SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mądrze stosować probiotyki dla komfortu trawiennego? Ile można?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5284

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
A więc rzecz jest następująca:
należe do osób o wrażliwym układzie trawiennym.
Gdy przez ponad tydzień stosowałem probiotyki w kapsułkach była rewelacja-wypróżnianie jak w zegarku, bez zaparć, bez biegunek, bez wzdęć i gazów.
A na ogół to miewam wszystkie te objawy raz jeden raz inny.

Zastanawiam się więc czy można by brać probiotyki, a najlepiej pro i prebiotyki przez całe życie?
Czy nie mają jakichś skutków ubocznych? coś o tym wiecie?
Bo jeśli nie to dla lepszego trawiennia kefir, jogurty swoją drogą, ale też jakiś suplement z probiotykami brałbym najchętniej od dzisiaj codziennie do końca życia.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Najnowsza odpowiedź. Aktualizacja:
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Mam jeszcze Kreon Travix, spróbuję jeszcze raz z tymi enzymami trzustkowymi.

Na początek zajmę się hormonami (dopamina, testosteron..), później pozostałymi enzymami.
Na koniec probiotyki, bo temat flory bakteryjnej jest bardziej rozległy, niż liczba tematów na tym forum, hehe.

Dzięki za wasze propozycję...


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-20 21:51:57
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 500 Napisanych postów 9533 Wiek 44 lat Na forum 22 lat Przeczytanych tematów 18704
jak ci pomagają - bierz !!

XXX Boofi XXX
Hard Core Straight Edge
"Blood and Guts bro , thats the way it goes !!" - lifter ?

Nie dyskutuj z d****em. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu a potem pokona doświadczeniem.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 0 Napisanych postów 20 Na forum 13 lat Przeczytanych tematów 40
Heh, no też tak pomyślałem, tylko, nie chciałbym żeby to zadziałało na zasadzie że przez kilka lat biore dawke 1 kapsa, jest ekstra, ale z czasem już zaczyna nie wystarczać bo np. mikroflora jelitowa już tak się do tego przyzwycziła że sama się rozleniwiła i teraz będe musiał podnieść dawke do 2 kapsów, po kolejnych 10 latach do 3 kaps. i tak dalej...

Chciałbym właśnie to rozstrzygnąć...

Pozdro!
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
krzykacz Moderator
Ekspert
Szacuny 21773 Napisanych postów 71324 Wiek 41 lat Na forum 21 lat Przeczytanych tematów 575917
Twoje problemy mogą wynikać ze stanu chorobowego bądź złej diety. Tutaj bym najpierw szukał przyczyn i ewentualnie korygował.

doping & zdrowie

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Polecicie coś sprawdzonego dobrego i taniego z probiotyków na jelita, przy nadmiernej fermentacji, zaparciach...?

Może ten ? 16 szczepów FOS Ultimate 16 Strain 60 kapsułek SWANSON


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-11 19:47:50
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Odpowiedziałem ci w innym temacie. Ogólnie z założenia zaczyna się od monoszczepów - najbezpieczniejsze to san probi ibs, dicoflor, enterol.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Ten FOS Ultimate zawiera te same szczepy co sanprobi IBS i dicoflor, tylko różnica jest taka że SWANSON dał ich 200 milionów, a w tym co mi poleciłeś jest aż około 10 miliardów, ale nie wiem którego szczepu mi brakuje, i 200MLN to może wystarczająca jak kolwiek liczba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
04S28L
Ten FOS Ultimate zawiera te same szczepy co sanprobi IBS i dicoflor, tylko różnica jest taka że SWANSON dał ich 200 milionów, a w tym co mi poleciłeś jest aż około 10 miliardów, "ale nie wiem którego szczepu mi brakuje", i 200MLN to może wystarczająca jak kolwiek liczba.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Wiem, tylko jeżeli dorzucisz multiszczepowy probiotyki z FOS'ami to może pojawić się jeszcze większa fermentacja i efekt odwrotny od zamierzonego.
Kup pakę sanprobi IBS, zjedz, jeśli będziesz czuł się dobrze - rozważysz kolejne, jeśli źle, to znaczy że probiotyki nie są na ten moment dla ciebie.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Wypróbuję ten sanprbi IBS, bo właściwie nie mam nic do stracenia, oprócz pieniędzy, hehe. Jeśli nie zadziała to może jeszcze swansona kupie, dzięki za pomoc w tym temacie.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Ale sanprobi IBS działa chyba od razu co ?
Bo dzisiaj kupiłem jedno opakowanie, a zapomniałam o to zapytać.


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-18 01:50:07
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Izotek?

Następny temat

Jak smarować się kremem?

WHEY premium