SFD.pl Zdrowie i Uroda

Dodaj odpowiedź

Jak mądrze stosować probiotyki dla komfortu trawiennego? Ile można?

Wysłana -
A więc rzecz jest następująca:
należe do osób o wrażliwym układzie trawiennym.
Gdy przez ponad tydzień stosowałem probiotyki w kapsułkach była rewelacja-wypróżnianie jak w zegarku, bez zaparć, bez biegunek, bez wzdęć i gazów.
A na ogół to miewam wszystkie te objawy raz jeden raz inny.

Zastanawiam się więc czy można by brać probiotyki, a najlepiej pro i prebiotyki przez całe życie?
Czy nie mają jakichś skutków ubocznych? coś o tym wiecie?
Bo jeśli nie to dla lepszego trawiennia kefir, jogurty swoją drogą, ale też jakiś suplement z probiotykami brałbym najchętniej od dzisiaj codziennie do końca życia.
Witaj, przygotowaliśmy kilka tematów które mogą Ciebie zainteresować:

Masz problem z przybraniem na wadze lub zgubieniem zbędnych kilogramów?

sylwia i emil Indywidualne plany dietetyczne i treningowe Sprawdź więcej
Wysłana -
jak ci pomagają - bierz !!
Wysłana -
Heh, no też tak pomyślałem, tylko, nie chciałbym żeby to zadziałało na zasadzie że przez kilka lat biore dawke 1 kapsa, jest ekstra, ale z czasem już zaczyna nie wystarczać bo np. mikroflora jelitowa już tak się do tego przyzwycziła że sama się rozleniwiła i teraz będe musiał podnieść dawke do 2 kapsów, po kolejnych 10 latach do 3 kaps. i tak dalej...

Chciałbym właśnie to rozstrzygnąć...

Pozdro!
Wysłana -
Twoje problemy mogą wynikać ze stanu chorobowego bądź złej diety. Tutaj bym najpierw szukał przyczyn i ewentualnie korygował.
Wysłana -
Polecicie coś sprawdzonego dobrego i taniego z probiotyków na jelita, przy nadmiernej fermentacji, zaparciach...?

Może ten ? 16 szczepów FOS Ultimate 16 Strain 60 kapsułek SWANSON

Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-11 19:47:50
Wysłana -
Odpowiedziałem ci w innym temacie. Ogólnie z założenia zaczyna się od monoszczepów - najbezpieczniejsze to san probi ibs, dicoflor, enterol.
Wysłana -
Ten FOS Ultimate zawiera te same szczepy co sanprobi IBS i dicoflor, tylko różnica jest taka że SWANSON dał ich 200 milionów, a w tym co mi poleciłeś jest aż około 10 miliardów, ale nie wiem którego szczepu mi brakuje, i 200MLN to może wystarczająca jak kolwiek liczba.
Wysłana -
04S28L
Ten FOS Ultimate zawiera te same szczepy co sanprobi IBS i dicoflor, tylko różnica jest taka że SWANSON dał ich 200 milionów, a w tym co mi poleciłeś jest aż około 10 miliardów, "ale nie wiem którego szczepu mi brakuje", i 200MLN to może wystarczająca jak kolwiek liczba.
Wysłana -
Wiem, tylko jeżeli dorzucisz multiszczepowy probiotyki z FOS'ami to może pojawić się jeszcze większa fermentacja i efekt odwrotny od zamierzonego.
Kup pakę sanprobi IBS, zjedz, jeśli będziesz czuł się dobrze - rozważysz kolejne, jeśli źle, to znaczy że probiotyki nie są na ten moment dla ciebie.
Wysłana -
Wypróbuję ten sanprbi IBS, bo właściwie nie mam nic do stracenia, oprócz pieniędzy, hehe. Jeśli nie zadziała to może jeszcze swansona kupie, dzięki za pomoc w tym temacie.
Wysłana -
Ale sanprobi IBS działa chyba od razu co ?
Bo dzisiaj kupiłem jedno opakowanie, a zapomniałam o to zapytać.

Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-18 01:50:07
Strona 1 z 2
Dodaj odpowiedź