SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poradzić sobie z Dyskopatią!!!--ja już nie daje rady

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 10153

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Witam

Mam 25 lat, 193cm, ok 100kg. Mam również lekko okrągle plecy.

Od podstawówki prowadziłem aktywny tryb zycia( dużo sportu: najpierw: kosz, siatka,w okresie studiowania: pływanie, rower,siłownia)

Niestety od zeszłych wakacji ( 11.08.2008) mam problemy z dyskopatią ( L4-L5 i L5-S1)

Nabawiłem sie jej na siłowni,źle chwyciłem ciężar i za szybko chciałem się wyprostować.Robiłem trening hantlami klatki piersiowej.
To był przysłowiowy gwóźdz do trumny.
Bo ten proces zwyrodnieniowy trwał pewnie od jakiegos czasu.

Bolało strasznie w odcinku L-S. Ból nie poszedł do nogi.
Karetka zawiozła mnie do szpitala, bo sam nie mogłem wstać z łóżka
Najpierw leżałem w szpitalu, na chirurgi , gdzie postawili błędną diagnoze: naderwanie mięsnia grzbietu.
Wykonano mi RTG:w odcinku L-S wykazał Spina Bifida ( niepełne spojenie)


(Wrzesien 2008)

Ból nie ustępował, wiec udałem sie do fizjoterapeuty.
Zaczełem rehabilitacje. I uzupełniałem ją badaniami diagnostycznymi.

Wykonałem MRI,RTG(Th) badania krwi, moczu.

---MRI wykazał dwie przepukliny L4-L5 i L5-S1.
---RTG (Th) w opisie było: podejrzenie ch.Scheuermanna
---Reszta badań w normie

MRI wykazał dwie przepukliny L4-L5 i L5-S1 ( wynik odebrałem w lutym tego roku)

(Marzec 2009)

Po otrzymaniu wyniku dostałem skierowanie do szpitala ,byłem 4 tygodnie( cały marzec) w szpitalu na oddziale rehabilitacyjnym gdzie miałem takie zabiegi jak:
- fango
-hydroterapie
-theraplus
-prady dd
-kinezyterapia
-laser

Nic nie pomogło, nawet w miedzyczasie się pogorszyło.
Tzn. Dalej ból w odcinku ledzwiowym, jakby w centrum kreogslupa i bardziej z lewej strony.

Po tem kontynuowałem leczenie prywatnie u fizjoterapeuty ( spec.od terapii manualnej kaltenborna ale facet był także po innych kursach) wzmacniałem miesnie brzucha i się oszczędzałem ( zresztą oszczedzam się od tego wypadku na siłowni)

(kwiecien 2009)
Kupiłem nowe łóżko i nowy sredni-miętki materac.Dalej bez zmian

Nic nie pomagało, naprawdę nic. Zaczełem chodzić na basen gdzie pływałem grzbietem aby odciążyć plecy. Ćwiczę równiez w domu, mam taka dużą piłke, dyski sensomotoryczne, wykonuje cwiczeia zalecone przez fizjo,

Dalej nic.

(Czerwiec 2009)
Postanowiłem troche poszukać jakiejś profesjonalnej klinki gdzie by się mną profesjonalnie zajęto i trafiłem do CKR w Konstancinie.Wydałem w ch...j kasy.

(Lipiec 2009)
W lipcu miałem tam 2 tygodniową kurację. Gdzie korzystałem z :
-basen,sauna
-wyciąg pulsacyjny
-terapia indywidualna z osteopatą
-kriokomora ogólnoustrojowa
-prady TENS
-Terapii Master SET

i znowu to samo, nic sie nie polepszyło, w miedzyczasie było znowu gorzej.

(Sierpień 2009)
Pod koniec wakacji zaczełem, akupunkture pod okiem ortopedy-traumatologa( chodziłem do niego jakies 3 miesiące, bez najmnijeszego efektu, poza siniakiami od nakłuć)

(Październik 2009)
Ostatnio zaczełem McKenziego u terapeuty po kursach ABCD( jakieś 3 tygodnie temu) i znowu nic. Ani się nie pogorszyło anie nie polepszyło.

Od jakiś 2 miesięcy mam lekkie ciągnięcie w lewej łydce.

Nie mam ubytków neurologicznych, ale boli mnie cały czas w kregosłupie, w odcinku ledzwiowym.Ostatnio pobolewa mnie również jakby w przejsciu miedzy L a Th.

Byłem u 3 neurochirurgów : żaden z nich nie widzi wskazań do zabiegu i mi go raczej odradzają.

Żadne leki przeciwbólowe( ketonal, ketonalduo, zaldiar) nie pomagają, a po sirdaludzie jestem spiący i mam sucho w gardle

Aha ból występuje non stop ok 17h/day. Podczas snu mam jedynie niewielką ulge.
Żadna pozycja czy cwiczenia nie przynosi ulgi.

Założyłem tu ten wątek, bo może ktoś podsunie mi jakiś pomysł, da jakąs radę jak zaleczyć/wyciszyć dyskopatię.

Chciałbym wrocić kiedyś do sportu.Albo inaczej do życia bez bólu.
Na dzień dzisiejszy jest załamany i nie wiem jak sie ratować!!!

Mieszkam na Pomorzu jakies 50km od Trójmiasta.

Jakies porady?



Zmieniony przez - morenojr w dniu 2009-11-24 19:08:12
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
No widzisz Rzezniku ja bym nie szedł, ja sie boje operacji i chce wykorzystac wszystko co jest do wykorzystania zeby uniknąc zabiegu.
Kto wie co bedzie ze mna po takiej op za 5-10 lat?

A te 10 tys to nie ejst tak drogo.
Dla przykłądu stabilizacja z implantem DIAM , to koszt około 17 tys ( tyle kosztuje taki zabieg w Konstancinie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 15 Napisanych postów 1012 Wiek 40 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 5533
witam
co moge ci poradzic to bdb lekarza ordynatora szpitala w słupsku
pana gałązke jest on neurochirurgiem
przyjmuje priv wizyta 130pln
byłem z kumplem duze ludzi go chwali nawed spodkałem tam ludzi z 3miasta
uwierz mi on ci pomoze
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 44 Napisanych postów 291 Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 2963
To co było robione mogłoby jeszcze zostać uzupełnione o diagnozę neurodynamiczną. Byc może układ nerwowy mechanicznie nie pracuje jak powinien co jest powodem bólu.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
przyznam sie że nie spotkałem się dotychczas z diagnozą neurodynamiczną.
Co to? Czy jest to dostępne u nas w PL?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Trzeba się zastanowić nad jedną rzecza. Mianowicie byles na terapii manualnej, spotkałes sie z osteopatą, byłeś na mckenzim. Zakładam ze byli to dobrzy terapeuci i im nie można nic zarzucic i pracowali jak mogli. Wszyscy oni skupiali się na Twoich objawach bólowych skumulowanych w kręgosłupie.

Ja zadam Ci zupełnie inne pytanie czy przed nieszczęśliwym podniesieniem cięzaru który spowodował uszkodzenie miałeś jakieś inne kontuzje, dolegliwości? Typu skręcony staw skokowy, skrecenie kolana, złamania w obrębie kończyn dolnych albo chociazby jakies upadki cokolwiek co Ci się przypomina zastanów się ??

To co Ci sie przypomni być może mogło być poczatkiem twojego schorzenia a dyskkopatia jest tylko objawem tego co sie dziaó juz wczesniej w Twoim organiżmie

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Tak ,miałem 3 razy skręcony staw skokowy:
--2xlewy
--1xprawy
( za każdym razem miałem nogę w gipsie 2 tygodnie)

i Tak miałem jakiś 2-3 lata przed tym wypadkiem na siłowni skręcone kolano ( lewe), które po dzis dzień się potrafi boleśnie zblokować.

a w wieku 9 lat miałem usuwany wyrostek robaczkowy. Wiecej urazów, złamań,skręceń, operacji nie miałem.




Zmieniony przez - morenojr w dniu 2009-11-25 10:08:50

Zmieniony przez - morenojr w dniu 2009-11-25 11:01:45
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 57 Napisanych postów 2417 Wiek 36 lat Na forum 17 lat Przeczytanych tematów 25080
popieram piotra , ale zastanawiam sie tez czy moze terapia nawet jesli byla trafna to moze poprostu byla zbyt krotka , zaleczanie krazka moze trwac pare ladnych miesiecy

GO HARD OR GO HOME

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
To co Ci sie przypomni być może mogło być poczatkiem twojego schorzenia a dyskkopatia jest tylko objawem tego co sie dziaó juz wczesniej w Twoim organiżmie

Panie Piotrze czy mogłby Pan powiedzieć coś niecoś wiecej
( teraz gdy przypomniałem sobie o tych skręceniach i urazie kolana )
na temat tego schorzenia, o którym Pan pisał w swojej wypowiedzi?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Duzo mi to wyjaśniło pisałeś wczesniej o bólu do łydki lewej, skręcona była lewa kostka 2 razy i kolano do teraz z nim są problemy. Siły miesniowej przez internet nie zbadam ale mogłbym przypuszczac ze lewa strona kończyna dolna i górna są słabsze tak jak lea czesc tułowia.

Moja przypuszczalna diagnoza była by taka: w wyniku wczesniejszych urazów stawu skokowego a szczegolnie kolanowego lewego doszło do osłabienia tych stawów ich gorszej pracy( ruchu w stawach) zostały nie wyleczone pewnie troche sztywniejsze mogą byc ( opor końcowy wspominany przeze mnie w któryms z postów) i nastąpiła pewna kompensacia w kręgosłupie ledzwiowym piersiowym i szyjnym. wszystko to osłabiło kręgosłup i to trwało mniej wiecej 2 lata. W wyniku zlego dobrania obciązenia nastapiło uszkodzenie dysku i wystąpienie przepukliny miedzykręgowej.

Proponuje zbadać staw kolanowy lewy i skokowy lewy czy jest prawidłowy zakres ruchomosci, opor koncowy i zbadać stan napiecia mięsniowego ewentualnie zastosować techniki mobilizacji stawów. Zobaczyc po tygodniu od zastosowanych technik rezultat czy sie cos zmnienilo i ewentualnie dodać mobilizacje biodra, kregoslupa szyjnego dla poprawienia postawy ( krąg szczytowy i obrotowy czyli dwa najwyzsze w kręgoslupie)

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 180 Napisanych postów 1239 Wiek 40 lat Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 3510
Do CannonBall co to jest diagnoza neurodynamiczna ?? Chodzi Ci o neuromobilizacje nerwów i opony twardej??

mgr fizjoterapii
terapeuta manualny

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 10 Napisanych postów 252 Na forum 16 lat Przeczytanych tematów 16042
Proponuje zbadać staw kolanowy lewy i skokowy lewy czy jest prawidłowy zakres ruchomosci, opor koncowy i zbadać stan napiecia mięsniowego ewentualnie zastosować techniki mobilizacji stawów

Panie Piotrze tą wypowiedzią daje mi Pan cień nadzieji ze bedzie dobrze, ale....
...myśli Pan że terapeuta manualny (spec. od Kaltenborna- tylko taki jest u mnie w miescie) będzie wiedział o co chodzi?
I jak mu to powiedziec zeby nie uznał się wymądrzam.Jak go nakierować na ten tor myslenia?


Pan zapewne również byłby troche zdziwiony gdyby pacjent przyszedł do gabinetu i powiedział ze on wie co mu jest a Pan niech tylko wykonuje jego polecenia.
Kurcze mam nadzieje ze nie namieszałem za mocno

Zmieniony przez - morenojr w dniu 2009-11-26 22:33:20
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Kostka ;-)

Następny temat

Drożdze...dlaczego działają tak dobrze?

Wiecej