SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak mądrze stosować probiotyki dla komfortu trawiennego? Ile można?

temat działu:

Zdrowie i Uroda

słowa kluczowe: , , , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 5277

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
Po kilku dniach powinieneś coś zauważyć
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Dużo dobrego słyszałem o probiotykach i te polecam z firm Biocean, Intenzyme Forte - Biotics Research
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Jeśli to nie będzie mikroflora czy hormomy, to pozostaną jeszcze enzymy.

Ten intenzyme forte od biotics research, chyba trzeba by sprowadzać, bo nie widzę tego produktu na polskim rynku.
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Bardzo prawdopodobne , ponieważ info i wiedza na ich temat pochodzi z krajów Beneluxu
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Chciałem jeszcze zapytać, pracę których organów wspomaga to co mi zaproponowałeś BPL-G ?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
To dokładnie tak samo jak przy innych probiotykach a więc wpływ na jelita i układ pokarmowy.
1
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Ekspert
Szacuny 444 Napisanych postów 2520 Wiek 26 lat Na forum 7 lat Przeczytanych tematów 266183
A w konsekwencji pośrednio na wiele innych aspektów

BPL-G, mówisz o konkretnie tym produkcie co napisałeś, czyli enzymach, czy ogólnie o firmie?
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
BPL-G Fizjoterapeuta
Ekspert
Szacuny 2111 Napisanych postów 49893 Wiek 37 lat Na forum 18 lat Przeczytanych tematów 492546
Ogólnie cała firma godna polecenia (sam nie nie stosowałem i nie jestem w stanie zweryfikować ale została mi polecona przez specjalistę wysokiej klasy w tym temacie)
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Przyjrzałem się uważniej temu co wchodzi w skład, tego Intenzyme Forte.

Większość to enzymy trzustkowe, jest JEDEN (PAPAINA)który usprawnia trawienie białek w żołądku, pozostałe wydają się być mniej ważne(bromelina-na urazy i STANY ZAPALNE...).

Występuje jednak pewien składnik, który właściwie może odgrywać zasadniczy wpływ, chodzi o PANCREATIN.
Zawiera amylazę, lipazę i proteazę trzustkową, choć jeśli się nie mylę, to amylazę i lipazę mam w normie.

Tak więc myślę aby zakupić oddzielnie, "PANCREATION" i PAPAINE.

Jednak odzielnie jest wyszczególniona lipaza, amylaza...
To odwołuje sie do enzymów trzustkowych czy żołądkowych?


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-20 13:12:27
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 2 Napisanych postów 29 Na forum 6 lat Przeczytanych tematów 1898
Mam jeszcze Kreon Travix, spróbuję jeszcze raz z tymi enzymami trzustkowymi.

Na początek zajmę się hormonami (dopamina, testosteron..), później pozostałymi enzymami.
Na koniec probiotyki, bo temat flory bakteryjnej jest bardziej rozległy, niż liczba tematów na tym forum, hehe.

Dzięki za wasze propozycję...


Zmieniony przez - 04S28L w dniu 2018-05-20 21:51:57
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Izotek?

Następny temat

Jak smarować się kremem?

WHEY premium