sfd logo sfd sklep ikona SKLEP z odżywkami

SFD.pl Sztuki Walki

Dodaj odpowiedź

Jak poprawnie zawiązać pas w sztukach walki

Wysłana -
Temat powstaje aby uniknąć powracających pytań osób które dopiero rozpoczynają swoją przygodę ze sztukami / sportami walki.

Najlepszym sposobem będzie zaczerpnąć wiedzy bezpośrednio od trenera, ale niestety zbliżają się czasy gdzie pomocy medycznej szukamy przez internet więc dlaczego nie mielibyśmy dowiedzieć się jak wiązać pas?

Sposobów jest kilka, większość praktykantów / zawodników o znacznym stażu zna przynajmniej większość sposobów wiązania pasa.

Zauważycie że poniższe metody mogą się w zasadzie niczym nie różnić oprócz ubioru osób prezentujących styl wiązania pasa.

Karate

BJJ

Powyższy filmik prezentuje nieco za bardzo skomplikowany sposób, szczególnie dla osób początkujących.

Aikido
W poniższym filmiku zaprezentowana jest wersja z "nierozwiązującym" się pasem. Polega to na włożeniu końcówek pomiędzy dwiema cz. pasa.

Taekwondo
Bardzo dobra wersja z komentarzem oraz na koniec filmiku porównanie poprawnie zawiązanego pasa z niepoprawną wersją.

Wersja dla rodziców
Prosty, dobrze zmontowany filmik z poradami dla rodziców

Większość przykładów jest bardzo podobna, różnią się tylko sposoby owijania bowiem wszystko i tak sprowadza się do samego "robienia supła".

Należy pamiętać
* końcówki pasa powinny mieć taką samą długość
* pas nie powinien skręcać się z tyłu
* końcówki powinny znajdować się równolegle względem siebie
* pas nie powinien się skręcać
* najlepszym sposobem jest praktyka, więc łap za pas, stawaj przed lustrem i zaczynaj wiązać!

Dla tych którzy weszli w temat a nic z niego nie wynieśli polecam naukę wiązania krawata

Zmieniony przez - wirda w dniu 2012-10-28 11:33:15
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogę Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
Dzięki nauczyłem się wiązać krawat
Wysłana -
Bardzo dobry temat. Sogacz się należy! W końcu opanowałem metodę wiązania pasa.

Zmieniony przez - myslik90 w dniu 2012-10-28 13:51:46
Wysłana -
Już dawno przymierzał się żeby wrzucić taki temacik i w końcu pierwszy śnieg mnie zmotywował
Wysłana -
Dzięki, przyda się.
Wysłana -
To jeszcze jeden. Rener Gracie pokazuje trzy sposoby wiązania pasa w JJ. Warto dla samej końcówki wyjaśnienia, dlaczego pokazuje akurat na niebieskim, nie na czarnym.

Wysłana -
Dzięki. Chociaż co do standardowej wersji to się nie zgodzę, bo przecież to jest tylko kwestia poprawienia z tyłu pasa i już jest wersja "hollywodzka" z pasem w jednej linii.
Wysłana -
A, nie wiem. Długim pasem nigdy nie wiązałem inaczej jak "hollywoodzką".
Wysłana -
Ja zawsze wiąże składając na pół, a później tą nierówność poprawiam, a jest dość długi bo ma 300 cm.
Wysłana -
Dobrze, że ten temacik został podwieszony .
Wysłana -
Usunięty przez wirda za naruszenie Pkt 1 regulaminu forum.
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź