SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak obniżyć zawartość tłuszczu w organizmie ?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 2062

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

Płeć

Cel

Waga

Wzrost

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

Stosowana lub planowana suplementacja

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 570
Witam wszystkich :)

Jak tytuł mówi, chodzi o mój problem z tłuszczem.

Zacznę od tego, że mam 24 lata, 158cm i 56 kg ( jestem kobietą ).

Zrobiłam sobie pomiar dziś na siłowni i wyszło mi 28,9% tłuszczu i trochę mnie to przeraziło, bo z tego co się zorientowałam to za dużo za dużo. Najwięcej tłuszczu mam oczywiście na brzuchu.

Jestem na diecie od 26.02.2018 i w pierwszym miesiącu schudłam 3 kg, a od trzech tygodni waga stoi. Odchudzam się korzystając z ułożonej diety bebio ( dieta Ewy Chodakowiskiej). W diecie jest " normalne " jedzenie, bardzo dużo warzyw, sporo nabiału. generalnie nic wymyślnego. Dietę mam rozpisaną na 1400 kcal ( B 42-70g, W 158-254g, T 39-54g ).

Zazwyczaj jestem w ruchu, mimo iż mam pracę siedzącą, ale zawsze starałam się iść pobiegać raz w tygodniu albo chociaż iść na siłownie. Od około 2-3 tygodni staram się chodzić 3x w tyg na siłownie, gdzie nie ćwiczę na maszynach tylko chodzę na zajęcia grupowe. Są to głównie zajęcia aerobowe oraz siłowe ze sztangami.

Wiadomo, że efekty nie przychodzą szybko, ale może jest jakaś dieta polecana na obniżenie poziomu tłuszczu oraz specjalne ćwiczenia na jego spalenie ?

Zaznaczę, że zawsze miałam sporo tłuszczu na brzuchu, myślę, że przez to, że jak byłam mała ( 8-12 lat ) byłam bardzo otyła. W nastoletnim wieku dużo schudłam, ale mam dużo tłuszczu/ wiszącej skóry i nawet jak w okresie " świetności" ważyłam 52 kg to zawartość tłuszczu wynosiła 21,5 %.

Decydując się na tą dietę oczywiście wiedziałam, że nie będzie ona idealna ( jak to masowe diety internetowe). Dieta raczej skupia się na zmniejszeniu porcji i regularnym jedzeniu, co jest na plus, ale wiadomo chciałabym żeby może byłą rozpisana bardziej do tego co chce zrobić z ciałem, a nie ile kg zrzucić.

Może w diecie powinnam coś zmienić ? Niestety sama nie jestem w stanie codziennie rozpisywać i liczyć sobie kalorii/ białka/tłuszczów/ węglowodanów i posiadanie diety, gdzie mam wszystko wypisane na gramy jest wygodne. Ale nie chce też być na diecie, na której nie gubię tyle tłuszczu ile bym chciała.


Przykładowy dzień diety:
I śniadanie ( 6:30- 7:00 ): Pieczywo pełnoziarniste 70 g (2 kromki), Ser twarogowy chudy 60 g (2 plastry), Nasiona słonecznika, dyni, chia, sezam lub siemię lniane 10 g (2 łyżeczki), Sałata 10 g (2 liście), Masło 10 g (2 płaskie łyżeczki)

II śniadanie ( 10:00 ): płatki owsiane 21 g (2,1 łyżki), Banan 63 g (0,3 średniej szt.), Mleko 155 g (0,7 szkl.)

Obiad ( 13-13:30) mięso z piersi kurczaka 125 g, Ryż brązowy 60 g (4 łyżki), Pieczarki 160 g (8 szt.), Masło 5 g (1 płaska łyżeczka),Oliwa z oliwek 5 g (niecała łyżka), Przyprawy 6 g (3 szczypty)
Przekąska ( 16-17) jogurt naturalny 150 g (1 opak. po 150 g), Miód pszczeli 10 g (2 łyżeczki), Przyprawy 2

Kolacja ( 20 ) Pieczywo pełnoziarniste 70 g (2 kromki), Szynka 30 g (2 plastry), Pomidor 40 g (0,3 średniej szt.), Masło 10 g (2 płaskie łyżeczki), Czosnek 6 g (0,9 ząbka), Przyprawy 4 g (2 szczypty)

Inny dzień:

I śniadanie: Pieczywo pełnoziarniste 70 g (2 kromki), Ser twarogowy chudy 60 g (2 plastry), Dżem niskosłodzony 30 g (2 łyżki), Masło 10 g (2 płaskie łyżeczki)

II śniadanie: Jogurt naturalny 200 g (1,3 opak. po 150 g), Maliny 70 g (1 garść), Płatki owsiane 10 g (1 łyżka), Orzechy 6 g

Obiad: szpinak świeży lub mrożony 16 g, Orzechy 6 g, Ser pleśniowy 10 g (0,7 plastra szt.), Czosnek 4 g (0,7 ząbka), Oliwa z oliwek 20 g (2 łyżki), Makaron pełnoziarnisty 46 g (0,7 szklanki), Przyprawy 1 g (0,7 szczypt)

Przekąska: Jogurt naturalny 150 g (1 opak. po 150 g), Brzoskwinia 80 g (1 szt.), Miód pszczeli 5 g (1 łyżeczka)

Kolacja: Jaja kurze 120 g (2 szt.), Szpinak świeży lub mrożony 100 g, Ser twarogowy chudy 60 g (2 plastry), Mąka pełnoziarnista 10 g (1 łyżka), Czosnek 7 g (1 ząbek), Przyprawy 4 g (2 szczypty)


Załączam też zdjęcie podglądowe figury.


Pozdrawiam
Patrycja


Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1660 Napisanych postów 5479 Wiek 35 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 94310
wstaw rozpiske diete wg instrukcji z linka

https://www.sfd.pl/ZRZUT_DIETY_JAK_ZROBIĆ_ANKIETA_i_REGULAMIN_DZIAŁU.-t922822.html 

when im going to do some mountaineering actually im going back home

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 570
Załączam zdjęcie planu żywieniowego dla dwóch przykładowych dni :)




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 59 Napisanych postów 527 Wiek 32 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 36480
Nic dziwnego, że nie chudniesz bo dieta jest fatalnie skomponowana + głodzisz się (a to powoduje, że organizm broni się).
Poczytaj o podstawach w podwieszonych tematach i jeżeli czegoś nie rozumiesz to zadawaj pytania :)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 202 Napisanych postów 415 Wiek 37 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 18388
Dokładnie dieta jest bardzo kiepska i zdecydowanie za mało kcal. Jeżeli chcesz zgubić ten tłuszcz to zacznij od diety i wprowadzenia treningu siłowego min. 3x w tygodniu .
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
Podstawą kształtowania sylwetki są odpowiednie treningi siłowe i dobrze dobrana dieta. Z tego co widzę, u Ciebie brakuje obu. Poziom tkanki tłuszczowej wyzszy niż napisany przez Ciebie. Jednak nie jest to istotne. Skupić należy się na obwodach ciała.

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 570
A coś więcej informacji na temat diety? Co jest w niej najgorsze ? Czegoś jest za dużo, czegoś za mało ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6257 Napisanych postów 75972 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754510
Najgorsze są głodowe ilości kcal. Zacznij od prawidłowego wyliczenia zapotrzebowania kalorycznego: https://potreningu.pl/articles/5255/zapotrzebowanie-kaloryczne-dla-wnikliwych- 

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 4 Wiek 30 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 570
Ok, dzięki za podpowiedzi !
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

ketoza

Następny temat

Dieta fat down, muscles up - złoty środek

WHEY premium