SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak poprawić szybkość biegania?

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , ,

Ilość wyświetleń tematu: 39841

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Mam tekie małe pytanko jak poprawić szybkość biegania. Dosyć wolno biegam, a chciałbym to zmienić. Zależy mi na tym aby na 100m mieć ja największą prędkość.

Dzięki

Dariusz Jurczak

...

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 3 Wiek 26 lat Na forum 9 lat Przeczytanych tematów 26
Zaliczenia z wfu i następnie zaliczenia na studia , chciałbym zejść do ok.13 s no i oczywiście później poprawiać swoje wyniki ;)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Znawca
Szacuny 49 Napisanych postów 1713 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 34542
pytania podstawowe:
ile razy w tyg. mozesz trenowac
gdzie? (jest juz w zasadzie zima i to nie jest takie oczywiste)

pytanie dodtakowe:
jaki masz obecnie czas na tym dystansie?


generalnie co do poprawy szybkosci:
-krotkie starty z roznych pozycji (szybkosc+reakcja startowa)
-cwiczenia na sile biegowa
-krotkie, szybkie biegi pod gorke


- - - - - - - - - - - - - - -
Nic nie ryzykować, to znaczy narazić własną duszę
-== Moderatorka działu Sporty Ogólnorozwojowe ==-
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
Z treningami teraz ciężko, ale zima nie jest długa. Na 100m miałem ok 15s. Co trzeba robić aby szybciej biegać?? Jakie ćwiczenia wykonywać aby poprawić siłę biegową. Czy sprinty poprawiają szybkość??

Dariusz Jurczak

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
Rozumiem że chcesz biegać 100m latem...
Teraz w zimie nie pracuje się nad szybkością.
W zimie robisz przygotowanie do sezonu letniego, a więc wytrzymałość i siłę, tak jakby bazę wyjściową do poprawiania szybkości która jest końcowym etapem przygotowań do sezonu. Napisz dokładnie o co chodzi to dam ci konkretniejsze odpowiedzi i ćwiczenia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
cytuje pytanie kolegi "...czy sprinty poprawiają szybkość..........."
jak na TVN 24 bez komentarza

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 4 Napisanych postów 235 Wiek 37 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 3025
-----cytuje pytanie kolegi "...czy sprinty poprawiają szybkość..........."
jak na TVN 24 bez komentarza-----

Nie bardzo rozumiem o co ci chodzi Tompoz. Nie wiem to pytam. Gdzieś czytałem że przez sprinty czyli szybkie biegi na bardzo krótkim dystansie(80m) poprawiają ogólną szybkość. Nie wiem tego dokładnie dlatego się pytam.
Twojej aluzji do TVN 24 to już całkiem nie rozumiem





Dariusz Jurczak

...

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Jeżeli zależy ci na poprawieniu szybkości stawiał bym przede wszystkim na skipy rób je podczas rozgrzewki i pod koniec treningu to one pozwolą ci poprawić technikę biegania. Gdy będziesz czuł luz w mięśniach zanim się spostrzeżesz twoja parabola wyników pójdzie natychmiastowo w górę. Pamiętaj rób skipy na krótkim dystansie ale dynamicznie. Zwracaj uwagę na technikę biegania.

"szanuje tych co działają z przekonaniem w duchowej zgodzie wykonują swe zadanie"
BORN TO FIGHT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 5 Napisanych postów 422 Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 2595
Chodzi mi kolego oto że zadałeś pytanie typu czy dzwiganie duzych ciezarów poprawia siłe. A z TVN 24 chodzi oto że onoi nieraz nie komentują czegoś i ja teraz nie komentowałem twojej wypowiedzi jak na TVN 24. POmyśl zadałes pytanie czy sprinty poprawiają szybkość.

Tomasz "Tompoz

Tomasz "Tompoz

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 50 Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 319
skipy rób dużo skipów czy to w domu w miejscu czy na dworzu
albo wbiegaj na duża liczbe schodów




PEACE

PEACE

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
jak najbaardziej popieram skipy skipy i jeszcze raz skipy

"szanuje tych co działają z przekonaniem w duchowej zgodzie wykonują swe zadanie"
BORN TO FIGHT
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 3 Napisanych postów 100 Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 2319
******licie o tych skpach. jeszcze któryś napisał żeby robić w miejscu))
Kpiny.
W sprintach ważny jest tzw. ciąg do przodu a robiąc skipy w miejscu napewno nic sie nie osiągnie.

Takie odpowiedzi są nic nie warte. Najlepiej drogi kolego umów sie na trening lekkoatletyczny i tam rozpocznij szkolenie.
Trening sprintera jest bardzo złożony i nie można tu powiedzieć tylko żeby robić skipy. Owszem te równięż ale siła biegowa (bo je kształtują skipy) to tylko jeden element treningowy. Jeden z wielu.

Trening sprintera jest podzielony na różne etapy. Ponaddto potrzebujesz opanowania podstaw technicznych samego biegu, skipów, innych ćwiczeńm ćwiczen siłowych. Naprawde lepiej będzie jak poszukasz sobie klubu lekkoatletycznego. Tam najlepiej powiedzą ci co i kiedy robić.

Ostatecznie poszukaj w internecie księgarni wysyłkowych z materiałami dla trenerów lekkoatletyki. (wydawnictwo Biblioteczka trenera)

nikt ci nie będzie tutaj streszczał całego materiału szkoleniowego. Jest tego za dużo.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

wzrost ponad wszystko...

Następny temat

Które partie mięśnie rozwija gra w koszykówkę?

WHEY premium