie trzech lub więcej osób wzajemnie zadających sobie razy, z których każda występuje w podwójnym charakterze - jako napadnięty i jako napastnik.

A wszyscy uczestnicy bójki podlegają karze , choć Karalność udziału w bójce, wynikająca z kodeksu karnego, uzależniona jest od jej skutków.

Powiedz ? czy gdybyś zdołał się obronić też byś pobiegł na policję ( czy to tylko taka forma odwetu)

Moim zdaniem powtarzam Moim zdaniem daj sobie spokój z policją , nie wiem kim są ludzie z którymi walczyłeś ale skoro Cię przeprosili to tak źle z nimi nie jest .
Twoje obrażenia nie wskazują na to by sprawa (jeżeli będzie zakwalifikowana jako pobicie ) była prowadzona z urzędu a zatem wystarczy nie składać pozwu do sądu i sprawa umrze śmiercią naturalną.


Pozdrawiam !!!

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img] SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB SFD FIGHT CLUB [img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

Pozdrawiam !!!

SFD FIGHT CLUB

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Ja bym nic nie wnosl zadnego oskarzenia na psy!pujdz i wycofaj zenania!dorwij smieci wez flote za ubranka a puzniej wez paru koleszkuf i dorwij chamanuf:)nastrasz ich troche powiedz ze jeda do lasu czu cos w tym stylu:)zaczna pekac jak kondony z kiosku :) i niema wybac wywal jednemu i drugiemu z liscia:)jak dzwk... :) i powiedz ze twoja twarz trosze kosztuje:) wez ondnich ze 100zl bedziasz mial na odrzywke:)ja bym tak zrobil bez wachania:) CWANIAKUW TRZEBA TEPIC JAK KARALUCHY!!:)

Grabej^^
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51557 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
To było raczej pobicie,,zaczepili mnie i odrazu zaczeli walić mnie po pysku potem sie biliśmy bo przecież jak mnie bili to i tez musiałem sie bronić ale we 2 mnie nap*****lali( byli starsi o 4 lata) i pobili.Zeby to była solówka jeden na jednego i bym przegrał to napewno nieposzedł bym na plicje ale we 2 mnie nawalali i poobijali i dotego bez dłuższej rozmowy--wpierw mnie wyzwali przekleństwami a potem zaraz walili mi po ryju. A do tego jeszcze bardziej mają przesrane bo wczoraj po tej bójce w nocy całkiem sie na***ali i wyzywali przejeżdżajacy radiowóz--policja ich łapneła a oni jeszcze stawiali opór i wyzywali policjantów ale jak dostali pare kopów to przestali--pootem w kajdanki i do radjowozu.Więc teraz mją więcej zażótów oprócz tego żem nie pobili to jeszcze do policij sie żucali.Jutro jade na obdukcje. Zdrowie jest najważniejsze jak to kolega wcześniej powiedział,zresztą jak za każdym razem ktoś bedzie darował takim cwaniaczkom to bedą sie czuli bardziej bezkarnie i znów mogą kogoś potłuc. A żeby sprawa trafiła do sądu to trzeba jeszcze jakis pozew złożyć? czy to jakos samo idzie automatycznie do sądu jak obdukcje zrobie?




<<<skacz skacz jak Adam Małysz>>>
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 9 Napisanych postów 4597 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 15690
tak se czytam niektore wypowiedzi i niewiem czy sie smiac czy plakac szczegolnie te z wywozeniem do lasu itp. ludzie czy was po glowie bito jak bylisice mali? a ty poszedles na policje kolesie powiedzieli ze ci kase oddadza i cie przeprosili co jeszcze chcesz? jak bym mial latac na policje ilekroc w******l mi ktos chcial spuscic to bym po zycia w sadzie spedzil wez te kase daj im grabe i idz w ****u jak sie powtorzy wtedy nie ma przebacz ale rob jak chcesz tylko pamietaj lepiej miec przyjaciol niz wrogow a i po co miec na osiedlu opinie donosiciela? rozumiem jak by kolesie cie pobili i jeszcze zaczeli cie straszyc ze jak pujdziesz na policje to ci jeszcze poprawia wtedy z miejsca bym polazl na policje ale tak to wez se daj spokuj poprostu

https://bundles.sfd.pl/../../buziaki/29.gif[/img]SFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUBSFD FIGHT CLUB[img]../../buziaki/29.gif" alt="" />

https://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

****SFD FIGHT CLUB****
jeneral Broni (niezla laska ta Bronia)

bo zycie to nie je bajka to ciezka je bitwa

http://www.sfd.pl/topic.asp?whichpage=37&topic_id=91981 -strona klubowa (przylacz sie)

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

WOREK "MICHALCZEWSKIEGO"

Następny temat

Palka teleskopowa

WHEY premium