SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mogę poprawić moją sylwetkę?

temat działu:

Odżywianie i Odchudzanie

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 7222

Formularz - Proszę o pomoc

Wiek

20

Płeć

Kobieta

Cel

Poprawa wyglądu sylwetki

Waga

44 kg

Wzrost

160 cm

Poziom bf (zdjęcie poglądowe)

Aktywność w ciągu dnia (cały tydzień): (praca/uczelnia/zajęcia domowe? O której trenuję, wstaję, kładę się spać? O której mam przerwy w pracy?)

Codziennie uczelnia, wieczorem treningi 3xFBW 2xTabata 1xHIIT + Joga w wolnym czasie

Uprawiane sporty, częstość i intensywność treningów, staż treningowy, sprzęt którym dysponuję (wyposażenie siłowni)

3xFBW 2xTabata 1xHIIT + Joga w wolnym czasie. Posiadam hantle po 10 kg

Stosowane wcześniej diety, ich wpływ na sylwetkę, obecne odżywianie

Uwielbiam słodycze i pozwalam sobie na nie codziennie w niewielkich ilościach

Stan zdrowia (preferowane badania lekarskie)

niedoczynność tarczycy

Stosowana lub planowana suplementacja

-
Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 55 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4011
Hej! Chciałam prosić o poradę, jak poprawić moją sylwetkę i zbudować trochę mięśni. Aktualnie ważę 44kg przy 160 cm. Trenuję 3 razy w tygodniu FBW, 2 razy tabata, 1 raz HIIT. W wolnym czasie joga. Wczoraj obliczyłam zapotrzebowanie i wyszło około 1800 kcal. Staram się wybierać zdrowe produkty, ale po słodycze też sięgam. Rozkład b/t/w wygląda u mnie mniej więcej tak: B:20% T:45% W:35%. Białko to u mnie głównie jaja, jogurty, warzywa strączkowe, orzechy, mięso sporadycznie 1-2 razy w tygodniu. Tłuszcze: oliwa z oliwek, orzechy, pestki, awokado, masło, masło orzechowe. Węglowodany: pieczywo razowe, makarony pełnoziarniste, ryż brązowy, płatki owsiane, warzywa prawie do każdego posiłku, owoce maksymalnie raz dziennie w małej porcji.
Obecne wymiary:
udo:45cm
biodra: 82,5cm
talia: 55cm
ramiona: 85cm

Przykładowe jadłospisy:
1.
Śniadanie: Omlet z czerwonej fasoli posmarowany masłem orzechowym (2 białka, 1 żółtko, 100g czerwonej fasoli, 30g mąki owsianej, 10g kakao, masło) + jogurt naturalny z migdałami, siemieniem lnianym i wiórkami kokosowymi. Tutaj jest 683 kcal B:38g T:36,6g W:48,4g
Obiad: Zupa krem z brokuła, placki z cukinii smażone na maśle z dodatkiem ogórka i papryki czerwonej, grzanka chleba ze słonecznikiem z masłem orzechowy. 423 kcal B:16.6g T:20.6g W:42,3g
Kolacja: 50g płatków owsianych z 10g odżywki białkowej, migdały i wiórki kokosowe. 326 kcal B:16,6g T: 14g W: 39,6g
2.
Śniadanie: Omlet (jajko, 30g mąki owsianej, 30g odżywki białkowej, oliwa, jogurt naturalny, migdały). 547 kcal B:46,1g T:27,2g W:31,7g
II śniadanie: 20 g paluszków solonych, krówka mleczna. 128 kcal B:2,4g T:1,6g W:25,4g
Obiad: 75g mintaja pieczonego z oliwą i masłem, kapusta kiszona, papryka czerwona, seler z rodzynkami, migdały. 256 kcal B:17,1g T:14,4g W:20,6g
Kolacja: 70g chleba orkiszowego, szynka, ser, masło orzechowe, migdały, krówka mleczna. 458 kcal B:18,3g T:60,6g W:48,1g

Wstawiam dodatkowo zdjęcia.
Najbardziej zależy mi głównie na poprawie wyglądu brzucha i pośladków.
Proszę o wskazówki dotyczące diety, jak i ćwiczeń na te partie.
Pozdrawiam! :)










...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 4063 Napisanych postów 45434 Wiek 3 lata Na forum 15 lat Przeczytanych tematów 347407
Witam



Jeśli celem jest poprawa szeroko rozumianej estetyki sylwetki to należy zadbać o dwie rzeczy: po pierwsze, dobre odżywianie zaś po drugie, odpowiedni trening siłowy, który bedzie modelował nasze ciało. Może opiszę pokrótce oba zagadnienia.


1.By rozwijać mięsnie i kszałtować sylwetkę potrzebujemy diety, która spełni nasze zapotrzebowanie na składniki odżywcze. Kobiety niestety najczęściej zjadają o wiele za mało w obawie o przytycie a wtedy nie ma mowy o efetkach. Stąd zachęcam byś skupiła się na tej kwestii, obliczyła swoje zapotrzebowanie kaloryczne i ustaliła bilans na lekki plus. Wówczas będzie mozliwe budowanie mięsni.

Odsyłam do lektury :

http://potreningu.pl/articles/290/jak-zabrac-sie-za-ukladanie-diety


2.Jeśli marzysz o kształtnych posladkach, udach, zarysowanym brzuchu czy plecach to niezbedny jest odpowiedni trening siłowy, oparty na wolnych ciężarach a nie maszynach. Cardio czy inne systemy energetyczne również nijak wpłyną na Twoje kształty. Co zatem mogę polecić ? Chociażby takie FBW:

Zestaw A

Przysiady tylne 5x6/8p
Wiosłowanie 5x6/8p
Wyciskanie sztangi leżąc 5x6/8p
Military press 5x6/8p
Wyciskanie wąsko z flarowaniem łokci na boki 5x10/12p
Uginanie stojąc z prostą sztangą 5x10/12p

Zestaw B

Przysiady przednie 5x8/10p
Martwy ciąg klasyczny 5x8/10p
Wyciskanie sztangielek na skosie dodatnim 5x10p
Wyciskanie sztangielek siedząc 5x10p
California press 5x12p
Uginanie na modlitewniku lub z hantlami 5 x 12


Pozdrawiam


1

„I would like to be the first man in the gym business to throw out my scale. If you don't like what you see in the mirror, what difference does it make what the scale says?„

Pilny student Vincea.

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Obecnie odpuściłbym sobie interwały, a skupiłbym się głównie na treningach siłowych które opierają się ćwiczeniach wielostawowych. Jeśli zapotrzebowanie wyszło Ci w okolicach 1800kcal, co jest bardzo możliwe to prawidłowy ustalony bilans kaloryczny dla Ciebie będzie szacował się w okolicach 2000-2100kcal. CO prawda jest to niski pułap energii bowiem Twój organizm musi powoli zacząć adaptować się do większej ilości jedzenia, jeśli wcześniej jadłaś stosunkowo mało.

Wstaw swoją dietę w zalecanej formie.
https://www.sfd.pl/t922822.html

Robiłaś przez ostatni czas jakieś badania?
Morfologia, tarczyca, lipidogram, glukoza?


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-10 14:32:50
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 55 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4011
Okej, to dam sobie spokój z tymi interwałami i skupię się na siłowych. Robiłam ostatnio badania i wszystko w normie, niedoczynność tarczycy też już jest ustabilizowana, także w porządku. Trochę mam problem ze zjedzeniem tylu kalorii, nie jedząc słodyczy. Do tych planów, które wstawiam było jeszcze po kawałku szarlotki.




...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Niestety z dziennika żywieniowego wynika, że spożywasz zbyt mało kalorii. Występują również niedobory żywieniowe, posiadasz wagę kuchenną? czy orientacyjnie wpisujesz gramatury poszczególnych produktów? gdyż np: 3 g wiórków to praktycznie nic. Twoje posiłki przypominają bardziej przekąski niż zbilansowane dania jak np: ryba z ryżem i warzywami. Jeśli nie jesteś w stanie zjeść określonej puli kalorii to zawsze można wspomóc się koktajlami czy zupami bowiem powinny one składać się ze składników o wysokiej gęstości odżywczej.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 55 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4011
Tak, mam wagę kuchenną i zazwyczaj właśnie wszystko wsypuję po łyżeczce, chyba już z przyzwyczajenia. W takim razie zacznę przemycać więcej kalorii w płynach, bo zawsze myślałam, że dużo jem do czasu aż zaczęłam liczyć.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Jest liderem w tym dziale Szacuny 6256 Napisanych postów 75932 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754288
Niestety jedząc tak głodowe ilości kalorii nie ma szans na poprawę sylwetki. Jedyne do czego doprowadzisz, to problemy hormonalne. Zdecydowanie należy zwiększyć ich ilość. Podstawą zmiany sylwetki będą jednak treningi siłowe. Proporcje sylwetki masz dobre. Dorzuci się mięśni tam gdzie trzeba i będzie bardzo dobrze.
3

Moderator działu Odżywianie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Oczywiście dieta nie ma się składać tylko z posiłków płynnych - może to być np: jeden posiłek z trzech. To będzie znacznie bardziej korzystne rozwiązanie. Warzywa są niezbędne w każdym posiłku, owoców nie należy się bać jak i tłustych mięs. Ryby są wskazane kilka razy w tygodniu: czyt. śledź, pstrąg, łosoś dziki, dobre źródło DHA i EPA. Nie rezygnuj również z żółtek jaj, gdyż są znakomitym źródłem fosfolipidów, w tym choliny. Poza tym stanowią bogactwo minerałów jak i witamin, nawet dostarczają pewnej dawki D3.


Zmieniony przez - dudee w dniu 2018-01-10 16:15:38
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 55 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4011
Właśnie z tymi problemami hormonalnymi to już się doczekałam niestety, ale w końcu zrozumiałam popełnione błędy i postaram się naprawić, to co zepsułam. Ostatnio zauważyłam, że po owocach boli mnie brzuch, dlatego tak je ograniczyłam chociaż bardzo lubię. Czyli 1800-2000 kcal i głównie trening siłowy?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 1717 Napisanych postów 27216 Wiek 29 lat Na forum 11 lat Przeczytanych tematów 516400
Zgadza się. Po jakich konkretnie owocach występują tego typu dolegliwości?
Jesteś pewna, że to właśnie po nich tak się dzieję?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 19 Napisanych postów 55 Wiek 26 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 4011
Raczej to po nich właśnie, bo na przykład po owsiance bez owoców jest w porządku, a jak już dodam jabłko, czy więcej banana to dramat. Głównie jabłka, gruszki, winogrono. W większej ilości też banany. Dlatego jak już jem owoce to zawsze pod koniec dnia.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 97 Napisanych postów 1493 Wiek 31 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 50786
Bardzo mi przypominasz, jednego z moich klientach który ocierał się o anoreksje / jadłowstręt ( podobnie jak u Ciebie - wskazywał na to wygląd i obawa przed niektorymi produktami spożywczymi) sporo w diecie jest do wymiany, kiedy też zobaczyłem aktywność fizyczną pomyslalem ironicznie - "zapisz sie jeszcze na lyzwiarstwo figurowe i tenis ziemny". Za dużo jest tej aktywnosci fizycznej ktora nie przybliża Cię do celu. Skup się na nadwyżce kalorycznej, uzupelnieniu braków w diecie o ktorych mowili przedmówcy. Moim zdaniem FBW 3x w tygodniu w zupelnosci wystarczy. Dorzuc sobie joge rekreacyjnie. Poczujesz się lepiej
2
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

LC-HF redukcja

Następny temat

Śniadanie jako posiłek potreningowy

WHEY premium