SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poprawnie pływac kraulem

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 27787

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Czesc
Chce was prosic o rade abyscie mi doradzili jak powinno plywac sie poprawie kraulem. To znaczy jak powinno sie poprawnie wykonywac ten styl jak powinien wygladac oddech itp itd. Oraz mam takie drugie pytanie. Chcialbym przed wakacjami zrobic sobie kurs ratownika, ale obecnie jestem dosc slaby wytrzymalosciowo to znaczy przeplyne ze 200m i pluca mam juz na wierzchu - pewie to winna oddechu. Jak powinien wygladac moj trening abym mogl odpowiednio przygotowac sie do tego kursu ? Oraz czy na takim kursie obowiazkowa jest umiejetnosc plywania zabka ? (bo ja niestety tego stylu nie umie) Pozdrawiam
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
kraulem [plywa sie przewaznie z oddechem na trzy, tz co trzy machniecia oddech( nabierasz powietrza raz z lewej raz z prawej), ja plywam na 4 gdy chce troszke szybciej poplynac. do ratownika bedziesz musial nauczyc sie troszke szybciej plywac kraulem bez zanurzania glowy (nie morzesz topielca z oczu spuscic ani na chwile bo ci zrobi wala i bedziesz sie z nim w chowanego bawil przez pol godziny ) przy okazji nie umiejac plywac zabka po co chcesz robic ratownika??? przeciez cholujac topielca do brzegu nie poplyniesz kraulem!!! poza tym to najprostszy styl wiec nie rozumiem jak mozna nie umiec zabki a cos tak kraula potrafic??? sory ale ja bym przez ciebie ratowany nie chcial byc... co do plywania na pod woda, musisz jak najwiecej plywac to zwiekszy ci sie pojenosc pluc, rob wydechy do wody na siedzaco na przyklad, poza tym schodz pod wode i jak najdluzej staraj sie wytrzymac (jak sie nie morzesz na dnie utrzymac to stopniowo zacznij wypuszczac powietrze to zaczniesz opadac...) bedziesz duzo cwiczyl to da to efekty. reasumujac jesli chcesz ratownika miec tylko po to by lapac dupcie jakies (po to tez mozna ale nie tylko...) to lepiej sie do tego nie zabieraj, najpierw naucz sie plywac pozadnie, a pozniej mysl o ratowaniu innych

Human rase are disease, are the cancer of this planet, and we are the cure-all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
i mozesz ma byc przez "ż" w 11 linijce, cos za szybko pisalem i glupi blad wylazl... ten analfabetyzm


Human rase are disease, are the cancer of this planet, and we are the cure-all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 21 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 281
Hehe prosilbym bez zbednych komentarz, zabka umiem plywac ale nie tak dobrze jak kraulem, a pytam sie o rady bo chcialbym poprostu poprawic jak najlepiej swoje wyniki
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jesli chcesz stylowo kraul poprawic to najlepiej na basenie wez sobie mala deseczke (ta wyprofilowana z gabki lub styropianu), daj ja miedzy uda i wtedy skupisz sie tylko na rekach i bedziesz mogl dopracowac troszke technike. ciezko tak cos poradzic przez neta nie widzac co mozesz rpobic zle a co dobrze. powodzenia zycze

Human rase are disease, are the cancer of this planet, and we are the cure-all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 64 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2648
nie zniechecaj chłopaka; ale zgadzam się z tobą w zupełnośi że umiejętność DOBREGO pływania jest warunkiem koniecznym póżniej jeżeli chcesz rzeczywiście pracować na plaży, basenie to niestey kurtuazyjne wizyty na basenie nie wystarczą.. jest to regularny trening by latem stanąć i być pewnym tego że w razie ... jesteś przygotowany; druga rzecz o której jeszcze nie wspomnieliśmy to pierwsza pomoc bez niej nie ma czego szukać w pracy ..
niemniej powodzenia



/katarzyn

/katarzyn

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51563 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
pierwsza pomoc konieczny warunek, ale ucza tego na kursie na ratownika, ja mialem normalny sprawdzianik z tego pisemny, oprocz oczywiscie teoretycznego. a plywanie co fakt to fakt- terning czyni mistrza

Human rase are disease, are the cancer of this planet, and we are the cure-all
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 21 Napisanych postów 5678 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 65565
moim zdaniem przesadziliście troche
dobre pływanie owszem jest potrzebne przy kursie na ratownika ale pozostałych rzeczy nauczy się właśnie na kursie przecież poto on jest.
Narazie polecam ćwiczyć na basenie zwłaszcza wytrzymałość i ręce(jak już kolega wspomniał). Masz troche czasu bo zazwyczaj takie kursy są robione na początku sezonu lub na wiosne.

Im więcej wiem tym bardziej wiem, że wiem coraz mniej.
============================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl

Zmieniony przez - kwas w dniu 2003-10-07 20:08:42

Ból jest najlepszym instruktorem tylko nikt nie chce zostać jego uczniem!
================================================
Wejdź - http://www.pajacyk.pl
_-=<<--SFD-FIGHT-CLUB-->>=-_
__--__GRUBAS Z UDERZANYCH__--__

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Merida?

Następny temat

Kupno Roweru

WHEY premium