SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak nalezy poprawnie cwiczyc w serii- upadek miesniowy, TUT, ito

temat działu:

Trening dla początkujących

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1930

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Witajcie.
Mam tak mały problem ponieważ chciałbym poprawnie-optymalnie cwiczyc i mam dylemat. Chodzi o cwiczenia izolowane - dla przykładu podam te, ktore Puma666 wrzucil mi do planu czyli :

Bic : uginanie sztanielek plecy oparte o ławkę skośną oraz młotki
Tric : francuz sztangą

Prosiłbym o nie komentowanie liczby serii i powt. oraz doboru cwiczen. Plan został ułozony przem Pumę i ilosc powt. jest speriodyzowana w zaleznosci od etapu, na chwile obecną startuje od 15 powt w 4 seriach.

Jesli mam wykonac 4 serie danego cw, to czy kazda seria ma być zakonczona upadkiem ? Powiedzmy, ze robie uginanie sztangielek z plecami opartymi o ławkę, biorę sztangielki 7kg i jadę. Pilnuje techniki, faza opuszczania wolna. Mam wykonac 15 powt - w pierwszej serii jakoś znoszę TUT i czuję rozpierduche przy 13-14 powtórzeniu. W drugiej serii zapaść jest wyczuwalna wczesniej, gdzies od 10-12 powt. Czy kazdą serie mam konczyc max napieciem miesni i prawie upadkiem, czy to ma być tylko w 3 i 4 serii ?


I teraz jak z progresją? Puma kazał mi progresowac co serię, ale dla mnie to nierealne. Jak wezme sztangielki 7kg, to ew w 2giej i 3 serii wezme 8kg, ale juz nie wykonam pełnych 15 powt w serii nr 4. Czy startowac w pierwszej serii z zanizonym ciezarem, a 4 seria niech będzie rzeźnią docelową na cieżarku 8kg ?

Ale to i tak nie da mi progresji jakiejs wiekszej...
Wogle jestem skupiony na cw. wielostawowych ale jestem zdziwiony brakiem progresji w bicu, dla odmiany triceps bardzo ładnie progresuje o srednio 0.5 kg-1kg co trening a tez jest jechany do max. TUT.

Co o tym sadzicie?



Zmieniony przez - skrypciu w dniu 2010-09-22 02:53:45
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
w ćwiczeniach izolowanych upadek mięśnowy zostawił bym na ostatnią serię ćwiczenia.

w ćwiczeniach złożonych nie doprowadzaj do upadku mięśniowego
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
Dzieki wielkie !
Tak tak, masz racje, w złożonych nie doprowadzam do upadku, bazuje teraz na rampach 6 i 5, co jakis czas atakuje 1RM ale zazwyczaj oscyluje w 2-3 RM.

Czyli rozumiem, ze biceps zostal poprostu przekatowany za mocno bo upadal w kazdej serii ...?

Ale co z tricem ? Triceps tez dostaje po du.... w czasie francuza sztangą i jakos idzie progresja - o co kaman ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Specjalista
Szacuny 73 Napisanych postów 5491 Wiek 42 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 48118
w mojej opinii nieodpowiednio dobrałeś ciężar.

atakujesz bicepsy od pierwszej serii zbyt dużym ciężarem, a tricepsy zbyt małym
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 11148 Napisanych postów 51564 Wiek 30 lat Na forum 24 lat Przeczytanych tematów 57816
mysle, ze masz racje odnosnie bicepsów.
Odnosnie trica - kurcze nie wiem, robię tak :

seria 1 - 14 kg przy 14-15 powt czuje ze triceps mowi "oj ale się napinam" ale jeszcze nie ma pompy

seria 2 - 15kg - przy ok 12 powt czuje nieogar, totalne napiecie miesni, po tej serii czuje ze idzie pompa

seria 3 - 16kg - juz od 8-9 powt czuje ze nie dam rady ale robie, napiecie jest tak duze ze triceps drży...!

seria 4 - totalny nieogar ale robie, ostatnie powt są wymuszone albo nieczyste technicznie.

Czyli mega pompa i totalne drżenie - czy to jest za mały cięzar?
Co by nie mowic, w tym cyklu triceps mi idzie jakos tak gładko, nie robi mi on zadnych problemów...
Po tym czuje jaką mam ogromną pompe - tylko zaledwie po 4 seriach!!!!

i teraz - czy robic jeszcz 1 lekkie cwiczenie na trica czy juz dać spokoj ?




Zmieniony przez - skrypciu w dniu 2010-09-22 23:33:23
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Treningi do sprawdzenia

Następny temat

pytanie o serie, ciezar , a upadek miesniowy

WHEY premium