SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mięso wołowe,drobiowe i warzywa sporządzić na patelni grillowej?

temat działu:

Kuchnia SFD

Ilość wyświetleń tematu: 4605

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
Jak mięso sporządzić np;wołowinę,piersi z kurczaka i warzywa inne potrawy dla kulturystów bez tłuszczu na patelni grillowej z pokrywką.Kupiłem patelnię grillową i jak sporządzić wołowinę i piersi z kurczaka ,ryby i warzywa i czy można zawinąć folią aluminiową i czym nasmarować patelnię czy olejem kokosowym i jakie przyprawy dodać i ile gotować minut gotować.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
domer ODŻYWIANIE Moderator
Ekspert
Szacuny 6256 Napisanych postów 75964 Wiek 39 lat Na forum 20 lat Przeczytanych tematów 754464
Pytanie odnośnie do tego, jak gotować, piec, czy smażyć jest mocno ogólne. Ciężko jest jednoznacznie odpowiedzieć na tak bardzo ogólne pytanie. W tym celu po prostu warto nauczyć się podstaw obróbki termicznej pożywienia. Istotne jest to:

- co smażymy,
- na jakim tłuszczu,
- na jakiej patelni.
- na jakim ogniu,
- jak długo.

Czynników decydujących o tym jest wiele i niestety, aby opisać wszystko, trzeba by napisać książkę. Dlatego też skupmy się na podstawach. Smażyć bez wątpienia warto na:

- smalcu,
- maśle klarowanym,
- oleju kokosowym,
- bezkalorycznym tłuszczu do smażenia.

Warto pamiętać o odpowiednim nagrzaniu patelni z tłuszczem i nie kłaść mięsa na zimną patelnię. Smażenie drobiu, warzyw, czy mięsa tego w połączeniu z warzywami nawet dla amatora nie powinno stanowić problemu. Wrzucamy mięso na patelnie i smażymy kilka minut, przekręcając lub mieszając, w zależności od wielkości kawałków. Obserwujemy stopień usmażenia i ew. kawałek odłamujemy, aby sprawdzić, czy w środku nie jest surowe.

W sytuacji smażenia wołowiny, ważne jest, z jakiego pochodzi ona miejsca tuszy. W Polsce z reguły nie ma dobrej jakości wołowiny. Dlatego też trudno jest usmażyć ją w taki sposób, aby nie była gumowa. Polecam w tym celu zapoznać się z artykułem: https://potreningu.pl/articles/3308/jak-usmazyc-dobry-stek.



Moderator działu Odżywianie

Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
makrosięzgadza Kuchnia Dzika
Ekspert
Szacuny 375 Napisanych postów 423 Wiek 41 lat Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 13988
aktywny27
Jak mięso sporządzić np;wołowinę,piersi z kurczaka i warzywa inne potrawy dla kulturystów bez tłuszczu na patelni grillowej z pokrywką.Kupiłem patelnię grillową i jak sporządzić wołowinę i piersi z kurczaka ,ryby i warzywa i czy można zawinąć folią aluminiową i czym nasmarować patelnię czy olejem kokosowym i jakie przyprawy dodać i ile gotować minut gotować.

Witaj.
Tak właściwie to patelnia grillowa nie różni się niczym od zwykłej. Ma jedynie ryfle. Pytanie jakiej jakości zakupiłeś tą patelenię. Czy teflon czy żeliwo. Każdego mięso można przygotować bez tłuszczu ale nie każde bedzie smaczne.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ja zawsze patelnie delikatnie przesmaruje jakimś tłuszczem czy spsikam sprayem https://sklep.sfd.pl/PAM_Conagra_Foods_PAM_cooking_spray-opis3211.html

Ryby filet bym nie dał gołej bo się przyklei chyba że całą ze skórą, wołowinę zależy jaką stek się robi chwile, burgera też, jakiś udziec czy inne części, juz trzeba by dusić, pierś szybko się robi, jakieś tłustsze miesa, karkówka np ona już sama puści tłuszcz podczas obróbki, wszytsko zależy od tego jaką potrawę chcesz zrobić. Np cebula się zrobi szybko, czy pieczarka, cukinie czy papryka trochę dłużej trzeba potrzymać.
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 5995 Napisanych postów 10060 Wiek 32 lat Na forum 10 lat Przeczytanych tematów 214361
najlepiej lekko przesmarować patelnię lub mięso tłuszczem, chociaż na upartego można i bez - zależy jakiej jakości jest patelnia
pierś z kurczaka np. można rozbić lekko tłuczkiem, wtedy im cieńszy jest filet tym szybciej go usmażysz i ryzyko, że się przyklei czy przypali bez tłuszczu jest znikome
mięso najepiej natrzeć przyprawami przed smażeniem - to już wedle uznania (do piersi np. sól, pieprz, papryka słodka, ostra, czosnek, może jakieś zioła); wołowinę tak samo - ja np. jedynie solę i pieprzę a stopień wysmażenia zależy od indywidualnych prefrencji, nie da się powiedzieć jak długo smażyć bo będzie to zależało od grubości mięsa

""Doubt is enemy number one of progression"
Dziennik : http://www.sfd.pl/DT_MissInvincible-t1065640.html

Blog kulinarny: http://www.sfd.pl/[BLOG]_MissInvincible_w_kuchni-t1100371.html 

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 3421 Napisanych postów 8469 Wiek 48 lat Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 407869
A jak chcesz mięso i warzywa z patelni - razem - poszukaj przepisów, które mają w nazwie "stir fry", chociaż to nie są dania dedykowane na patelnie grillową, ale tez wyjdzie.


Zmieniony przez - deja vu w dniu 2018-01-29 16:00:29

Reaktywacja czy falstart? http://www.sfd.pl/[BLOG]deja_vu-t1099661-s119.html#post-18195840

"Jeszcze nie jest ze mną tak żle, żeby robaki zaczynały mlaskać na mój widok, kiedy jadę wózkiem po łące..." nie moje tylko Sebastiana Fitzka z "Pasażera 23", ale sobie pożyczyłam.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
Taką mam:
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
Taka :
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 1 Napisanych postów 288 Wiek 2 lata Na forum 12 lat Przeczytanych tematów 1447
Przepisów jest dużo ale szukam przepisów dietetycznych dla kulturystów.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17701 Napisanych postów 132148 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460637
Ale co to są dla Ciebie przepisy dietetyczne ?
1

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Dorsz w pesto z batatami z pieca by makrosięzgadza

Następny temat

Warzywa

WHEY premium