SFD.pl - Sportowe Forum Dyskusyjne

Jak dłużej wstrzymać oddech pod wodą

temat działu:

Inne dyscypliny

słowa kluczowe: , , ,

Ilość wyświetleń tematu: 1895

Nowy temat Wyślij odpowiedź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 221
Witam, od mniej więcej miesiąca trenuję zatrzymanie oddechu pod wodą, 3-4 razy w tygodniu nalewam wodę do garnka, jednak bez większych osiągów. Mój rekord to 2:30 min, czasem jest gorzej- ostatnio miałem problem zejść do dwóch minut, nie wiem czy to kwestia zmęczenia, bo dużo pływam.
Trenuje tak, że robię 3-4 próby, a przed każdą przez 5min oddycham przeponą, na koniec 3 oddechy kompleksowe.
Nie wiem dlaczego, ale zawsze skurcze przepony pojawiają się u mnie po około minucie, czasem później- maks po 1:30min.
Czy istnieje jakaś metoda trenowania, pozwalająca wydłużyć fazę skurczy?
Z góry dzięki i pozdrawiam.
Ekspert SFD
Pochwały Postów 686 Wiek 32 Na forum 11 Płeć Mężczyzna Przeczytanych tematów 13120

PRZYSPIESZ SPALANIE TŁUSZCZU!

Nowa ulepszona formuła, zawierająca szereg specjalnie dobranych ekstraktów roślinnych, magnez oraz chrom oraz opatentowany związek CAPSIMAX®.

Sprawdź
...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
anubis84 Instruktor Marcin Moderator
Ekspert
Szacuny 17681 Napisanych postów 132075 Wiek 39 lat Na forum 14 lat Przeczytanych tematów 1460293
Filmików na youtube jest sporo np o Freediving jak wstrzymać oddech itp. W garnku sobie nie potrenujesz zbytnio, ciało inaczej się zachowuje w wodzie, jest rozluźnione.

Gdyby ilość pieniędzy, jakie posiadamy, zależała od tego, jak traktujemy innych ludzi, bylibyśmy milionerami.

...
Napisał(a)
Zgłoś naruszenie
Początkujący
Szacuny 8 Napisanych postów 22 Wiek 32 lat Na forum 8 lat Przeczytanych tematów 221
No w sumie racja, ale rzadko są dobre warunki do rozluźnienia w domu, trzeba by mieć chyba własny basen i wanna też trochę duża by się przydała. Ewentualnie można umówić się z ratownikiem na basenie do asekuracji.
Nowy temat Wyślij odpowiedź
Poprzedni temat

Siodełko do roweru

Następny temat

Pływanie, a piłka nożna.

Wiecej